ILGAZ KAYAK MERKEZİNDE 2008-2009 KIŞ SEZONU - Sayfa 2
Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: ILGAZ KAYAK MERKEZİNDE 2008-2009 KIŞ SEZONU

Standart Ynt: ILGAZ KAYAK MERKEZİNDE 2008-2009 KIŞ SEZONU

Alıntı impulse Nickli Üyeden Alıntı
    kayak kiraları minimum 25 tl, günlük skipass 15 tl

bi telesiyej(chair lift) birde teleski(t bar) var. pistler normal, üst taraflar daha dik ve kısmen buzlanma vardı geçen hafta,

acemi için doruk otelin kendi pisti de var 200-300 m uzunluğunda, baby lift te var orda, ücretsiz (kayağı otelden kiralarsan tabii)
    günlük skipassın fiyatını duymuş olmak beni benden aldı =)
    ilk fırsatta istikamet ılgaz
    =-Mustafa Can-=
    A Rh(+)
    Burton Elite 154/Flow the Five/Flow the One/Red hi-fi audex

arkadaşlar 2 hafta önce ılgazdaydım hava sisli olmasına rağmen kar muazzamdı, kartalkayayla kıyaslanmaz ama,işin ekonomik boyutuna bakarsanız ılgaz süper,15 lira çıkış ve 3 tane pist var
    günlük turlar 55 liraya götürüyo saltur,tempo olabilir,bende bu pazar kısmetse gidicem özelikkle bu sene tesis yenilenmiş baya değişiklikler var gidin derim

8 Şubat Pazar günü ILGAZ kesinleşti.Tek korkum havanın kötü olması.Bulutlu ve yağışlı görünüyor. Umarım hayal kırıklığı olmaz. Gözlemlerimi pztsi burdan paylaşacağım.
    Burton Operator 158
    Custom Bindings
    Vans HI-Standart
    Anon Figment Splinter

biz bu sene 10 0cakta Doruk Otel de kaldık, öncesinde 26 aralıkta günübirlik gitmiştik Ankaradan.

İlkinde Dağbaşı Otel den board kiraladık 35 TL ye. Buradaki malzemeler arasında kalite farklılıkları var iyisi de var kötüsü de, içinizden birinin malzemeden anlıyor olması iyi olacaktır (ör:altında kocaman yarık olan boardı sorun olmaz bişey olmaz diye kiralıyorlar)
    Doruk Otel deki malzemeler gördüğüm kadarıyla aynı marka(Elan), geçen sene alınmış hepsi, buradan kiraladığımız malzemelerle sorun yaşamadık, çalışanlar oldukça ilgili. Ancak fiyatlar daha pahalı, kayak 40TL board 50TL. Salturla giderseniz 10TL düşüyor fiyatlar internetteki bilgiye göre , günübirlik turlara otel müşterisinden daha iyi fiyat veriyorlar bu ilginç.

Yeni başlayanlar için Doruk Otel in pisti ideal bence. Telesiyejli pistin bazı kısımları dik, bazen pistin küçüklüğünden ve kalabalıktan (yeni başlayan veya tecrübeli herkes bu pistte ) kaynaklanan riskli durumlarda olabiliyor, dikkatli olmakta fayda var , tabi burada beklenen sıra defalarca belirtilmişti önceki yazılarda.

Telesiyejle çıkarken gördüğüm kadarıyla teleskili pist oldukça sakin, youtube da buranın bir videosunu da görmüştüm, az biraz fikir verebilir.(ılgaz+teleski+pist yazarsanız çıkar)
    Belli bir seviyenin üzerindeki arkadaşlara Ilgaz ın pistlerinin çok tat vereceğini düşünmüyorum, ama benim gibi öğrenmekte olanlar için ideal diyebilirim. Tabi Kartalkaya ile aradaki fiyat farkını da değerlendirmekte fayda var. 60-70 TL lift parası verip Dorukkaya babylifti kullanmak pek mantıklı gelmiyor bana.

Biz 15 inde günübirlik bidaha gitmeyi düşünüyoruz Saltur la, Doruk Otel de Şubatın 14 ünde ve 21 inde yer bulamadık :(. Oteldeki görevliyle konuştum yaklaşık 150cm kar var dedi, meteoroloji 110 diyor, kar sorunu yok gibi.

Herkese iyi eğlenceler.

bugün Ilgazda olan birileri var mı? hava ve pist durumu hakkında bilgi verirseniz çok sevineceğim

8 Şubat Pazar günü 6 kişi Ilgaz Kayak Merkezindeydik. Hava oldukça kötüydü. Hem yağış hem rüzgar hem de sis vardi. Pistte yer yer buzlanmalar vardi. Ama yağişin etkisiyle öğleden sonra pist yumuşadi gün boyu yağış devam etti. Bu yağıştan sonra pist ezilince çok güzel olacağına eminim.
    Pistlere gelince telesiejli pist çok yavaş olduğu için pek kullanişli değil.Üstelik kaymak için gelmeyen insanlarda bunu kullaniyor ve gereksiz kalabalık yapıyorlar. ama teleskili pist gayet hizli ve diğer piste göre çok daha zevkli. Birde teleski nin sonunda sağ tarafta aşşaği inen dik dar bir pist var ben oraya girmedim ama tecrubeli boardçular vardi. Bence ILGAZ günübirlik kaymak için gayet uygun biryer çünkü skipass 15 YTL.
    Burton Operator 158
    Custom Bindings
    Vans HI-Standart
    Anon Figment Splinter

herkese slm,01-07 şubat tarihleri arası ılgazda idim,M.E.B. kayak kampımız vardı.yağış yoktu ve yer yer buzlanma vardı.48 tane lise öğrencisi ile kamp yaptık.yoruldum ama değdi.
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Sayfa 2/2 İlkİlk 12