Düşme ve sakatlık
Sayfa 1/11 123 ... SonSon
103 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Düşme ve sakatlık

Standart Düşme ve sakatlık

merhabalar arkadaşlar,
    Dün, boardla düşmeden kaynaklı ufak çaplı bir sakatlık geçiriyorum. Yeni başlayanlar başlığında buna benzer bir konu aradım ama bulamadım. (Şayet bunla ilgili bir başlık varsa moderatör arkadaşlar taşıyacaklardır). Ben de hem kendi başımda geçeni anlatmak hem de diğer arkadaşların bu tarz yaşadığı olayları yazması, yeni başlayanların da düşme ve sakatlık hikayelerinin de etkisiyle daha bilinçli şekilde başlamaları için böyle bir başlık açayım dedim.

geçen haftasonu başladım ilk defa boarda, henüz çok acemiyim. dün kayseri intersporttan ilk boardumu aldım. %40 indirimle makul bir fiyata. yeni board almanın heyecanıyla da hemen öğleden sonra erciyese çıktım. şehir güneşli biraz rüzgarlıydı, ama dağ kapalı görünüyordu. Dağda da aslında sadece kuvvetli rüzgar vardı. Rüzgarın yola savurduğu karlar yüzünden yolun bazı yerleri de problemliydi. pistte sadece zümrütün telesiyeji çalışıyordu, t-barlar çalışmıyordu. telesiyejle yukarı çıktım. boardu ayağıma geçirdim, geçen hafta kiraladıklarıma göre çok hızlı kayıyordu. kiraladıklarımın altları çizik olduğundan (pist de yumuşak olduğundan) fazla hızlanamamıştım geçen hafta. ayrıyetten kuvvetli esen rüzgar pistin üst kısmını sertleştirmişti. sert pist ve yeni board birleşince de yönü aşağı çevirir çevirmez board birden hızlanıyordu ve acemilikten dolayı da kontrolü zorlaşıyordu. fren yaparken de yine pistin sertliğinden dolayı duruş mesafesi uzuyordu. düşe düşe aşağı yola koyuldum. düşüşümün biri epey kontrolsüz oldu, sağ omzumun üstüne düştüm ve çıt sesi geldi, hatta çat diyebilirim. çok bir ağrısı yoktu fakat kolumu hareket ettirmekte zorlanıyordum. sonrasında yavaş yavaş aşağı kadar indim, başka bir düşüşümde de sağa manevra yapacakken boardın arkası takıldı (yüzüm dağa doğru bakarken) ve aşağı geriye doğru uçuverdim, kafam da hızla yere çarptı. neyse ki paraya kıyıp kask da almıştım. kaskla bile gözlerimin önü bikaç saniye karardı. kasksız olma ihtimalimi düşünmek istemiyorum. hevesimi alıp, omzumu sakatlamam ile birlikte aşağı indim. eve gelince ağrısı daha bi hissedilir oldu. şu an sağ kolumu dirsekten aşağısını problemsiz kullanabiliyorum ama dirsekten yukarısını omuzdan hareket ettirmek istediğimde bazı açılarda çok ağrısı var. kırık değil en azından, kas veya tendon. dünden beri de ağısı biraz azaldı. birkaç güne geçmezse bir doktora görüneceğim.

ama bu boarda olan ilgimi azaltmadı. bundan sonra en azından acemiliğimi atlatana kadar sadece şartlar uygun olduğunda kayacağım. sisli, rüzgarlı, kapalı havalarda çıkmayı düşünmüyorum. şartları zorlamayacağım yani.

Standart Ynt: Düşme ve sakatlık

aaaayyynı muti
    geçmiş olsun kardeşim
    bizim muti arkadaş aynı dertten muzdarip
    İstanbul<br />0 rh +

Ziyaretçi

Arkadaşım çok geçmiş olsun..ama hemen doktora gitmelisin...sesten bahsetmişsin..bazı kırıklar dayanılmayacak kadar ağrıya sebebiyet vermez belki ama sonuçta kırıktır..ve kendi kendine yanlış kaynayabilir..bu da ilerde hareket kısıtlanmasına sebebiyet verir..lütfen derhal bir ortopediste görün....

geçmiş olsun drunk bat, ağrısı geçmezse diyerek doktor işini kesinlikle aksatma.
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

teşekkürler arkadaşlar. sabit dururken ve dirsek aşağısı hareketlerde problem yok, sadece kolu omuzdan hareket ettirirken zorlamalarda ve bazı açılarda yukarı kaldırırken ağrı var, zorlamaya ve hıza göre de şiddeti değişiyor. kırıktan şüphelenmiyorum ama pazartesine kadarki duruma göre bakacağım. doktora gitmeyi düşünmüyordum ama yazdıklarınız üzerine durumun ciddi olabileceği kanaat getirdim. pazartesi doktora gideceğim. teşekkürler

ya benim arkadaş ta kayarken düşmüştü ve omzu çıkmıştı senin de öle bi durum oabilirmi die düşünüyom ??? ???ama arkadaş yerinde duramıyodu acıdan sende okadar yok galiba ...
    art

çok geçmiş olsun yaa..
    aman dikkat acemiyseniz buzda kaymayın sakın kontrolüde zor düşmesini bilmeside

Aman kardeşim sağlığın şakası olmaz hemen diyim doktora gitmeme gibi bir yanlışa düşme ben o hatayı zamanında yaptım 4 ayda ödedim .. geçmiş olsun ..
    Start!

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. bugün akşam 6 gibi fakülte acile gittim, sağ omzun önden ve arkadan filmini çektiler. kırık çatlak vs. bir problem yokmuş neyse ki. dinlenme tavsiye ettiler. ağrılar devam ederse de ortopediste görünmemi söylediler. şu an sabit dururken yine bir ağrım yok. kolumu omuzumdan her yöne yavaş olmak ve güç kullanmamak kaydıyla kıpırdatabiliyorum. (dün bazı açılarda kesinlikle çeviremiyordum) ani veya güç gerektirecek bir şekilde kıpırdattığımda ani şiddetli bir ağrı oluyor. bir de arabayı geri vitese atamıyorum sağ kolu hem sağa hem geriye hareket ettirmek gerekiyor ve zorluyor, mecbur sol kolumu kullanıyorum. bu ağrılar da zamanla geçer heralde.

drunk bat
    kola ilk hareketini veren kas grubu cok narindir
    o namussuz koptugu zaman genelde ufak bir parca da koparabilir kemiginden, yada tam kat yada parsiyel yırtıkla oldugu yerde kalır. ama senin sikayetin gibi kendini gosterir ikiside.. sadece o da diil bi cok sey olmus olabilir.. koprucuk kemigi, onun yaptıgı eklemler vs vs.. ve malesef hepsinde de bi sure istirahat sarttır. sen lutfen kendini zorlamadan dogru bi ortopediste, bi sey yok derlersen bi sure antiinflamatuvardan sonra istedigini yap. benden soylemesi..

Sayfa 1/11 123 ... SonSon