Google şimdi de konum paylaştırıyor
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Google şimdi de konum paylaştırıyor

Standart Google şimdi de konum paylaştırıyor

İnternet devi Google’ın yeni mobil-masaüstü etkileşimli uygulaması Google Latitude kullanıcıların konumlarını paylaşmasını sağlıyor.

Daha önce Brightkite, Nokia viNe gibi konum bazlı sosyal ağ servisleriyle mobil kullanıcıların hayatına doğrudan giren servislerin arasına Google Latitude da eklendi.

Başlangıç olarak 14’ü Avrupa ülkesi 27 ülkede kullanıma sunulan hizmet, www.google.com/latitude adresinde yer alan yönergeler izlenerek servisin kullanılabildiği cep telefonlarına yüklenecek bir yazılımla kullanılmaya başlanıyor.

Yazılımı mobil cihazlarına yükleyen kullanıcılar, izin verdikleri arkadaşlarına o an dünyanın neresinde olduklarını Google Maps altyapısını kullanarak bildirebiliyor, dilerlerse arkadaşlarına bu bilgiyi SMS, Hızlı Mesajlaşma (IM - Instant Messaging) veya telefon görüşmesiyle bildirebiliyorlar.

Haberin tümü:
    http://www.ntvmsnbc.com/news/474387.asp
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

Standart Ynt: Google şimdi de konum paylaştırıyor

Tüm cep telefonu modellerine uygun bir yazılım geliştirilmesi çok iyi olur.. Böylece başka bir ümit özgen vakası yaşamayabilriz..
    Bin9yüz3..

GPS cihazı kullanan var mı ?
    Hangi markayı tercih ediyorsunuz?
    Ben NEXT 826 Navigasyon cihazı kullanıyorum
    Cihazı kayarken cebime koyup maximum hızımı yol bilgisayarında görmeyi planlıyorum.
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

bende hp ipaq telefon var özelliğe sahibim ama desteklemediği için kullanamıyorum. işin aslı şehir yaşantısında bi işe yaramıyo. allah korusun kaybolma gibi durumlarda işe yarayacak hayat kurtaracak bi özellik

Alıntı iynem Nickli Üyeden Alıntı
    GPS cihazı kullanan var mı ?
    Hangi markayı tercih ediyorsunuz?
    Ben NEXT 826 Navigasyon cihazı kullanıyorum
    Cihazı kayarken cebime koyup maximum hızımı yol bilgisayarında görmeyi planlıyorum.
    iphone da var öyle bir uygulama
    Bin9yüz3..

Aslında Navigasyon cihazlarının her araçta bulunmasında fayda var. Bazen o kadar yardımcı oluyor ki iyiki varmış diyorum.

Alıntı ryd1 Nickli Üyeden Alıntı
    bende hp ipaq telefon var özelliğe sahibim ama desteklemediği için kullanamıyorum. işin aslı şehir yaşantısında bi işe yaramıyo. allah korusun kaybolma gibi durumlarda işe yarayacak hayat kurtaracak bi özellik
    Sanırım bu cihaz seninkisi. Bu cihazla ilgili Turkeyforumda da soru gelmiş:
    "Arkadaşlar,
    Bende HP iPAQ 614 c Business Navigatorum var. Merak ettiğim konu bu cihazın GPS e bağlanmadan navigasyon özelliğinin kullanılıp kullanılamayacağı. Çünkü cihazın içinde uydu bağlantılı navigasyon kullanma programı yok. Acaba, bunun için bi program yüklemek mi gerekiyor?"
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

cevap weriyorum ewet :D
    içinde google earth prog. hazır yüklü

Ben şimdi şurayı anlamadım;
    Gps e bağlanmadan, uydu bulmadan konum bilgisini nasıl bildirecek? Google earth programı yuklude olsa önce konum bilgisine sahip olması gerekmiyormu?
    Şöyle olabilir gps yoksa ; en yakın yada son bulduğu baz istasyonunu baz alıp onun bilgisini gönderebilir o da nokta atışı olmaz . Zaten bunu internet ve java olan tüm cep telefonları yapıyor..
    Bin9yüz3..

Bir arkadaşımdan duydugum kadarıyla avea bu tarz bir hizmet veriyor . İnternete giren kişi ilgili numarayı giriyor ve cep telefonuna bir kıısa mesaj geliyor . Siz onay verince de bilgisayar ekranındaki haritada yeriniz bulunuyor diye ifade etti arkadaşım.

Alıntı soykan Nickli Üyeden Alıntı
    Ben şimdi şurayı anlamadım;
    Gps e bağlanmadan, uydu bulmadan konum bilgisini nasıl bildirecek? Google earth programı yuklude olsa önce konum bilgisine sahip olması gerekmiyormu?
    Şöyle olabilir gps yoksa ; en yakın yada son bulduğu baz istasyonunu baz alıp onun bilgisini gönderebilir o da nokta atışı olmaz . Zaten bunu internet ve java olan tüm cep telefonları yapıyor..
    Merhaba;Bende iPAQ 614 kullanıyorum.Google maps programını açtığınızda menüden GPS kullan sekmesini tıklayın.Eğer cihazınızdaki GPS ayarlarını değiştirmediyseniz, GPS modülü aktif olacak ve yeterli uyduya bağlandığında google haritaları üzerinde konumunuzu gösterecektir.Kayak merkezleri genelde google haritalarında düz zemin olarak göründüğünden uydu görünümüne geçmenizde fayda vardır.

Ayrıca Telefonla (HP iPAQ 614c) gelen Google maps üzerinde favori noktalar koymanız mümkün değil.Google mobil araçlar sitesinden yeni versiyonu (Üstelik Türkçe) indirirseniz favori noktaları işaretleyebiliyorsunuz.

Ben , otelin yada liftlerin olduğu yeri kayaktan önce işaretliyorum.Birkaç kez test ettim son derece başarılı ama Google haritalarını görmeniz için GSM şebeke dahilinde olmanız gerekiyor.Çünkü GPS bilgileri uydudan alıyor ama Google, haritaları online internet üzerinden sağlıyor.Yani telefonun çekmediği yerde durum fena olabilir.

Google maps yerine telefonlara yüklenebilen navigasyon programları offline harita içerdiğinden daha güvenli olabilir.
    Sen işini kış tut, bırak ...KAR... yağsın.