KARTEPE SORUNLAR VE SEZONLUK KART - Sayfa 4
Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
68 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: KARTEPE SORUNLAR VE SEZONLUK KART

Standart Ynt: KARTEPE SORUNLAR VE SEZONLUK KART

Alıntı KML Nickli Üyeden Alıntı
    sema ve hüma hanımlar öncelikle ilginiz için gerçekten çok tşk ler..

sorunlarda ortada bütün kartutkunlarının ortak derdi aynı

1-türkiyein en pahalı ski pası kartepede satılıyor
    2-türkiyenin hafta sonu hemen hemen en pahalı odaları kartepede satılıyor.
    3-ben yaşamadım hiç ama pazar günü yola park etmekden alınan park ücretleri
    4-pistlerin bakımsızlığı ve snowtruck ın öğlen pistleri ezmemesinden dolayı pistler özelikle bordcu arkadaşları kesmelerinden dolayı öğleden sonra engebeli bir hale dönüşmesi
    5-telesiyejlerin yavaşlığı
    6-piknikçiler var bide ama ona çözüm bulunmaz onda yapacak bişi yok ;D

bu sorunlarla ilgili greenpark otel bir çalışma planı oluşturdumu ? müşteri ilişkileri kurumsal ilişkiler den sorumlu arkadaşlarımızsınız bu sorunları sizlerde görüyormusunuz yeni yatırımlar olacakmı bizleri bu sorunlarla ilgili bilgilendirirseniz çok sevineceğiz
    Bence sorunlar bu yazıda çok net ortaya konmuş, biz artık çözüm önerileri rica edeceğiz otel yetkililerinden.

Bana göre en önemlilerini işaretlemek gerekirse pistlerin bakımsızlığı, telesiyejlerin yavaşlığı ve piknikçiler diyebilirim sanırım.

Umarım en kısa zamanda alternatifleri oluşurda tekel olmaktan çıkar Green Park ...

Piknikçiler pistlere girmediği sürece sorun yaratmıyorlar , ben bu arkadaşlarımızın bir sıkıntı yarattığını düşünmüyorum ve kaldıki dağ sadece kayak veya snowboard yapılacak bir mekan değil insanlar gelip temiz hava alacaklar gezip görecekler eğlenecekler tabiiki.

Yol üzerine parktan alınan para direk haksız kazanç , resmen ucuz kurnazlık.

Telesiej lerin yavaşlığı ve uzun kuyruklar bizlere yapılan saygısızlık bence , düşünsenize en az 15 dk sıra bekliyorsunuz 15 dk kadarda yukarı çıkıyorsunuz 3 dk sonra yine kuyruktasınız ... Sırada beklerken vücut soğuyor telesiejdede rüzgarı yiyince keyif meyif kalmıyor insanda.

Pistlerin durumu , takır tukur olmuş artık düşmek kaçınılmaz oluyor. İstediğin gibi hızlanamıyosun istediğin gibi duramıyorsun , kısacası zevk vermiyor ...

GreenPark'taki yöneticilerin veya iyi niyetli insanların bu eksikleri gördükleri aşikar ama işletme sahibinin veya sahiplerinin bu eksikleri görmezden geldikleri de ortada bence.
    İnsanın isyan edesi geliyor ama neye yararki , bu gibi ucuz kurnazlıklara , düşüncelere destek veren bir idari anlayış var maalesef.

Ya aslında yapılacak bir iki basit düzenlemeyle herşey çok güzel olur ama ülkemde insanını , vatandaşını düşünen bir yönetim anlayışı hiç olmadıki. Bu insanlar , bu yönetimler anca bizi sömürmeyi becerebiliyorlar başka bir işe yaradıkları yok ...

Atomic Vantage 153
    FTWO Spyro Pro Binding
    ThirtyTwo Lashed
    JN PrimaDonna 13m2 Kite
    ABOARDS X-Series Freestyle Kite Board
    Canon EOS D350 Rebel XT

İlk öncellikle burda otel yetkilileri ile konuşma fırsatını bize sunan ve bu doğrultuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

Benimde bir kaç şikayetim ve tebriğim olacak.

Herkesin ortak paydası olan Türkiyenin en pahalı ski-passlari gerçekten bizler için sıkıcı bir olay. Pistler'in durumu fena sayılmasada daha iyi bakım yapılmadı veTelesijaylar gerçekten çok ama çok yavaş . Bence ilk aşamada skipass fiyatlarını indirmek bizler için muhteşem bir haber olacak.

Öte yandan ben Green Park ve orda bulunan bütün müesseselerin çalışanları bizim gördüğümüz kadarıyla çok kibar ve iyi niyetli, hemen herkes güler yüzlü. Ayrıca görüyorum ki gerek Sedef hanım gerekse başkası bizlerle en azından ilgilenme adına adım atma çabasında bunlar geçekten çok iyi haberler Kartepe adına.

Hocam , ilgilenmeydi , güleryüzdü bunlar zaten olması gereken şeyler büyütmenin anlamı yok ... Yol üzerine park edip o kadar yolu yürüyorsun birde üzerine para veriyorsun , telesiyejde kazıklanıyorsun , çay içip biraz ısınayım diyorsun caaarttt 5 YTL ... sonra güler yüz için tebrik ...

Somut adımlar lazım somut , hayatımız zaten "evet haklısınız bizlerde bu durumu düzeltmek için çalışmalar yapıyoruz"larla geçiyor ...
    Atomic Vantage 153
    FTWO Spyro Pro Binding
    ThirtyTwo Lashed
    JN PrimaDonna 13m2 Kite
    ABOARDS X-Series Freestyle Kite Board
    Canon EOS D350 Rebel XT

Herkese Merhaba,

Ben 2 haftada bir mutlaka kartepeye gidiyorum en son bu cmt gittim,yukarıda yazılanları okudum.Benim eklemek istediğim insanlar yazıyor 70 TL fazla diye ama yine herkes gidebiliyor ve bu ücreti ödüyorlar.Dolayısıyla kendinizi Green Parkın yerine koyun niye ücretleri indiresinizki?Zaten herkes o ücreti ödüyor.Ayrıca Uludağda sanırım 50 TL ama sadece bir telesiyejde geçerli burada tüm telesiyejlerden faydalanabiliyorsun.

Ototpark tam bir rezalet zaten ona değinmiyorum haraç gibi para kesiyorlar.Ayıptır.Ayrıca Dolap parası diye birşey çıkmış tama o da olsun ama 10 TL de ona alınıyor.Yani resmen soygun.Telesiyeje tamam dedikde bu iki ücretin bence bir açıklaması olamaz!!
    Ben fiyatın düşüceğini sanmıyorum tek bir isteğim olacak,tüm teleski ve telesiyejler çalışsın ve hızlı hareket etsin.Yukarı çıkmak çok zaman alıyor.Artı görevlilerden ricam kimisi tek tek çıkıyor telesiyejden kuyruğun bir nedeni de o.Mutlaka insanları çifterli veya üçerli çımaya zorlasınlar.

Benim nacizane fikrim kartepe İstanbul gibi bir metropole(hayatında kar görmemiş insanlar var ve kartepeye gidip en azında piknkik yaparız mantığı var kimi insanlarda) yakın olduğu için hiçbir zaman bu problemler çözülmez(zira bizim İstanbullu insanımızı yolunacak kaz gibi görüyorlar).Green Park yönetimi bence sadece kaymak için gelenlere bir kolaylık sağlamalı.Piknikçilerle aynı muameleyi görüyoruz.Ayrıca bu otopark ta ücret alımı olayına derhal bi sonvermeleri gerekiyor.

BU HAFTASONU KARTEPEDEYDİM KARLIKTEPE HARİCİNDE DİĞER TELESEYİJLERİN KUYRUGU İNANILMAZ UZUNDU. TEK TEK ÇIKANLARDAN ZİYADE YAYALAR YÜZÜNDEN ÇOK SIRA OLDU.
    KARLAR ERİDİ PİSTİN DURUMU PAZAR GÜNÜ ÇOK KÖTÜYDÜ. KİMİ YER BUZ OLMUŞTU KARDAN ESER YOKTU KİMİ YERDE BUZDA ERİMİŞ TOPRAK ÇIKMIŞTI. GEYİKALANININ APARTLARIN ARKASINDA KALAN SON KISMI ÇOK KÖTÜYDÜ YAYALAR GİRİYODU HEP. OTOPARK ÜCRETİ İLE İLGİLİ, OTELDE KONAKLAYANLARDANDA OTOPARK ÜCRETİNİ ALIYOLAR. ABARTMIŞ DURUMDALAR GERÇEKTEN OTOPARK DOLAP HERŞEYİ ÜCRETE BAĞLAMIŞLARHAFTASONU 70 TLYMİŞ GALİBA SKİPASS GÜNÜBİRLİKÇİLER İÇİN ARKADAŞIMIN DEDĞİ DOĞRU GELEN OLMAZSA İNDİRİRLER GELEN OLUNCA NİYE İNDİRSİNLERKİ FİYATLARI. O KADAR KALABALIK OLSA BENDE İNDİRİM YAPMAM

Arkadaşlar merhaba,

İzmitliyim, hatta maşukiyede ev var ama bu fiyat politikası yüzünden Kartepeye gitmiyorum. Sezon başında eşim ve 5 arkadaşla çıktık bana maliyeti 2 kişi için 200-250 tl arasında bir şey oldu.
    Örneğin Sucuk ekmek alalım dedik 17tl mi 20 tl mi bir yarım ekmek için fiyat söylediler. Bende sinirlendim tartıştım bir dahada gitmedim. Valla sizi bilmem ama ben parayı kolay kazanmıyorum. Öle de kolay safca harcayamam.
    Kartepe benim için büyük avantaj olmasına rağmen artık elimizden geldiğince kartepe yerine uludağa gidiyoruz. Biraz pazarlık ile herşeyde indirim yapıyorlar.
    Yukarıda bir arkadaş ifade etmiş. Bu kadar talep olursa otel yönetimi neden 70 tl yi indirsin veya işletme politikasını değiştirsin. Kesinlikle katılıyorum. Sezon başında otelden birkaç yetkili ile konuştuk sezonluk kart yok mu falan diye ama bir cevap çıkmadı.
    Park konusu vs onlar hakkında birşey demiyorum.

Alıntı Hulki abi Nickli Üyeden Alıntı
    Hocam , ilgilenmeydi , güleryüzdü bunlar zaten olması gereken şeyler büyütmenin anlamı yok ... Yol üzerine park edip o kadar yolu yürüyorsun birde üzerine para veriyorsun , telesiyejde kazıklanıyorsun , çay içip biraz ısınayım diyorsun caaarttt 5 YTL ... sonra güler yüz için tebrik ...
    Dediklerinize hak veriyorum ama birde şu tarafından bakın. Türkiye'de kaç tane müesseseye girip hem pahalı bir ürün/servis aldınız hemde tabiri caiz ise paranızla rezil olarak dışarı çıktınınız. Şahsen ben birçok kere, o yüzden kusura bakmayın kendi görüşüme kendim karar vereyim.

70 ytl verip birde size insan değilmiş gibi davranılırsa o zaman daha net anlarsınız demek istediğimi.

Ayrıca ben fiyatların fazlalığını ve diğer eleştirilerimi mesajımda belirttim. O yüzden ben yine güleryüzlü ve yardımsever oldukları için onlara teşekkür ediyorum. Eğer siz etmiyorsanız oda sizin kendi tercihiniz.

Merhaba arkadaslar,
    bu pazar bende ilk defa coluk cocuk bir gidip Kartepeyi bir göreyim, hotele bir bakayim, begenirsek daha sonra aile gidip kaliriz ve kayariz diye düsündüm. Simdi benim ilk defa Türkiyede gidip ve bizzat gördügüm eksikler:

1. Ulasim: yollara sagli sollu piknikciler park ediyor. Madem bukadar rabet var, neden daha cok toplu park alanlari insaa edilmiyor? Avusturyada Ischgl,Kaprun,Zell am See, bunlar benim aklima gelenler, hergün binlerce arac ve otobüs agirliyor. Ve buralara ben bizzat gittim ve böyle birsey yasamadim. CÖZÜM: dagin eteklerinde büyük park alanlari (orada ücretsiz!) ve oradan direk gondol telefirikleri ile daga, herkez araci ile degil.
    2. Yaya ve kayakci karmasigi: ben böyle bir sey hayatimda ilk defa gördüm. Neden yayalara mesela sadece Cafelere kadar izin verilmiyoda herkez pistler dahil olmak üzere geze biliyor. Yada yayalar icin gezi parkurlari olusturulmuyor, kayakcilari rahatsiz edemeyecekleri yerlerde ???
    3. Eksik pist planlari: bence heryerde yeterince pistplanlari olmasi gerekiyor. Hem tabele seklinde hemde cebinize koymak icin minyatür olarak. Ben bu isi böyle biliyorum. Ben dün bir tane göremedim be cepliklerden kalmamis dendi :'(
    4. Yogun günlerde yayalarin, telefrik kullanmasi bence mümkün olmamasi gerekiyor.
    5. Kizak kaymak isteyenler icin, kizak kaymak icin alan yaratilmasi gerekiyor. Cünkü bu tip kizaklar orda kiralanabiliniyor, ama ben kaymak icin bir yer göremedim. Avusturyada nerdeyse her dagda, yayalarin ve kizak kaymak isteyenlerin ayri eglenebilecegi kizak pistleri vardir.
    6. Pistlerin durumuna birsey diyemeyecegim, ben kaymadim sadece baktim ve 2 sallama caya ve 2 Cappucino'ya 18 TL para ödedim : Ama eger yüklübir skipass parasi aliniyorsa, pistlerin 1A yani süper bir durumda olmasi gerektigini savunuyorum. Gerekirse bazi pistlerin yogun asinan yerlere suni kar makinalari yerlestirilip, dogaya ve board/kayaklara zarar verilmemesini saglamak gerekiliyor.
    7. Bu tip isletmecilerin ve sorumlu kisilerin, Avusturyanin isletmelerine gidip oradaki organisyazyonu görmelerini tavsiye ederim.

Kusura bakmayin arkadaslar, baya bir yazdim dilerim vaktinizi fazla ve gereksiz yere almamisimdir. Bunlar benim dünkü izlenimlerim bir yaya olarak ;D
    Ya göründügün gibi ol ya da oldugun gibi görün

Board: Palmer Honeycomb III
    Baglama: Flow Team 09
    Boot: Thirtytwo Focus Boa
    Sirtkoruma: Komperdell Cross Protection

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler