SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM - Sayfa 3
Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
50 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

Standart Ynt: SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

merhaba öncelikle çok çok gecmiş olsun yalnız şöle bir sey var sölemek isterim dağda snowboard veya kayak yaparken bir başka kişinin size carpması doğal denile bilir neden mi herkes ben kayarım yaparım diye alıyo kayağı çıkıyo tepeye oysaki bu böle olmamalı acemiler için farklı bir ortam olmalıki acemilik dönemlerini atlatsınlar veya kayak kaymaya ilk başlayan kişi mutlak suretle yanında kayak yapmasını bilen biri ile dağa çıkmalı hatta (kayak öğretmenleri var) sırf acemiler için ben yaparım ederim olayı değil bu bence bilgi almaktan veya öğrenmekten utanılmaz eminim ki size carpan kişide acemidir ki size carpmıştır neyse tekrar tekrar gecmiş olsun bi daha olmaması dileği.....
    Özkan TAŞ ''ÖzO''
    23/02/1985
    A Rh(+)
    Sarıkamış / KARS
    '' Dans Eden Karlar Diyarı ''

Alıntı red__KAN Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba öncelikle çok çok gecmiş olsun yalnız şöle bir sey var sölemek isterim dağda snowboard veya kayak yaparken bir başka kişinin size carpması doğal denile bilir neden mi herkes ben kayarım yaparım diye alıyo kayağı çıkıyo tepeye oysaki bu böle olmamalı acemiler için farklı bir ortam olmalıki acemilik dönemlerini atlatsınlar veya kayak kaymaya ilk başlayan kişi mutlak suretle yanında kayak yapmasını bilen biri ile dağa çıkmalı hatta (kayak öğretmenleri var) sırf acemiler için ben yaparım ederim olayı değil bu bence bilgi almaktan veya öğrenmekten utanılmaz eminim ki size carpan kişide acemidir ki size carpmıştır neyse tekrar tekrar gecmiş olsun bi daha olmaması dileği.....
    aslında haklısın ama dağın imkanları yetmiyor olabilir acemiler icin ayrı pist olmasına
    18 inde Uludağ'da başıma geleni anlatıyım da gülün
    acemiyim daha 2. kayışım Cennet de düşmeden ve diğer kimselere tehlikeli şekilde yaklaşmadan yanlarından geçip gidebiliyorum 18 çıkış yaptım 8 kere düştüm bunların 7 si havanın güneşli olmasından dolayı kar topaklarının sertleşmesi buzlanması nedeniyle boardumu havalandırıp denge olayımı altüst etmesinden kaynaklandı sadece 1 tanesinde yanında kayak hocası olan bir bayan üstümden geçti
    demek ki neymiş acemi acemiyi bulurmuş :D onun yanında kayak hocası benım yanımda da kardeşim :D eheh
    INSURED BY TURKISH ARMY
    You Hit me We Hit You

yere düşüp ordan kalkmayan kişilerden çok önünde senkronize gitmeyen heran ne yapacağı belli olmayan, sen solundan veya sağından geçeyim derken birden önüne çıkan kişiler korkutur beni.snowboardun manevra imkanı sınırlıdır ve çarpışma kaçınılmazdır. acil şifalar dileğiyle......

evt o pist birazda dar ve bilmeyen için biraz zor hele kayanda biraz acemiyse çarpışma kaçınılmaz

çok geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığına kavuşman dileğiyle
    Mehmet KURFEYİZ A RH(+)<br />ROSSİGNOL PMC 3000<br />KADİKÖY/İST

Öküzmüş diyen bu sakatlığı geçiren arkadaş değil yalnız!!!

Alıntı kitaksi Nickli Üyeden Alıntı
    Yan bağlarım kopmuş, dizim çökmüş, minisküsüm yırtılmış... bunlar başına gelse yıne olur canım buraya eğlenmeye geldik dermisin acaba, sanmam diyeceğini... kucuk carpmalar, takılmalar olur acemilikte onlar sorun degıl ama bu farklı bi olay adam amelıyatlık duruma gelmıs...
    Ski: Salomon XWing 7
    Boot: Fischer Soma Viron 95 flex
    Helmet: Red Trace Goggle: Giro Root Gloves: Burton Goretex

İlker A. --İZMİR-- Arh(+)
    One life live it... Ski Forever...

Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Geçen yılda benim oğlum snowboard yaparken kaza geçirdi bileği kırıldı. Snowboard yapan arkadaşlar özellikle daha dikkatli olmalılar. Düşünce genellikle pistin ortasında bekliyorlar. Pistler zaten dar ve acemi kayakçı ve boardcu dolu. 1-2 Hafat önce Almanyada bir eyalşet Başbakanı bir Bayan kayakçı ile çarpıştı ve Bayan maalesef öldü. Başbakan ise çok ağır yaralandı. O yüzden çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bir de kask,dizlik ve bileklik gibi koruyucu malzemelerin kesinlikle kullanılması gerekiyor.
    Kayak : Rossignol Actys 200
    Bağlama : Rossignol Axium 100
    Bot : Rossignol Axium X
    Baton : Rossignol Actys
    Kan Grubu : Sarı-Kırmızı A RH (+)
    Telsiz : PMR 3.38

öncelikle çok geçmiş olsun sevgili kayak sever dostum. moralin böyle yüksek oldukça doktorun dediğinden çabuk iyileşirsin emin ol (kendimden biliyorum). birkez daha mesafeyi korumanın önemini anlamış bulunuyorum sonuçta bi araba değilki frene basıp durayım benim gibi acemisi var ustası var kimin ne derece bildiği sırtında yada alnında yazmıyor ki. ben arkadan karın sesini duyunca hemen arkama bakar ona göre pozisyon alırım ancak bazı arkadaşlar yakın mesafeden hızlıca geçip sıyrılmaya çalışıyorlar ve bu pekte güvenli bir yol değil

bende hafta sonu sol el bileğimi kırdım. tek elle çok fazla ayrıntıya giremeyeceğim fakat sezonu kapattım. Ayrıca bileğimden ameliyat oldum.:(

45 gün yatıcakmışım.
    red'in korumaları olmasın rağmen böyle oldu. :(
    Board Burton Custom X
    Bağlama Burton p1
    Botlar Burton imprint 2 Red - Black

Sana da geçmiş olsun maycer.
    TSK 'nın sana tavrı çok ilginç ama. Herhalde ciddi bir sorun olduğuna inanmadılar. Sorumluları buradan kınıyorum.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Çok geçmiş olsun acil şifalar;

Bütün spor sakatlalıklarında genelde ciddi sakatlanmalar ilk anlarda oluyor. Ben basketbol oynarken ön çapraz bağ yırtmıştım 2000 senesinde. Ameliyat olduktan sonra artık hangi sporu yaparsam yapayım ısınama ve seneme hareketlerini yapmak. Mesela geçen Cumartesi piste çıkmadan önce 10 dk boyunca diz bacak bel boyun kol bütün riskli bölgelerinmi ısıtıp esnetip kaydım. Böyle olunca bağların esnekleik kazanmış olarak spora başlıyorsun ve ani bir zorlanma hareketinde olabildiğince esneyebiliyro bağ ve kasların.

Bence bütün herkez bana bir şey olmaz demeden yapsın bu hareketleri derim.

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon