SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
50 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

Standart SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

Selamlar herkese
    Beni bireysel olarak tanıyan olduğunu sanmıyorum ismim Enis Göktepe İTÜ İnşaat son sınıftayım

Olay bu pazar meydana geldi
    Finaller sonrası 18ocak-21ocak arası kartalkaya ya Kartal otele gittim arkadaşlarımla. (ilk defa kartalkaya da bulundum daha önceleri hep uludağ daydm)
    Malzemesi olmayan arkadaşlarımız kayak odasından kiralama yaparken biz hemen piste koştuk bi siftah yapalım diye.
    Tele-siege ile bi çıktık hemen yukarı. Aşağı inerken telefon geldi malzemeleri aldık hadi gelin diye. Bizde "Otele dönüş" pistin ismi sanırm ordan onları almak için kaymaya başladık.
    Açıları +15 -9 yaptım ilk defa boardla da ilk siftahı yaptım (altını bile çizemedim) dönerken, alışmaya çalışırken . bi kayakçı arkadan çarpı bana. Hem de ben pistin en sağından giderken ve hiç ama hiiç slalom yapmazken. Bağırdı, arkamı döndüm ve çarptı. Olay 2.5 3 saniye de gerçekleşti. Ben aşağı doğru uçtum. Ayağa kalkamadım. Kar motoru geldi doktora götürdü ve bi tur bile kayamadan, geldiğim gün İstanbul a geri gönderdi beni.
    Pazartesi doktor, MR, Rontgen (doktorumun ismi Işık Akgün tavsiye üzerine gittim araştırmaya hiç vaktim olmadı)
    bugün ailem İstanbula geldi
    yarın saat 15.00 de ameliyata giriyorum.
    Yan bağlarım kopmuş, dizim çökmüş, minisküsüm yırtılmış ve hatırlayamadığım bi kaç şey daha varmış..
    Grade 3 seviyesinde dizim yaranmış.
    Ameliyat sonrası en az 2 ay kesinlikle bacağımın üzerine basmıycakmışım ve fizik tedavi

Şimdi diyeceksiniz geçmiş olsun.. Bende çok ama çok teşekkür edicem ama bunları buraya yazmamım sebebi moralimin bozuk olması değil. Çok şükür moralim çok yerinde doktorum eski haline getirebileceğini söyledi ve benim için bu yeterli ve beterin beteri var. Uludağ da Bilkentli bi kardeşimiz geçen gün kaybolmuş,vefat etmiş Uludağ da. Allah rahmet eylesin..

Buraya bunu yazmamım sebebi kayarken üzerimde "kar tutkusu" poları olması.
    Beyaz olduğu için arkamdan gelenin bağırma süresinin dibime girmesiyle bir olduğunu düşünüyorum ve ne kaçmam için ne de onun kaçması için süre olmadığını düşünüyorum.
    Büyük hevesle serkan dan elden almıştım poları ama üzerine kar gelmesine çarpışmanın verdiği yuvarlanmam nasip oldu.

(Doktorum dediki kayak ile kaysaydın bişey olmazdı snowboard yüzünden böyle oldun, ben de düşünmeden edemedim acaba step-in bağlamalar daha mı güvenli o zaman diye )

Söylemek istediğim bu polarla kayarken ya dikkat edin ya da sokakta giyin. Üzerimde turuncu vs... bi şey olsaydı da belki aynı olay gerçekleşicekti ama mühendislik öğrencisiyim ben ve böyle bi şey olma olasılığını artış sebebi beyaz giymek olduğunu düşünüyorum.

Arada foruma girip bu sene yapamıyacaklarımı sizlerden izlerim artık ;D ;D ;D
    Aman dikkat diyeyim kayarken (özellikle PAZAR günleri) dikkat edin..

dip not : Dizlik taksaydım da pek etkilemezdi sanırım çünkü benim dizliklerim pek kaliteli olmayan voleybol dizlikleriydi. Ama parayı kıyıp güzel ortopedik dizlikleri olmayan alsın. Paraya kıysın. özellikle destekli dizliklerin çok işe yarıyacağını düşünüyorum. Ben kıymadım, 140YTL bi tane dizliğe verdim şimdi ameliyat sonrası için=)))..

ama kayarken de giyebilecekmişim bu dizliği
    Board ..&nbsp; &nbsp;&nbsp; Burton Twin<br />Bindings..&nbsp; Burton P1<br />Boots ..&nbsp; &nbsp;&nbsp; Burton Ruler

Standart Ynt: SAKATLANDIM... Bİ OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM

geçmiş olsun enis,
    bende 2 yıl önce düştüm ve menisküs yırtığı bendede var. bağlarda kopma olmadığı için şanslıyım ama aslında benimde ameliyat olmam gerekir...

sana çarpan kayakçı ise gerçekten öküzmüş demekki... beyaz da olsa farketmesi gerekiyordu bence... hadi beyaz polar okey ama başındada bişey yokmuydu...

acil şifalar...

craftsman
    Ziyaretçi

geçmiş olsun arkadasım üzüldüm valla.Banada 2 hafta önce bu şekilde biri arkadan çarptı ama şükür kırık çıkık filan olmadı sadece kiraladığım goggle ın plastikleri düşmem üzerine burnumun yanlarını kesti hala az daha olsa izi var geçer inş.Diceem o ki dikkat etmek lasım ben o günden sonra dönüp dönüp arkama bakar oldum tabiri caizse şerit deiştirmeden önce sinyal bile vericem nerdeyse yanii :P neyse çok geçmiş olsun acil şifalar dileklerimle.

çok geçmiş olsun... gerçekten üzüldüm... :(

Cok gecmıs olsun,dılerım en kısa zamanda saglıgına kavusursun.Gectıgımız pazar gunu Dorukkayada benzer bır carpısma da ben yasadım,allahtan cıddı bır sakatlık olmadı,beyaz gıyısı konusunda haklısın,bu tıp kazaları onlemek ıcın tedbırlı alamakta fayda var..
    Board : Rossignol Imperial 150
    Binding : Rossignol HC3000 S/M Black/Chrome
    Boot : Flow R Kinetic (black)

Alıntı Dr.RoSSi! Nickli Üyeden Alıntı
    geçmiş olsun enis,
    bende 2 yıl önce düştüm ve menisküs yırtığı bendede var. bağlarda kopma olmadığı için şanslıyım ama aslında benimde ameliyat olmam gerekir...

sana çarpan kayakçı ise gerçekten öküzmüş demekki... beyaz da olsa farketmesi gerekiyordu bence... hadi beyaz polar okey ama başındada bişey yokmuydu...

acil şifalar...
    Çok geçmiş olsun arkadaşım otele dönüş pistinde bende çok taklalar arttım benimde sağ dizimde problem var sanırım aramızda gazi olmayan hiç yok gibi bişey.

Benim değinmek istediğim konu şu ki bu tür olaylar adı üzerinde "kaza" yani insanların isteyek yaptığı şeyler kessinlikle değil bu yüzden o insanların ardından öküzmüş,sığırmış v.s gibi hoş olmayan sıfatlar kullanılmasını hoş bulmuyorum.

Snowboardla ilk tanışıtığım gün bende birilerini istemeyerek düşürmüştüm ve eyvahh şimdi bir ton laf,hakaret işiticem diye düşünürken tam tersi oldu bayan çok olgun bi tavırla olur böyle şeyler problem değil hepimiz eğlenmeye geldik buraya dert etme demesi kayak-snowboard yapan insanların nekadar nazik,olgun belirli bir kültür seviyesinin insanı oldukları izlenimini oluşturmuştu.Sonuç olarak bu intibanın zarar görmemesi için lütfen hep beraber elimizden geleni yapalım.
    Ankara'83
    O Rh (+)
    Board: Burton Custom
    Bağlama: Burton Custom
    Bot: Burton H.O.D

Yan bağlarım kopmuş, dizim çökmüş, minisküsüm yırtılmış... bunlar başına gelse yıne olur canım buraya eğlenmeye geldik dermisin acaba, sanmam diyeceğini... kucuk carpmalar, takılmalar olur acemilikte onlar sorun degıl ama bu farklı bi olay adam amelıyatlık duruma gelmıs...

Ziyaretçi

kayak ve board çok ciddiye alınması gereken, çok eğlenceli bir spor...bunu çoğu zaman sadece bir eğlence olarak görüyoruz..bu da beraberinde bir sürü sorun getiriyor..son ölüm ve diğer sakatlıklar..bence hep bu yüzden..ne yapılmalı bilemiyorum ama dağda bulunan işletmelerden, en acemi kayak ve boardculura kadar hepimiz sorumluyuz..Bu son olaylar bana sadece ne yaparsak yapalım güvenlik önlemlerini alarak yapalım..dedirtiyor sadece

Büyük geçmiş olsun, moral motivasyonun iyi olması sevindirici, umarım bu pozitif bakış açısı ile iyileşme sürecinide en kısa zamanda başarı ile atlatıp tekrar pistlere sağlıklı bir şekilde dönersin.

Sonuçta adı üstünde kaza, arkadaşımız bunu büyük olgunlukla karşılamış, çarpan kişininde durumdan haberi var mı yok mu, nasıl davrandı bilemiyoruz, o bakımdan bu konuda yorum yapmak doğru olmaz.

Tekrardan geçmiş olsun dostum.

çok geçmiş olsun, umarım en yakın zamanda saglıgına kavuşursun.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon