Kayak Merkezinde Snowboard ile T-bar'dan çıkış
Sayfa 1/35 12311 ... SonSon
343 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kayak Merkezinde Snowboard ile T-bar'dan çıkış

Standart Kayak Merkezinde Snowboard ile T-bar'dan çıkış

Arkadaşlar kayaktan sonra geçen sene board yapmaya başladım. Acele etmeden acemiliği atıyorum. Sorun şu ki t-bar ile çıkarken bacak arasında oluşan baskıdan dolayı kan dolaşımı azaldığından sanırım tepeye vardığımda ön ayağım uyuşuyor. Çözüm bulamadım. Çözüm bulan ya da önerisi olan varsa şimdiden teşekkür ederim.

Standart Ynt: Board ile T-bar'dan çıkış

boardla t bardan zeynep nasıl cıkar ona da bi çözüm bulan olsa ne guzel olur :( zavallı lakota benim yüzümden kaç kez düştü sayısını unuttum

ﻨ ร t.
    ร ภ ๏ ฬ ๒ ๏ ค г d

Burton bullet 2008

tbar olayi kisaca seni ceken birsey ustune oturmayi veya geriye yuklenebileceginiz bir sey degil boardda iki ayak arasina alip on ayagini ceker ve bu arka ayagin dengesini bozar arka ayagi hep arkanizda tutmaya ve dik durmaya calisin
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

Alıntı Dr.ugguralp! Nickli Üyeden Alıntı
    tbar olayi kisaca seni ceken birsey ustune oturmayi veya geriye yuklenebileceginiz bir sey degil boardda iki ayak arasina alip on ayagini ceker ve bu arka ayagin dengesini bozar arka ayagi hep arkanizda tutmaya ve dik durmaya calisin
    2.bölgede yerlerde sürünüyordun simdi ders mi veriyorsun ;D :P :-X
    Karsiyaka

açık konuşmak gerekirse zamanla tbar kullanmaya daha çok alışacaksınız. İlk başlayanlar için her zaman sıkıntılı olmuştur. Ancak tbar üzerinde geçirdiğiniz zamanları boşa harcamayın. Fakie kaymayı üzerinde öğrenebilirsiniz. Aynı şekilde olie yapmayıda üzerinde öğrenebilirsiniz.
    IN BOOST WE TRUST<br /><br />ROSSI TRAVIS RICE 63<br />FLOW BAĞLAMA<br />ROSSI BOOTS

Alıntı emresen Nickli Üyeden Alıntı
    2.bölgede yerlerde sürünüyordun simdi ders mi veriyorsun ;D :P :-X
    ahahah birisine resmen taş değil kaya atılmış lets begins the t-bar war :D
    INSURED BY TURKISH ARMY
    You Hit me We Hit You

hahaha bi kayisini gorseydim abi valla dilime duserdinde cogu kisi buna tanik oldu yani :D t barda 360 yapar aklini alirim senin sen gene gelcen bu taraflara yolun dusecek seni abiiicimmmmm :P
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

Eger tek basina cikiyorsan:

t-barile cikarken yapman gereken sey sudur: bir elin t-bar'in bos kalan kismini tutucak, diger elin ise cubugu. iki elin'e de dengeli bir sekilde guc verirsen eger bacaktaki baskinin azaldigini ve boar'una daha cok agirlik verebildigini hissedebilirsin. Bu durumda pistteki salak sacma cukurlari da kolayca atlatabilirsin.

Eger tek basina cikmiyorsan ve yaninda baska bir boardcu varsa:

- tavsiyem ikinizin de farkli ayaklarinin onde olmasi bu sekilde hem mustehcen bir pozisyon yaratilmiyor, hem de tbar'i tutan elini arkadasinin omzuna koyarak dengeyi daha kolay saglamis olursun. Iki kisi cikarken cektigin yuk artacaktir ama denge daha kolay olacaktir. Bu durumda da eger t-bar'in cubugunu tuttugun koluna daha cok yuklenirsen gene bacaktaki agirlik azalir...

Eger tek basina cikmiyorsan ve yanindaki kayakci ise:

iste o zaman en krali sensin. Kayakci direk dengeyi sagliyor cunki tbar'in uzerine oturuyor. Iki ayagi da onde oldugu icin direk senin agirligini cekiyor. bu durumda sadece t-bar'in cubuugunu tut ve manzarayi felan izle. ne bacakta bir agirlik olur, nede dusme derdi...

Computer games don&#39;t affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we&#39;d all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.<br /><br />Kristian Wilson, Nintendo, Inc, 1989

t-bar veya kazma veya teleskii adı herneyse olmasa bizim halimiz ne olacaktıki ben bilmiyorum.ama baskada yukarı çıkma şansımız yok bence bilmeyenler varmıymış inanın şaşırdım.ama yinede ilk denemelerinizi yanınıza bi kayakcı alarak çıkın.dengenizi kayakcıya sarılarak sağlarsınız ;D
    tayfun
    K2-FLOW

Sayfa 1/35 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler