Monte Baia mı? - Dorukkaya mı?
Sayfa 1/3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Monte Baia mı? - Dorukkaya mı?

Standart Monte Baia mı? - Dorukkaya mı?

Arkadaşlar, 17-18 Ocak da Tek gece konaklamalı olarak hangisini tercih etmeli ? Monte Baia mı yoksa Dorukkaya mı ?
    Her iki tesisi de kullanmış olan arkadaşlar yardım ltf...

Standart Ynt: Monte Baia mı? - Dorukkaya mı?

İkisinide gördüm.. Gerci monte bai da oldugum donemde oranın iyi pistleri Maden ve Beden Terbiyesi acık degildi. Soyle soyleyebilirm Monte Baia dan pek memnun kalmadim. Hava şartları müsade etmedi. Ki hava şartları haricinde pistlerinde çok bakımlı oldugunu soyleyeme.

Bu hafta sonuda Dorukkayadaydım. Pistelerin durumu(düzgünlügü), pistlerin birbirine olan bağlantısı, telesiyej ve t-bar hizmeti, bunlar bence dorukkayanın artıları..Ben senın yerinde olsam Dorukkaya tercih ederdim. Sunuda bilki Dorukkayada hafta sonu skipass ücretleri uludag 2. bolgeden baya fazla..

Son bi öneri.. Gitmeden önce kesinlikle hava durumunu kontrol edip gidin bence..
    35-40km gibi bi rüzgar be kar yağışı görünüosa boşa gitmeyin.. Zevk alamazsiniz o günden..
    1983/İstanbul/A Rh(+)<br />Bağlama&nbsp;&nbsp; : Rossignol HC3000 <br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp; : Rossignol Glade Black/White <br />Board&nbsp; &nbsp;&nbsp; &nbsp; : Rossignol Premier 156 Freestyle

Katalkaya...
    Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler.

Friedrich Nietzsche

arkadaş konaklamalı gittiği için dorukkaya liftlerine pass otelin hediyesi :D

35 km ustu ruzgar varsa ve kar miktarı azsa Kartalkaya tercih edilir. Bu hafta sonu su an snow-forecast te ruzgarın 5-10 km arası oldugu havanın acık oldugu bir haftasonu bekleniyor. Eger maden lifti acıksa kesinlikle Uludag Monte Baia. Maden ve Agaoglu lifti Turkiye nin en hızlı operasyonel hızı 15-16 km/saat olan en modern tesisleri. Kartalkaya ise 15 sene oncesi teknolojisi ile isletilen ama duzgun isletilen tesislere sahip. Bu hafta sonu icin maden in acık olup olmayacagina emin olun.
    vapor<br />co2<br />shaun white

Maden güzel bir pist ama açık olmama olasılığı oluyor, kartalkayada da çok sis oluyor yani nereye gidersen git süprizlere gebe, ama maden ve beden terbiyesi, iki pist ve uludağ 2. bölge biter, ikinci gün sıkılırsın bence, dorukkaadan ben hiç sıkılmamıştım, ve hiç board'u eline alıp yürümek zorunda kalmıyorsun
    Batu Ketenci - 08.05.1977 - 0 Rh (+)<br />Bursa<br /><br />Board&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Operator 158<br />Bağlama&nbsp; :&nbsp; Burton Mission<br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Moto

Uludağ 1.bölgede ufak bir rüzgar oldumu, Monte Baia 2. bölgede olduğu için daha fazla etkilenir sanıyorum. Ama yinede hava durumu çok önemli. Tercih yapmak için. Geçen sene Monte Baia ya gidecektim 4 günlüğüne fakat fırtınadan dolayı otele ulaşamadık 1.bölgede kaldık. Belki hatırlarsınız Şubat ayıydı. inanılmaz bir fıtınaydı.....

o donem afet vardı resmen. ben kartepede 2 gun mahsur kalmıstım yolda 3 metre kal olmustu 3 gunde. Ama en azından uludagda yarım gun mahsur kaldı arkadaslar. biz kartepe de 2 gun mahsur kaldık:(
    vapor<br />co2<br />shaun white

Bir de Dorukkaya 2 tam gün geçerli bir PassCard veriyor bildiğim kadarıyla. Uludağ'da bu her zaman tartışma konusu olmuştur. Oteller çıkış günü öğlene kadar geçerli olduğunu söylese bile telesiyej görevlileri bunun tersini söylüyor nedense. Bizim oraya kaymak için gittiğimizi bilmiyorlarmı anlamıyorum valla. Hem bu öğlene kadar da neyin nesi? Telesiyejler kapanana kadar kayıyoruz biz kardeşim...
    Gitmeden önce bunu otelinizden öğrenin mutlaka diyeceğim ama muhtemelen size yanlış bilgi vereceklerdir. Zaten size telefonda bilgi verenlerin de ehliyetsiz kişiler olma ihtimali çok yüksek.
    Geçen hafta bir pist görevlisine Maden Pistinin açık olup olmadığını sordum bana Mandıra Pistini tarif ederek ''Çalışıyor Abi'' dedi. Nerden buluyorlar bu elemanları.

Uludağ 2. Bölgenin rüzgar sorunu var buna karşılık Kartalkayanın da sis sorunu sıkça yaşanıyor. Ayrıca Dorukkaya fiyat olarak Monte Baia nın iki katına yakın olmalı. Ama maliyetlerine Uludağ 2. bölgenin ikinci gün SkiPass fiyatını eklemelisin. (Sanırım sınırsız çıkış 40 TL)
    İkisi de kalite olarak vasatın üstünde güzel oteller. Monte Baia nın zaafı kayak odası, (çok küçük) Dorukkaya nın eksisi fiyatı. (çok yüksek)
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

kaymak icin gidiyosan kesinlikle ve kesinlikle

DORUKKAYA

ha yok ben otelde takılacam ortam olsun arada bide bi tepecikte salınırım diye dusunursen , farketmez
    Atomic Discharger 158 Board<br />F2 Baglama<br />DEELUXE Boa lacing system Bot<br /><br />38 düşüşte board ogrenen adam

Sayfa 1/3 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler