ayak altında ağrı
Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ayak altında ağrı

Standart ayak altında ağrı

Merhaba,

Snowboard yaparkan ayak tabanlarımın altı çok şidetli ağrıyor. Duruduğumda ise nispeten ağrı azalıyor. Hatta ağrının geçmesi için board'un üstünden inip biraz yuruyorum. Ama tekrar kaymaya başladığımda ağrı tekrardan ger geliyor.

Birkaç detay bilgi:
    Her hafta düzenli Futbol oynuyorum, ayağımın altında her hangi bir ağrı oluşmuyor.
    Yada günlük hayatta böyle bir ağrıyla maruz kalmıyorum.
    Bu sorunu gidermek için snowboard ayakkabısının içine tabanlık yerleştirdim faydalı olmadı.
    Bu sorun 10 gunluk kaymanın son gununde dahi devam ediyor.
    Ayakkabıları ve boardumu yeni almıştım.

Sorun:
    Ayakkabı numarasından mı kaynaklanıyor?
    Ayağımın yapısından mı kaynaklanıyor?
    Ekipmanın yeni olmasından mı kaynaklanıyor?
    Bu sorunla daha evvel karşılasan oldu mu?
    Bu sorunu gidermek için ne yapabilirim?

Tesekkurler

Can

Standart Ynt: ayak altında ağrı

ayni problem bende de var ayaginin yapisindan kaynaklanan bir sey slikon tabanlardan kullaniyorum onlar bu sorunu ortadan kaldiriyor ama board botunda yasiyorum ama ona care yok slikon tabani orayada taksambu seferde ayagim girmiyor
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

aslında ağrılar açılarla çok ilgili ama ayak altını açılar çok etkilemez diye düşünüyorum. Yine de açıları değiştirip deneyin derim. Aradaki mesafe çok darsa fazla yük biner tabana o da yapabilir... Daha önce yaşadıklarıma göre bunları biliyorum... Bulursanız ağrıyı aydınlatırsanız sevinirim ;D
    It' s always snowing somewhere!

+15 -9 kaydığımda ayak altlarım feci ağrımıştı. İçeri dönüp +30 -3 yapınca hiç ağrı olmadan devam ettim.

Bağlamaların hizalaması doğru mu yani demek istediğim omuz genişliğini geçiyor mu
    bir onları kontrol et belki bağlama yerlerinde kaydırma olabilir
    INSURED BY TURKISH ARMY
    You Hit me We Hit You

Alıntı gecekartalı Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba,

Snowboard yaparkan ayak tabanlarımın altı çok şidetli ağrıyor. Duruduğumda ise nispeten ağrı azalıyor. Hatta ağrının geçmesi için board'un üstünden inip biraz yuruyorum. Ama tekrar kaymaya başladığımda ağrı tekrardan ger geliyor.

Birkaç detay bilgi:
    Her hafta düzenli Futbol oynuyorum, ayağımın altında her hangi bir ağrı oluşmuyor.
    Yada günlük hayatta böyle bir ağrıyla maruz kalmıyorum.
    Bu sorunu gidermek için snowboard ayakkabısının içine tabanlık yerleştirdim faydalı olmadı.
    Bu sorun 10 gunluk kaymanın son gununde dahi devam ediyor.
    Ayakkabıları ve boardumu yeni almıştım.

Sorun:
    Ayakkabı numarasından mı kaynaklanıyor?
    Ayağımın yapısından mı kaynaklanıyor?
    Ekipmanın yeni olmasından mı kaynaklanıyor?
    Bu sorunla daha evvel karşılasan oldu mu?
    Bu sorunu gidermek için ne yapabilirim?

Tesekkurler

Can
    borda degil ama kayakta. kayak yapmaya başladım ilk senelerde aynı sorun bende de vardı 1 sezon agrıyı cektim 1 tur kayıp ayakabıları çıkardığımda kendimi cennette gibi hissediyordum...
    sorun yanlış ayakabıdan kaynaklanıyordu ayakkabılarımı değiştirdim bu sorun ortadan kayboldu...
    bence bir arkadaşından denemek için ayakabılarını ödünç al yada kirala farklı bir numarada denemeni tavsiye ederim..kesinlikle ayakabı cıkacak sonuç ya küçük yada büyük olmasından kaynaklanıyor bu sorun acılarla bir alakası oldugunu zannetmiyorum....
    Gürkan ÇETİNOĞLU
    İSTANBUL / mecidiyeköy
    rossıngnol cobra xt
    GALATASARAY
    M.Ö. 1974 A Rh (+)

ok
    Ziyaretçi

bu konu önemli , oyüzden güncelleyelim bilgisdi olan arkadaşlar paylaşırsa seviniriz

bıldıgım kadarı ıle baglamanın topuk kısmındakı ayarları degıstırırsen agrı yapmaması lazım
    gokhan kaan Erkan A rh(+) 1982 inş.muh.
    almaty kazakhistan -
    Rossignol Contrast , oxygen , nidecker

Siyah - Beyaz , Ölüm - Yaşam

Bende de aynı ağrı sözkonusu, bu konu hakkında bilen birinden yardım bekliyoruz :
    Çetin MANGIT<br />Kadıköy / İSTANBUL

ok
    Ziyaretçi

eğer bir kaç ayakkabı denediniz yine olmadıysa , sorunun ayakta olması muhtelemel. dün tur dönüşü kadir(K) ile uzun uzun bu ağrı üstünde konuştuk , belki farketmediğimiz bir düz tabanlık olabilir yamuk taban olabiliriz vs.. kadir'in anlattıkları çok mantıklı geldi

öncelikle bir ortapediste görünücem onun tavsiyeleri genelde olayı çözüyomuş , ayağınıza özel tabanlar yapılıyo onlardanda denemekte fayda var anacak kesin çözümü doktordur.

tavsiyeleri ve ilgisi için kadire teşekkürler :D

Sayfa 1/2 12 SonSon