Kartepeye çıkacaklar için bilgiler..
Sayfa 1/10 123 ... SonSon
93 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kartepeye çıkacaklar için bilgiler..

Standart Kartepeye çıkacaklar için bilgiler..

Haftasonu skipass 70 YTL, Haftaiçi 45 YTL.
    Haftasonu izdiham şeklinde kalabalık mevcut, 15-20 dk liftlere tırmanmak için kuyruk bekliyosunuz, 15-20dk'da tırmanırken bekliyosunuz, aşağı doğru inerken slolom yapmanız şart, çünkü metre başı yerde can çekişenler var düşenler var.. O yüzden mümkün mertebe haftaiçi gitmeyi düşünün. Ben Maşukiye'de oturuyorum, 15 gün sonra asker olacağım sezonu kaçırdığıma yanıyorum Board'u kıyafeti vs olmayanlar için, maşukiyeye girerken tem yolunun ustundeki köprüden geçtikten sonra sağda ki fırının 50 mt ilerisinde kayak malzemeleri kiralayan bir yer var, boardlar 20YTL'den kiralanıyor, idare etmelik boardlar. Ama yeniler. Kıyafetlerde 10 YTL'den kiralanıyor..
    Yolların durumu ise belediye sabahları üstün körü yolu açıyor, akşama doğru çalışma yapmıyolar desek yeridir.. Araçların çoğu bilinçsiz olduğu için jilet gibi yolda 1 metre mesafe bırakarak gittiklerinden zincirleme kazalar mevcut, en az 20-30 metre mesafe bırakmaya gayret edin. Zincir takarsanız veya kar lastiğiniz varsa rahat edersiniz.. Ben 4Mevsim lastikle Ford Focus aracımla tıngır tıngır kazasız belasız inip çıkabildim. Ama mucizevi bir şekilde.

İyi sezonlar diliyorum herkese, kazasız belasız

Standart Ynt: Kartepeye çıkacaklar için bilgiler..

ben 3 senedir kartepeye gidiyorum genelde kar yağışı olmadığı zaman gitmeye özen gösteriyorum 50 sefer gittim toplamda 2 sefer zincir taktım kar yağarken yapacak bişi yok bence belediye uldağ ve kartalkayaya göre çok çok iyi yolu açıyor uludağ yolunda hiç asfaltı göremedim ben ;D
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

Kartepeye çıkacakları yanlarında muhakkak zincir bulundurmalarını tavsiye ederim.Ben kar lastiği kullanıyorum herhangi bir problem yaşamadım. Fakat dönüş zamanı yağışında bastırmasıyla kayan arabalara şahit oldum. Lütfen dikkat edin.
    Batista Rules!

4x4 e zincir nasil takilir bilen var mi acaba?ben capraz diye biliyorum ama emin diilim

Alıntı Buminhan Nickli Üyeden Alıntı
    4x4 e zincir nasil takilir bilen var mi acaba?ben capraz diye biliyorum ama emin diilim
    kesinlikle on lastiklere tak.
    Blizzard Ski -Blizzard Blade <br />Atakoy/Istanbul<br />karadere/RiZE<br />Bikmisbroker<br />Bazı yıkılışlar daha parlak kalkışların teşvikçisidir. <br />( Shakespeare ) <br />top seslerinde al, zafer nidalarinda sat.<br />No Pain, No Gain!

on sol arka sag diye duymustum ben

benim gördüğüm en iyi yol açma çalışmasına sahip tesis..
    Riding; Elan Christiansen 61 (freeride), Rossignol XVAS 68 (race), Suzuki Bandit 650 ABS <br />Emre Ergenç 0 RH+<br />Kozyatağı&nbsp; / İstanbul

valla arkadsim biraz arastirdim nette soyle bir aciklamaya rastladim.bu bizi hem yorar hem batirir ahahah.
    Çoğu kişi bu konuda bilgili değildir ve yanlış uygulamalar yapar. Zincirler aracınızın çekiş merkezine göre takılır. Önden çekişli araçlarda ön lastiklere, arkadan çekişli araçlardaysa arka lastiklere takılır. 4x4 araçlardaysa her lastiğe zincir takılmalıdır.
    Blizzard Ski -Blizzard Blade <br />Atakoy/Istanbul<br />karadere/RiZE<br />Bikmisbroker<br />Bazı yıkılışlar daha parlak kalkışların teşvikçisidir. <br />( Shakespeare ) <br />top seslerinde al, zafer nidalarinda sat.<br />No Pain, No Gain!

Peki boşta kalan lastiklere ne olucak. Çekiş sırasında zincirsiz lastiklerdeki tutunma tam sağlanamayacağından sorun yaşarsın. Eğer arazi aracı vitesine sahipse aracın yani normalde önden çekişli olup arazi vitesi ile 4 çekere alıyorsan önlere takman yeterli olucaktır ama en doğrusu snowblade'in dediği gibi 4üne birden takmak .
    Batista Rules!

Alıntı kastore Nickli Üyeden Alıntı
    benim gördüğüm en iyi yol açma çalışmasına sahip tesis..
    herşeyin artıları ve eksileri vardır ama Kartepe için bunu kesinlikle artı hanesine yazabiliriz diye düşünüyorum. İnanılmaz süratli ve zamanında bir yol açma çalışma ekibi var. Uludağ üniversitesinde okuduğum yıllarda kaymaya sıkça çıkardım ve yol hep riskliydi, bana da zincirle bir araba kayarak çarpmıştı :(

bu arada kendi tecrübelerimden bir istatistik paylaşayım; kaza yapmış araçların hemen hemen yarısı 4 çeker araçlardı. Tahmin ediyorum 4 çekere güvenip süratli gitmekten oluyor. En güvenlisi ve zincirdende etkilisi kar lastiği diyorum
    www.penguentepe.com

Kartepe: (262) 354 34 33 | Kartalkaya-Dörtdivan: (374) 331 2 444

Sayfa 1/10 123 ... SonSon