Snowboard Deneyimleri - Sayfa 17
Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617
170 sonuçtan 161 ile 170 arası

Konu: Snowboard Deneyimleri

Standart Cevap: Snowboard Deneyimleri

hort rekoru kırlımış. tam 2006 nın konusu
    Kemal/////Ilgaz anadolunun sen yüce bir dağısın

karar verin hangisi doğru; güçlü ayak arkada mı olmalı?önde mi? bu arada neden solmu sağmı diye soruyorlar? 2 board arasında farkmı var? bağlamadan ayağını geçirdikten sonra önemli olan hangi ayağını önde tutacağın değil mi?

Guclu ayakdan cok, denge ayagi ile ilgili diye biliyorum ben

hangi ayagin onde olacagini cogu kisi benzer yontemle ogrenmistir sanirim

iki ayaginiz ayni hizada ve aralarinda 40 cm aciklik olacak sekilde dururken, birisi sizi arkanizdan aniden itiyor. Hangi ayaginizi one atiyorsaniz, o ayak onde olmali.

iki ayagin da gucu yaklasik ayni seviye olmali ayrica bence. yeri geliyor arka ayaga, yeri geliyor one yukleniliyor cunku

arkadaşlar birşey sorucammm,wide boardlar ile normal boardlar arasındaki fark ne?bilen var mı acaba?custom 162 wide ı çok beğendim ama...bakalım..

Alıntı murat82li Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada neden solmu sağmı diye soruyorlar? 2 board arasında farkmı var? bağlamadan ayağını geçirdikten sonra önemli olan hangi ayağını önde tutacağın değil mi?
    malesef değil. çift yönlü (twin doğru terim sanırım) boardlarda çok problem olmasa da, tek yönlü (directional heralde) boardlarda problem. Çünkü tek yönlü boardlarda (ki benim şimdiye kadarki gördüklerimin %90'ı tek yönlü)bağlamalar genelde arka tarafa biraz daha yakın oluyor ve bağlamalar hangi yöne doğru bağlandıysa o ayak önde daha rahat kayıyorsunuz, diğer yöne kaymak istediğinizde ön taraf kısa arka taraf uzun kalıyor, özellikle bolkarda epey problemli olur. ters yönde kaymak için bağlamaların 180 derece dönderilmesi daha doğru olur. ama yine de tek yönlü boardlarla da her iki yöne kayanlar yok mu, var tabi ki.

Alıntı murat82li Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karar verin hangisi doğru; güçlü ayak arkada mı olmalı?önde mi? bu arada neden solmu sağmı diye soruyorlar? 2 board arasında farkmı var? bağlamadan ayağını geçirdikten sonra önemli olan hangi ayağını önde tutacağın değil mi?
    baglamalari ve acilari ona gore ayarliyorlar. ayrica her bordun onu ve arkasi simetrik degil, bu nedenle hangi ayak onde kaydigini bilmeleri sart

Alıntı dynemo5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey sorucammm,wide boardlar ile normal boardlar arasındaki fark ne?bilen var mı acaba?custom 162 wide ı çok beğendim ama...bakalım..
    wide = geniş... normal boarda göre daha geniştir... ayak numarasının büyüklüğü sebebiyle tercih edildiği gibi bolkarda yüzmek için de tercih edilebilir... sizin ki hangisi?

Alıntı Gambit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guclu ayakdan cok, denge ayagi ile ilgili diye biliyorum ben

hangi ayagin onde olacagini cogu kisi benzer yontemle ogrenmistir sanirim

iki ayaginiz ayni hizada ve aralarinda 40 cm aciklik olacak sekilde dururken, birisi sizi arkanizdan aniden itiyor. Hangi ayaginizi one atiyorsaniz, o ayak onde olmali.

iki ayagin da gucu yaklasik ayni seviye olmali ayrica bence. yeri geliyor arka ayaga, yeri geliyor one yukleniliyor cunku
    waov süper açıklama çok teşekkür

nitebore ve drunkbat sizlerede teşekkürler,aydınlattınız

Alıntı iceman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.kartutkusu.com/snowboard-...e-acilari.html başlığında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
    google gibisin iceman,heryerde yardımcı olmaya çalışmışsın, sağolasın sevdim seni

Sayfa 17/17 İlkİlk ... 7151617