freestyle/freeride ski
Sayfa 1/14 12311 ... SonSon
131 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: freestyle/freeride ski

Standart freestyle/freeride ski

Arkadaslar herkese merhaba, aranıza yeni katıldım, siteyi hazırlayan arkadasları kutlarım, gercekten guzel ve yararlı bir site olmuş..

Aramızda freestyle kayak ile ilgilinen, bu konuda tecrübesi ve malzeme bilgisi olan arkadaslar var mıdır?

Herkese bol karlı gunler..

Standart Ynt: freestyle/freeride ski

Oncelikle hosgeldın Freestyle ve freeride kayak ile ilgili malzeme konusunda epey bilgim var ancak bu malzemeleri eger turkiyede arıyorsan isin zor
    Haazırım haaazırım

Malzeme tedariği konusunda kesinlikle haklısın Turkiye de bildiğim sadece rossignol un S5 Stratch kayagı var, onun dışında bilidiğin herhangi bir markanın kayagı var mı?

Malzeme bilgin olduguna gore freestyle tecrubende vardır, Turkiye de bu dal pek ilerlememiş olsa da ben bu dala kaymak istiyorum, var mıdır grupta yada grup dışında freestyle kayanlar?

Alıntı coskun Nickli Üyeden Alıntı
    Malzeme tedariği konusunda kesinlikle haklısın Turkiye de bildiğim sadece rossignol un S5 Stratch kayagı var, onun dışında bilidiğin herhangi bir markanın kayagı var mı?

Malzeme bilgin olduguna gore freestyle tecrubende vardır, Turkiye de bu dal pek ilerlememiş olsa da ben bu dala kaymak istiyorum, var mıdır grupta yada grup dışında freestyle kayanlar?
    Türkiyede cook arastırırsan cok kovalarsan (benim gibi;D) istedigin malzemeleri bazen bulabiliyorsun. Mesela ben bu sene basında cok iyi fiyata Blizzard Titan 9 freeride kayak aldım (twin tip, yani kayagın arkasıda kalkık), cokta memnunum. Simdide K2'nin Pontoon kayagını almayı dusunuyorum. Kısacası zor da olsa, Türkiyede bulabiliyorsun.
    Tabi eger yakın zamanda yurtdısına cıkacaksan istedigin herseyi orada bulabilecegini dusunuyorum.

Freeride daha agırlıklı olmak üzere freestyle ve freeride kayakla ugrasıyorum (pist cok sevmıyorum ;D), ancak su ana kadar cok fazla ilgilenen insan görmedim. Umarım bu müthis dal Türkiyedede gelisir.
    Haazırım haaazırım

ya her dağda şu artvin tarafındaki heliski olayı olsa keske yaa..pistte rampadan atlayp buza düşe düşe çanağı dagıttık resmen ;D fazla düşünce kalça üstüne kuyruksokumu kemiği içe dogru dönüyomuş dikkat çok acı veriyor ;D ;D

Merhaba , arkadaşlar ben eröz aranıza yeni katıldım... istanbul da yaşamaktayım.. 39 yaşındayım... 33 yıldır kayak kayıyorum... normalde off road kaymazdım ama artık off road a devam etmek istiyorum... istanbul da aramama rağmen k2 marka kayak bulamıyorum... özellikle k2 pontoon almak istiyorum ama henüz hiç bir yerde bulamadım... bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer varmı ? , bu kayağı denemiş hiç bir arkadaşımız varmı ? , varsa düşüncelerini belirtirse çok sevnirim ... şimdiden ilginiz için teşekkürler

Alıntı eroz Nickli Üyeden Alıntı
    Merhaba , arkadaşlar ben eröz aranıza yeni katıldım... istanbul da yaşamaktayım.. 39 yaşındayım... 33 yıldır kayak kayıyorum... normalde off road kaymazdım ama artık off road a devam etmek istiyorum... istanbul da aramama rağmen k2 marka kayak bulamıyorum... özellikle k2 pontoon almak istiyorum ama henüz hiç bir yerde bulamadım... bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer varmı ? , bu kayağı denemiş hiç bir arkadaşımız varmı ? , varsa düşüncelerini belirtirse çok sevnirim ... şimdiden ilginiz için teşekkürler
    Öncelikle merhaba aramıza hoşgeldiniz Aramızda off-piste seven baska kayakcılar oldugunu görmek cok güzel

Gecen ay nerdeyse k2 pontoon alıyordum son anda vazgecip k2 seth aldım Kısacası İstanbulda var. Bu kayakları Marintek getiriyor kızıltoprak Scuba'da Pontoon bulabilirsiniz.

Pontoon cok güzel bir kayak ama acıkcası biraz kullanıssız. Bu kayağın sidecut'ı çok geniş(160-130-120) ve k2'nin rocker sistemi olduğu için bolkarda performansı inanılmaz... Ancak aynı sebeplerden dolayı pistte kullanımı cok zor. Ayrıca bi süre kar yagmayınca olusan donmus bolkardada cok iyi bir performans sergilemiyor. Kısacası pontoon her zaman kullanılamayacak, özel günler için özel bir kayak. Tabi birde bağlama takarken kalınlığı yüzünden sıkıntı çekebilirsiniz.
    Yani benim tavsiyem hem bolkarda hemde pistte etkili olabilecek bir kayak almanız. Örn:Rossignol Scratch s5(spx'te var), Blizzard Titan(slalom sport'ta var), Dynastar Legend Pro (scuba'da var). Bende K2 seth var, çok eğlenceli bir kayak Geçen hafta Kartalkaya'da bütün gün ağaçların arasında bolkarda kaydım ve harikaydı
    Şahsen bu faktörler beni engelleyemez, ben tekrar para biriktirdigim zaman(malum ögrenciyiz ) gidip alıcam
    Haazırım haaazırım

Samimi yaklaşımın için çok teşekkür ederim twintip yeti , vermiş olduğun bilgiler benim için çok aydınlatıcı oldu , örneklediğin kayakları inceliyeceğim , ama ne yalan söyliyeyim aklım K2 pontoom da kaldı , acaba bu kayağı tercih edersem çuvallarmıyım onun endişesini yaşıyorum bende , ölçü olarak boyumla aynı santimdeki olanı tercih etmeyi düşünüyorum.. daha önce bol kar deneyimim olmadığı için kararsız kaldım boyumla aynı olanımı yoksa biraz daha uzununumu almamı tavsiye edersin ...

rica ederim k2 pontoon için maalesef boy konusunda seçim yapma şansınız olamayabilir çünkü bildiğim kadarıyla Türkiye'ye sadece 179 cm boyu getirildi, umarım boyunuza uygundur

Özellikle pontoon gibi rocker'a sahip (yani kuyruğu ve ucu normal kayaklar gibi aşağı değil, karda "yüzmesi" için sörf tahtası gibi yukarı eğimlidir) kayaklar için tavsiye edilen; normalde kullandığınız kayak boyundan daha uzun olmasıdır. Bunun sebebi kayagın kuyrugu ve ucunun zeminle teması azaldığı için daha uzun boyda olan kayagın daha kısaymış gibi performans sergilemesidir. Mesela kayagınız 189'dur ama 179mus gibi kayıyordur.

Çuvallayacağınızı zannetmiyorum, tek kabullenmeniz gereken; bu kayak hergün her dağda kullanabileceğiniz bir kayak değil Yani bu kayak saf bolkar için üretilmiş hatta katalogunda performans degerlendirmesinde kullanım alanını %99 bolkar, %1 pist olarak nitelendirmişler Zaten canlı canlı görürseniz anlayacaksınız demek istediğimi

Ama eğer pist için ve pist dısındaki karın çok güzel olmadığı günler için baska bir kayagınız varsa, pontoon'un size karın pudra gibi olduğu günlerde çok eğlendireceğini düşünüyorum

Bu arada tavsiye edeceğim ve İstanbulda bulabileceğiniz diğer bir kayak ise K2 Apache Coomba, o da Suadiye Sporty's de var
    Haazırım haaazırım

birde volkl gotama ya bakin onumuzdeki sene buda rockered olacak cikacak buseneki modelleri obsethed e gore biraz daha sert ve rockered degil. Gecenlerde 350 dolara 179cm son anda almaktan vazgectim ertesi gun gittigimde satilmisti. Bol kar deneyiminiz olmadigini soylemissiniz bence obsethed size daha kolay gelip kisa bir gecis suresi verecektir. Pontoona hic gerek yok
    Normal pisttede kayacagim cok amacli olsun diyorsaniz coomba veya gotama.
    Slalom: Rossi T-power Viper 167cm + rossi axial pro 100
    Freeskiing: K2 Public Enemy 174cm + rossi SAS2 120
    Bot: Salomon Impact Pro
    A(Rh) +

Sayfa 1/14 12311 ... SonSon