Paralel Kayma
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
53 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Paralel Kayma

Standart Paralel Kayma

Öncelikle herkese merhaba.Bir Kayak Sezonu'nu daha açmış bulunuyoruz galiba :D . Kayağa 2 Yıl önce başladım ancak çok fazla dağa çıkabildiğim söylenemez yaşım 16 ve Bursa'da oturuyorum.Bursa'da oturmak benim için büyük bir şans herhalde başka bir şehirde oturuyor olsaydım kayakla anca 20 li yaşlarda tanışabilirdim diye düşünüyorum.Kayağa çok hevesliyim ancak paralel kaymada sorun yaşıyorum.Karsapanı ile çok rahat kayabiliyorum ancak her yerde rahatca kayılmıyor bunu sizde bilirsiniz paralel kayma konusunda bana yardımcı olabilecek yani anlatım yapabilecek veya bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilecek bir videolara sahip olanınız varsa burda paylaşırsa çok mutlu olurum.Ayrıca bir sorum daha olacak.Henüz kayakta kendimi fazla ilerletemedim ancak sizce Snowboard denememde bir sakınca olurmu?Açıkcası ben snowboard kaymayı çok istiyordum ancak ailem izin vermiyordu neyseki bu sene için izin aldım ama sizce kendimi öncelikle kayakta geliştirip snowboarda mı başlamalıyım yoksa direk snowboard a başlasam sorun olur mu?
    Mertcan Oktay/BURSA

Standart Ynt: Paralel Kayma

hoşgeldin mertowski, google dan alıkomalı dönüşler diye aratırsan paralel kayışa giden yoldaki önemli bir aşamayı öğrenmeye başlarsın... kolay gelsin...

Snowboar & kayak eğitim bölümünde bol miktarda işine yarayacak yazı ve video var. bu konu başlığına göz gezdirmeni öneririm. Snowstorm un eklediği bol miktarda kayak nasıl seçilir, kar sapanı nedir gibi videolar vardı.
    aşağıdaki linkte bunların hepsi mevcut kolay gelsin

http://www.kartutkusu.com/index.php?board=9.0
    Ezgi Algur - 1981 - 0 Rh(+)
    İstanbul - Maltepe
    Board : Rossignol Reserve 148
    Bağlama : Rossignol HC250
    Bot : Vans Mantra Black/Violet

seyrederek değil, deneyerek ve düşerek öğreneceksiniz...

kayağı geç Mertowski sen gel snowboarda. paralel kayma fln boşuna uraşma. 2 saatte düşe kalka öğrenirsin zaten amacın snowboardsa gerisi bahane; önce klasik gitar çaliim sora elektro gitara geçeyim demek gibi saçma bişi. erken yaşta başlamak onemli, keşke bizde bursada otursaydıkda 20 lerimizde tanışmasaydık karla :( kask mask taktıktan sonra ikisininde riski aynı sapıtmazsan bişicik olmaz. shaun white 8 yaşında başlamış boarda ailene burdan saygılarımı iletiyorum sen gel dağda olursak biz göz kulak oluruz sana board yaparken tabiki
    imza insanın kendine yakışanı giymesidir

craftsman
    Ziyaretçi

Mertowski sen bursada oturuyon ve bursa buluşmasına gelmedin ha valla bişey demiyom :(

Şöyle bir durum var.16 yaşındayım ve ailemin tek çocuğuyum.Durumu artık siz düşünün... onlarda beni düşünmekte haklı."Seni nasıl tanımadıım insanların yanına göndereyim" diyorlar.Bu durumda ne gibi bi cevap vericem ki :D
    Mertcan Oktay/BURSA

Ya bu konuda lütfen bana yardımcı olun.Açıkcası bende düşe kalka öğrenmekten yanayım ama işin tekniği konusunda en azından biraz bilgi verirseniz çok sevinirim.Araştırdım ama pek fazla ihtiyacım olan tarzda bilgi bulamadım.Ben "Dizlerini kır-Dik Dur-Sağa Kaycaksan Şöle Sola Kaycaksan Böle Yapmalısın" tarzında bilgiler arıyorum en azından bana anlatarak yardımcı olsanız
    Mertcan Oktay/BURSA

Alıntı Mertowski Nickli Üyeden Alıntı
    Şöyle bir durum var.16 yaşındayım ve ailemin tek çocuğuyum.Durumu artık siz düşünün... onlarda beni düşünmekte haklı."Seni nasıl tanımadıım insanların yanına göndereyim" diyorlar.Bu durumda ne gibi bi cevap vericem ki :D
    yaziyi okuyunca bizimkiler geldi aklima, hahah, her daga ciktigimda babamda gelip kafede otururdu - lise 2 dahil, o kadar diyeyim -. hatta bolkara saplanip 2.5 saat kadar geciktigim icin jandarmaya haber vermis ve ortaligi ayaga kaldirmisti.

ailende gelsin en kolay yontem o, bizimkiler hep oyle yapti

paralel kaymak teknik olarak nasil anlatilir bilemedim, ama gelirsen hemen ogretilebilecek bir sey. hatta dusmeyi ogrettikten hemen sonra onu ogretiriz

ups ben paralel kaymayi bir an yanlis anladim, kayakta paralel kayma oyle hemen de olacak bir sey degil bildigim kadari ile, kayakci arkadaslar net bir sekilde anlatirlar diye dusunuyorum.

Sayfa 1/6 123 ... SonSon