kayak için en az kaç cm kar kalınlığı gereklidir.
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
32 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kayak için en az kaç cm kar kalınlığı gereklidir.

Standart kayak için en az kaç cm kar kalınlığı gereklidir.

bu sene benim kayaktaki 3.senem olacak.orta seviye kayıyorum ama öyle pek teknik açıdan bilgili olduğum söylenemez.şu an sezon başı olduğu ve kar yeni yağdığı için kayak merkezlerindeki kar kalınlığıyla ilgili konularda 25-30 cm karlardan bahsediliyor.bunun ortalaması kaçtır arkadaşlar.yani kaymak için ez kaç cm kar gereklidir.25-30 yeterlimidir.
    Yırtarak geçiyor kalbimizden hayatı da törpüleyen zaman şuramızda bir şey var acıya benzer umuda benzer böyle günlerde her şey hem acıya hem umuda benzer...

Standart Ynt: kayak için en az kaç cm kar kalınlığı gereklidir.

50 ile 70 cm arasında kar yağmış olması ve bu karın pistte ezilmiş olması gerekli!Ezilen karın kalınlığıda 40 cm e düşüyor!!Yani ne kadar kar olursa okadar kardır...
    _SaLoMoN AeRo X_<br />&nbsp;&nbsp; Bindings: Z12<br /> Boots: İmpacT PrO<br /><br />_._KaR tUtKuNu._._<br />Berat ADALI&nbsp; İslambol

Erzurum Beyi Baki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kayakların eskiyse ezilmiş 20 yeter ama kayakları yeni aldıysan 60 cm yi bekle bence yazık kayaklara ben ocak ortasına kadar eski klasik kayaklarla kayıcam tavsiye ederim

Alıntı berat. Nickli Üyeden Alıntı
    50 ile 70 cm arasında kar yağmış olması ve bu karın pistte ezilmiş olması gerekli!Ezilen karın kalınlığıda 40 cm e düşüyor!!Yani ne kadar kar olursa okadar kardır...
    bilgi için teşekkürler.banada az geldi çünkü 25-30 cm'ler.uludağa ilk gittiğim 2005te güzel kar vardı.ama ondan sonraki benim askerde olduğum seneki kardan hiç memnun kalmamıştı kuzenim.toprak gözüküyordu demişti.geçen sene fena değildi ama.bu senede geç olacak ama güzel olur inş.

temenni ettiğin gibi bu sene bol karlı bi sezon olması dileğiyle
    Yırtarak geçiyor kalbimizden hayatı da törpüleyen zaman şuramızda bir şey var acıya benzer umuda benzer böyle günlerde her şey hem acıya hem umuda benzer...

Alıntı BAKi Nickli Üyeden Alıntı
    kayakların eskiyse ezilmiş 20 yeter ama kayakları yeni aldıysan 60 cm yi bekle bence yazık kayaklara ben ocak ortasına kadar eski klasik kayaklarla kayıcam tavsiye ederim
    gerçektenmi_?tüh bende yeni aldım bu sene:S..

bi kaç kere kiralarsın işte boşver,olucağı o!!
    Tabi kar yağdıda bizde kaymayı konusuyoruz???
    _SaLoMoN AeRo X_<br />&nbsp;&nbsp; Bindings: Z12<br /> Boots: İmpacT PrO<br /><br />_._KaR tUtKuNu._._<br />Berat ADALI&nbsp; İslambol

Kayılacak pist taşlık mı yoksa toprak mı? Eğimi fazla mı, az mı? Bu tip şeyler gerekli kar kalınlığı miktarında oldukça önemli.
    Kayma gazı tavana vurmamışsa ve normal güvenli koşullarda bence minimum 50-80 santim gerekir
    www.penguentepe.com

Kartepe: (262) 354 34 33 | Kartalkaya-Dörtdivan: (374) 331 2 444

10cm olsa yeterli mesela kartepeye gideceksen kar 10cm se kiralarsın penguentepe var kayakevi kirala ordan sorun olmaz ;D ;D ;D ;D ;D ;D
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

Alıntı KML Nickli Üyeden Alıntı
    10cm olsa yeterli mesela kartepeye gideceksen kar 10cm se kiralarsın penguentepe var kayakevi kirala ordan sorun olmaz ;D ;D ;D ;D ;D ;D

10 cm de kayak falan yapılmaz bi taraflarını kırarsın
    sıkıştırılmış karın en az 30-40 cm olması gerekli
    bol karda kayarım diosan 70-80 cm ideal

KARTUTKUSU İÇİN HAVADAN YAĞMASI YETERLİ....... ;D ;D ;D
    Gürkan ÇETİNOĞLU
    İSTANBUL / mecidiyeköy
    rossıngnol cobra xt
    GALATASARAY
    M.Ö. 1974 A Rh (+)

Sayfa 1/4 123 ... SonSon