Snowboard mu ? Kayak mı ? - Sayfa 11

Sonuçlar: sizin tercihiniz hangisi?

Katılımcı sayısı
521. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • kayak

209 40.12%
  • snowboard

312 59.88%
  • snowblade

0 0%
  • snowbike

0 0%
Sayfa 11/144 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
1437 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Snowboard mu ? Kayak mı ?

Standart Ynt: Snowboard mu ? Kayak mı ?

sanırım cevap yorumlarda gizli...
    çünkü yıllarca kayak yapmış kişiler denemek için board ı tercih ediyolar
    ama boardla başlamış birinin kayak yapmayı denediğini okumadım...
    demek ki cazbeden, insanı sarsan şey board
    bi gün herkes boardçu olacak :D
    Akın KAYA
    1984 - B Rh(+)
    İSTANBUL

off pistlerde kayak ın boarddan daha iyi olduğunu ve bunu takım kayakçılarını örnek gösteren arkadaşlara şunu söyliim. Ben dünyanın sayılı freestyle kayak ve boardcuları ile birlikte kaydım. Freestyle kayakçılar bile hepimizden iyi snowboard yapıyorlar ve onlarda snowboardun bolkarda bambaşka bir duygu olduğunu söylüyorlardı buraya geldiklerinde. Teknik olarak kayak boarddan daha hızlıdır bunu zaten bu sporlarla uğraşan herkes bilir. Ancak bol kar üzerinde hareket kabiliyeti ve sürüş zevki boardda her zaman daha yüksektir. Bunun nedenide bastığı alan daha yüksek olduğu için kayaktaki gibi çok fazla yormaz. Kayak yaparken ne kadar paralel kayarsanız kayın basınç alanınız boarda yakın değildir çünkü her zaman bir boşluk olacaktır.
    IN BOOST WE TRUST<br /><br />ROSSI TRAVIS RICE 63<br />FLOW BAĞLAMA<br />ROSSI BOOTS

merhabalar bu sitede yeniyim .
    Bende kayaktan snowboarda geçiş yapmak isteyenlerdenim .
    Size bazı sorularım olacak ben boardu satın alacağım 600 ytl ye kadar çıkabilirim ve şu anda spx te bir kampanya var rossignolun seti 537 ytl sizce nasıldır iyimidir çömez için sizin önerileriniz nelerdir? daha önceki sayfalarda tartışılmış önce kiralama falan ama ben kararlıyım boarda geçiş yapıcam edebiyen .Ve Uludağamı kartalkayayamı gitsem karar veremedim sizce hangisine gitmeliyim .He birde sizde nasıl oldu fazla düşme oluyormu 7 senedir kayakla kayıyorum bunun bir yararı olurmu board için :D

boardla kayak apaylı cok alakasız sazla gıtar gıbı :D

bence kampanya ıyı ama ıstersen bı kereye mahsus kıralasan fıkrını deıstırme ıhtımalın varsa parana yazık olmaz ama cok kararlıysan alacagın board senı en az 2-3 yıl ıdare eder o zamana kadarda zaten ıce ıyı kayarsın ve ısteklerıne gore bordunu yenılersın
    gokhan kaan Erkan A rh(+) 1982 inş.muh.
    almaty kazakhistan -
    Rossignol Contrast , oxygen , nidecker

Siyah - Beyaz , Ölüm - Yaşam

Ben de olaya değişik bir yorum katmak istiyorum:
    Board daha zevklidir çünkü düşme-sakatlanma riski daha fazladır.
    Aslında bize heyecan veren şeylerin bazıları, ölüm veya yaralanma riski taşıdığından dolayı adrenalin artışına sebep olmaktadır diye düşünüyorum. Board kayağa nazaran daha fazla düşme ve sakatlanma riski taşımakta, bu yüzden hızla kayarken düşmemeyi (veya düşüp de sakatlanmamayı) becerebilen bir kişi daha fazla zevk almaktadır.

Haa bu teorimi bir yana bırakırsak hangisi daha güzeldir. Bence ikisi de güzeldir. Kayak insan doğasına daha uygun bir duruş pozisyonuna sahiptir. Boarda göre daha hızlı ve güvenli kayılabilir. Çok küçük yaşlardan, çok ileri yaşlara kadar yapılabilir. Düzlüklerde durma sorunu yoktur.

Board daha kısıtlı bir yaş aralığında yapılabilmekte ve çok ergonomik bir duruş şekline sahip olmamaktadır. Ancak biraz ilerleyince keskin dönüşler yapmak, rampalardan atlamaya çalışmak, çeşitli açılarla dönüş hareketleri yapmak, snowpark aletlerini, boruları vs kullanmaya çalışmak gibi zenginlikler katılabilmektedir.

Pistleri bozma mevzusuna gelince boardçular ve kayakçıların aynı pisti kullanmasıdır temel sorun. Farklı pistler olsa herkes rahat ederdi.

Ben boarda yeni başlayan biri olarak birgün kayak öğrenmeyi de kafama koydum...
    Hayatta kalmak, haz alma duygusunun teşvik ettiği risk alma ve dikkatli davranma arasındaki ince çizgidir.

bence kayak yaw aslında board ama kayakla basladıgım ıcın bu spora satamam kayagı:P

Kesinlikle Board,nekadar adrenalin salgılansa oakdar iyidir,düşüyoruz,kalkıyoruz,ka rı içimizde hissediyoruz bol bol ;D

Ama işi çözünce; dururken düşmemeyi,hızlı kayarken kendini kontrol etmeyi,açıkçası insana heyecan veriyor,tabi slalom yaparken arkadan gelenler daha dikkatli oolsa işte ah ah ;D

Ama sonunda kaptım sayılır düzgün kaymayı boardla,anladımki o anda ne basket ne futbol nede yüzücülük,benim yapıp heyecan almak istediğim spor bu
    Serhat Akdağ
    AB Rh(+)
    26.08.1989
    Sakarya/Adapazarı

Annenimi daha çok seviyosun babanımı daha çok seviyosun gbi bi soru ;D ;D
    Şaka bi yana ikiside çok zevkli 4-5 kayak yaptm. Daha sonra boarda geçtim. Keşke hep board yapsaydım diyorum. Ama kayak yaparkende hiç sıkılmadım. İkiside süper
    Mert Can Mutlu

Board yaparken hissettiginiz rahatligi kayak yaparken hissemezsiniz bence. Yaptigimiz baskiyla kesinlikle board a daha hakimiz ve manevralar bir noktadan sonra ufak bir omuz hareketiyle gerceklesiyor. Fren konusundada board da daha cabuk ve dengeli fren yapabiliriz ancak kayakda iki ayagimizda birbirinden bagimsiz ve onlari bir arada nizami bir sekilde tutarak fren yapmak gerekiyor bu da kayak zevkini biraz baltaliyor.
    Ama ben kayak dan board a gecis yaptim ve hala kayak yapmanin zevkli oldugunu soyluyorum ama tabii snowboard kadar degil ;D
    It' s always snowing somewhere!

Bence ikisi de farklı kulvarlarda. İkisinin de zevkleri farklı. Motorsiklet (snowboard) ile otomobil (kayak) gibi.
    Ben kayak yapıyorum, snowboard a çok soğuk bakıyordum ama önümüzdeki sezona nasip ise bir bord alıp deneyecem karar verdim. 10 yıl kayak yapan ve bu yıl borda geçen arkadaşım bir övdü bir övdü bir deneyim dedim nasip.
    Ama zevkler ve renkler tartışılmaz herkes farklı tat alması çok normal

Sayfa 11/144 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler