Eğik batonun düz batona göre farkları
8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Eğik batonun düz batona göre farkları

Standart Eğik batonun düz batona göre farkları

selam

bilgili arkadaşların aydınlatıcı bir şekilde eğik batonun düz batona göre farklarını yazmalarını rica ederim...

sevgiler

Standart Ynt: eğik baton

bir bildiğim var benim de ;D

Düz baton slalom için, eğikler ise büyük slalom, SG ve iniş yarışları için kullanılır. Eğik olmasının sebebi bu yarışlarda kapı aralıkları uzun olduğundan, hızlanma için ya da yumurta denilen pozisyonda batonu vücutlarına yapıştırdıklarında ergonomik olması içindir. Bir de eğik batonlar biraz daha uzun alınır düzlere göre. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Alıntı ayla Nickli Üyeden Alıntı
    Düz baton slalom için, eğikler ise büyük slalom, SG ve iniş yarışları için kullanılır. Eğik olmasının sebebi bu yarışlarda kapı aralıkları uzun olduğundan, hızlanma için ya da yumurta denilen pozisyonda batonu vücutlarına yapıştırdıklarında ergonomik olması içindir. Bir de eğik batonlar biraz daha uzun alınır düzlere göre. Umarım açıklayıcı olmuştur.
    Çok yaşayın. Bende tahmin ederecektim biraz da sallayacaktım: Vücuda daha iyi sarılsın daha iyi tutulsun diye. Ben bu işi öğreniyorum galiba

ayla hanım harikasınız

aslında mesajı ilk yazarken 'lütfen ayla hanım cevaplasın' diye belirtecektim ama gerek bile yok... ;D

bazen acemi arkadaşlar bana soruyorlardı bunu bende tam bilmediğim için sallıyordum bişeyler açıkçası...

dolayısıyla türkiyede normal şartlar altında eğik batona gerek olmadığını düşünüyorum... doğrumu sizce?

Yumurta denen iniş pozisyonunda uzun süre durulacaksa duruşun hem ergonomik hem de aerodynamic olması için eğik batonlar tercih edilir. Zira daha iyi kapanılabilir ve sürtünme düşürülür.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Standart Ynt: Eğik batonun düz batona göre farkları

Yarışmıyorsanız gerek yok tabii. Çok iyi ve çok hızlı kaymaktan hoşlanıyorsanız, 2. baton olarak belki...

Standart Ynt: Eğik batonun düz batona göre farkları

yok be ayla hanım, yarışı, yarışçak pisti, tesisi, karı, adamı... kim kaybetmiş biz bulacaz? ben öyle inceden bordçuları düşürmek amaçlı.... ;D