Uçak Firmaları,Kayak ve Snowboard İle Biniş Ücretleri Hakkında - Sayfa 9
Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
87 sonuçtan 81 ile 87 arası

Konu: Uçak Firmaları,Kayak ve Snowboard İle Biniş Ücretleri Hakkında

Standart Cevap: Uçak Firmaları,Kayak ve Snowboard İle Biniş Ücretleri Hakkında

Alıntı Kingfisher Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kayak takımı elbette ki kayak ve botlardan oluştuğu için bunları bir arada tanımlamak gerekiyor. Çünkü görevli arkadaşlar, özellikle İzmir gibi kayak takımlarına çok rastlanmayan illerde bu konuya çok zaman vakıf olamıyorlar.
    Ne yazıkki Erzurum'da bile işi bilmeyen görevlilere denk gelebilirsiniz, ısrar edin, gerekirse İstanbul'u arasınlar, aslında gerekli insiyatife sahipler.. Tabi akacak kan damarda durmaz misali, 35tl nizi uçağa binişinizde gözden çıkartmış olun
    Kayak :Dynastar 8800 Legend - Atomic Race D2 SL 165 - Atomic Race D2 GS 186
    Bağlama :Dynastar Legend - Atomic Race 614 - Atomic Race 614
    Ayakkabı:Fischer Viron Soma 95 - Atomic Redster Pro 130
    Baton :Fischer RC4 Carbon - Atomic Race

Sezon öncesi bu konuda biraz fikir alışverişi yapsak iyi olacak sanırım!! Malum herkes planlar yapıyor; erken rezervasyon indirimleri, havayolu tercihleri, kampanyalar vs. vs. Havayolu firmalarının politikaları da maşallah akşamdan sabaha değişiyor..

Bayramda Münih'e SunExspress ile uçtum, snowboard için ekstra bagaj olarak 25 € ödedim, bir de üstüne "bagaja birşey olursa havayolu şirketi sorumluluk kabul etmez" kağıdı imzalattılar. Yani adam boardu düşürse, üstünden kamyonla geçse, eline 2000 TL'lik board'un parçalarını verirken, "vermeseydin kardeşim" diyebilecek! Biraz itiraz eder gibi oldum, kadın kurallar böyle birşey yapamayız, havaalanında da bırakamayacağına göre mecbur vereceksin dedi. Komik tarafı kredi kartı kabul etmemeleriydi, illa 25 €'yu nakit ödeyeceksin, sonuçta parasını geçtim, yanımda nakit Euro olmayabilirdi, allahtan çantanın köşesine n'olur n'olmaz diye 2000-3000 € atıyorum da sorun çıkmadı

Bu konuda en acımasız havayolu şirketi, sürüden ayrılmasına rağmen Sabancı ekolünü devam ettiren, uçuşta su bile vermeyen Pegasus, benimle Münih'e gelen arkadaşlardan bazıları Pegasus'la uçtular, paşa paşa gidiş dönüş 2 x 40 € ödediler.. Yani snowboard için yurtdışına Pegasusla gidiyorsanız, fiyata 200 TL eklemeniz gerekiyor! Bir de ekstra bagaj konusunda çok titizler, kontuardaki memurlara ekstra bagaj paralarından yüzde veriyolar sanki, bir iki kiloyu bile görmezden gelmiyolar!

THY ile hiç snowboard'lu yurtdışı tecrübem olmadı ama şimdiye kadar yurtiçinde hiç sorun yaşamadım.. Yine bayramda ankara-istanbul-ankara arası gidiş dönüşte sempatiklik bile yapmama gerek kalmadan, sorunsuz aldılar.. Allah nazardan saklasın Yurtdışında da zorluk çıkardıklarını zannetmiyorum, sonuçta özellikle dış uçuşlarda güzel yemek de veriyolar, gidiş dönüş birer öğünü de uçağa saklarsanız, nerden baksanız 30 € karınız var. 200 TL de snowboard'tan, ne etti 275 TL! Hatta zorlayıp mil hesabını falan da katabilirsiniz Tööörkiş törkiş eyirlayns gulobali yorsss

Yakın zamanda benzer tecrübleleri olanlar var mı? Ayrıca, kontuardaki hanım kızımız sevgilisiyle kavga etmişse, ille de para diye tutturursa, "sen benim kim olduğumu biliyon mu" tarzı klasik olanları dışında işe yarar ne gibi şarlama teknikleri önerirsiniz? Havacılık mevzuatı 4. maddesi 3. fıkrası uyarınca böyle bir hakkınız yok hanfendi falan tarzı bişeyler diyebilir miyiz?

Alıntı serci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sezon öncesi bu konuda biraz fikir alışverişi yapsak iyi olacak sanırım!! Malum herkes planlar yapıyor; erken rezervasyon indirimleri, havayolu tercihleri, kampanyalar vs. vs. Havayolu firmalarının politikaları da maşallah akşamdan sabaha değişiyor..

THY ile hiç snowboard'lu yurtdışı tecrübem olmadı ama şimdiye kadar yurtiçinde hiç sorun yaşamadım.. Yine bayramda ankara-istanbul-ankara arası gidiş dönüşte sempatiklik bile yapmama gerek kalmadan, sorunsuz aldılar.. Allah nazardan saklasın Yurtdışında da zorluk çıkardıklarını zannetmiyorum, sonuçta özellikle dış uçuşlarda güzel yemek de veriyolar, gidiş dönüş birer öğünü de uçağa saklarsanız, nerden baksanız 30 € karınız var. 200 TL de snowboard'tan, ne etti 275 TL! Hatta zorlayıp mil hesabını falan da katabilirsiniz Tööörkiş törkiş eyirlayns gulobali yorsss

Yakın zamanda benzer tecrübleleri olanlar var mı? Ayrıca, kontuardaki hanım kızımız sevgilisiyle kavga etmişse, ille de para diye tutturursa, "sen benim kim olduğumu biliyon mu" tarzı klasik olanları dışında işe yarar ne gibi şarlama teknikleri önerirsiniz? Havacılık mevzuatı 4. maddesi 3. fıkrası uyarınca böyle bir hakkınız yok hanfendi falan tarzı bişeyler diyebilir miyiz?
    çok yakın zaman değil ama Pekin'den Türkiye'ye gelirken tüm snowboard takımımı ücretsiz bir şekilde getirdim hiç bir sorunda yaşamadım. Hatta başına bir şey gelirse ne türlü cadılıklar yapabileceğimi de bildirdim. sevgili yer hostesti hiç bir şekilde endişe etmememi bu tür hassas bagajlar için özel yerleri olduklarını söyledi. hatta boardu gidip böle VIP gibi bir yerden verdim üstüne bir sürü aman dikkat etiketleri yapıştırıldı. ama şunuda göz ardı etmemek de yarar var 2008 Olimpiyatları için özellikle tasarımı bu alanda yapılan bir havalimanı olmasından da kaynaklanıyor olabilir..
    bu konudaki bilgilerim bu kadar sevgiler saygılar

Pegasus taki güncel fiyat nedir bilen var mı ?
    Başka bir konuda Murat Bükey in söylediği yöntem çok mantıklı geldi banada, bu sefer onu deneyeceğim

Standart Cevap: uçak ve snowboard

bende indirimli olarak, göndermek istiyorum. Konu biraz eski k.bakmayın ama belki arkadaş yardımcı olabilir. eşimle benim kayak takımını göndereceğiz erzuruma 250 TL ücret çıkıyor.

Alıntı advertseo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende indirimli olarak, göndermek istiyorum. Konu biraz eski k.bakmayın ama belki arkadaş yardımcı olabilir. eşimle benim kayak takımını göndereceğiz erzuruma 250 TL ücret çıkıyor.
    maalesef... otogardan alabilme durumu varsa belki otobüs makul olur...

Arkadaşlar, son rakamlar bu şekilde;

Pegasus 120 TL
    Thy 130 TL
    Anadolujet 80 TL

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789

Bu Konudaki Etiketler