Gezdik Gördük Şimdi Anlatalım ;)
10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Gezdik Gördük Şimdi Anlatalım ;)

Standart Gezdik Gördük Şimdi Anlatalım ;)

Hem yaptığınız yolculuk, oteller ve diğer deneyimlerinizi, hem de bol bol çektiğiniz resimleri bir makale gibi veya anı gibi yazarsanız, gidecek bir çok kişiye ışık tutabilirsiniz.

Ayrıca buradan Boss'a sesleniyorum. Aslında bir çok üyemiz (yurtiçi bile olsa) gittiği yerleri yazıp resimlerse inanılmaz bir rehber olur hepimize. Bununla ilgili bir topik de açılabilir.

Konumuz, üyemiz dryusufhan ın talebi üzerine açılmıştır. Fikir gerçekten güzeldi 8)

Standart Ynt: Gezdik Gördük Şimdi Anlatalım ;)

Ben açılış yapayım.

Pazartesi günü Münih'e uçup araba kiralayarak Innsbruck yakınlarındaki Kühtai kayak merkezine gittik. Yaklaşık 150 kişilik Türk grubu 2-3 gündür 1 pansiyon ve 2 otele yerleşmişti. Grubun çoğunluğu Gries köyünde çok güzel bir otelde kalıp sabahları erken saatte minübüslerle yukarı Kühtai'e gelirken, biz pistin tam ortasında ama yemeği ehh, odaları küçük ancak kapının önünden kayağa çıkılan bir otelde kaldık. Austria Racing Camp'de çocuk ve gençler antreman yaparlarken anne ve babalar da kayak kaydılar, bolca cafe'lerde kahve içtiler. Kayak merkezi olarak oldukça küçük, merkez 2020 metrede, pistler 2700 metreye kadar çıkıyor. Köyün hem sağı hem solu dağ, her iki tarafta da kayılıyor ama pist sayısı 10-12 tane. Çok iyi hazırlanmış, geniş ve uzun kırmızı pistler, çok keyifli.
    Gayet bol kar var, yine de her yerde kar makineleri 24 saat çalışıyor, kar yağarken dahi çalışıyor, her iki dağda da yapay baraj yapılmış, su sorunu da yok dolayısıyla.
    Pazartesiden perşembe öğleden sonraya kadar nefis güneşli ve hiç de soğuk olmayan bir hava vardı. Sonra, tam da söyledikleri gibi hava kapadı ve perşembe akşamı müthiş kar başladı. Bu sabah 05.30'da yine arabayla yola çıktık, Innsbruck, bütün yol ve Münih karlar altında hatta havaalanında 1 pist yoğun kardan kapalıydı biraz rötar yaptık. Geldik memlekete İstanbul yine bahar :(

BANSKO

buda bizim hikayemiz ... 05 aralik da metro turizmle bansko ya harekete gecmeye calistik biraz gec de olsa gectik basladik yolculuga ilk dikkatimi ceken sofor abimizin onune gelen herseye kufretmesi idi 18 ini
    gecmemis bidi bidi konusan (bulgarca) bi kiz ortalikda dolasip pasaport %^+%/Y+% die bagiriniodu verdik
    pasaportlari felam gidios neyse yolda bi yerde durduk 15 dakka dendi 30 dakka da kalktik sinira geldik tam 4 saat sinirda bekledik tuvalet ihtiyaci olanlarin tuvalete gidicek yeri yok neyse turk tarafini gectik
    tuvalete kavustuk orda bizim cengaver sofor amca sinirdisi edilmis bi ablayi aldi otobuse bi yandan
    kufrederek sora nedendir bilinmez otobusu aradilar vs derken gectik siniri (bılakıs soforun 200 doalr rusvet verdıgını agzından duydum bı takım kufurler ederek soluodu ) yolda servıs elemanı hanım kızımız bılımum yerde duran otobusten bı takım paketlerı yolda bekleyen amcalara dagıttı ... tam 12 saatte sofyaya vardik
    orda hemen bansko otobusu bulabilecegimizi sandik ama nafile kadin bize bilet satmak icin rusvet istio yoksa satmio oha olduk neyse orda bi turk bize biraz yardimci oldu malum ingilizce bbilen bi kisi bile bulmak imkansiz gibi bise 1 saatlik arastirmanin sonucunda otobus hayal dedik araba kiralama sirketi aramaya basladik bi tane bulduk bi vito kiralayip bansko ya yola ciktik sofya dan bansko ya 140 euro eger geri donmek istersek 120 euro dediklerinde kaziklandigimizi anladik.... 18 saat sonunda bansko ya ulastik daga giderken orda burda kar goremedigimiz icin icimiz icimizi yedi ama bansko ya ulastigimizda yuzumuz guldu ..o gun kaymayi dusunmemize ragmen dinlenerek gecirmek zorunda kaldik ve hemen donus icin ucak biletlerini hallettik

!!!. Otel : Berbatti ... univeristeler bayrami oldugu icin 3 yildizli oldugunu iddaa eden ama bence tek
    yildizi bile alamicak bi otelde kalmak zorunda kaldik bulgarlarin eglence annayisi sabaha kadar oda da icki
    icip bagirmakmis onu annadik neyse az uyku ile ertesi gun kaymaya ciktik bi anda herseyi unuttuk gozlerin alti cokmus bi sekilde allah ne verdiyse kaydik ...ama su dandik bayram bitene kadar uyyamadik sikayet edioruz resepsion bize e bayram yapcak bise yok gibi sacma sapan seyler soluo.... esim sabah 7 de nasi buldu ise jetix de bi turkce cizgi film buldu ... son ses actik tam adamlarin sesi kesilmis uyumaya
    baslamislardi .... kapimiz caldi sikayet etmisler bizi iste o anda ben koptum nerdeyse bulgar katili
    oluoduk herif sorry sorry dierek kacti odasina uni tatili bittikten sonra bizim icin hayat basladi
    uykumu alip yukari ciktigimda benden mutlusu yoktu ...
    dagda ki pistlerin sadece % 10 u acikti ama o bile yeterince eglenceli idi kar makineleri surekli calisiodu
    ve pist agaclarin arasinda doga cok guzel... kayanlarin % 80 i turk du sanirim cesitli gruplar vardi ..
    skipass ler gunluk 45 leva gondolla 30 dakka tepeye cikiosunuz normalde o 30 dakikalik yolu kayarak
    inebiliosunuz ama oralarda simdilik kar yoktu sanirim 2 haftaya o da hallolur.pistlerin tamami acildiginda
    benim ugrak yerlerimden olur.. pist isletmesi berbat ...herkes sizden biseler tirtiklamaya
    calisiyor.yaninizda euro ile gitti iseniz 2 leva eden 1 euro 1.6 levaya kadar dusebilio...bi arkadasimiz
    dizini vurunca kayamadi asagi kar motorsikleti 500 metre tasimak icin once 150 leva istedi araya turkce
    bulgarca bilen biri girince bedavaya goturdu.bi kave icmek isterseniz 4 den once biyere atmaniz lazim
    tesislerde kendinizi yoksa disari atilirsiniz .Insanlar cok kaba gercekten inanamadim.

bu kadar seyden sonra bansko ya tekrar gıdermıyım. EVET giderım cunku artık egıtımımı aldım neler yapmam gerektıgını bılıyorum.kısaca özetliyim

Ulaşım : kesınlıkle erken alınmıs bır uçak bıletı sofyadan banskoya aktarma taxi en fazla 60 euro ...
    otel: kempinski veya 4 yıldızlı shato villa roka vs ...
    yemekler: gondola yakın yerler deıl sehır merkezı tercih edilmeli
    genel : kesınlıkle tr den leva alınıp gıdılmelı aksı taktırde totalde % 20 lık bır kayıp soz konusu olabılır
    ve ondan sonra doga ıle ıc ıce pıstlerde keyıfle kayılabılır ..... her halıyle bı kartalkayadan bı uludağdan
    cok daha ucuza gelecektır.gıtmeyı dusunenler olursa orda edındıgım taxı noları yardımcı olabılecek her konuda detay verebılırıım.

Bansko'ya geçen yıl 2 araba gitmiştik. Tavsiye ederim. Sadece Turing'den gerekli belgeleri almanız yeterli Bulgaristan'da herşey gibi benzin de ucuz. Sadece hız sınırlarına dikkat etmelisiniz (meskun mahallerde 50 km), boylece polisle muhatap olmazsınız. Yolun üçte biraz köstebek yuvası gibi ama yolculuk zevkli. Hatta Plovdiv'de mola verip bir Türk lokantasında yemek yiyip maç seyrettik. Yanımıza istedigimiz kadar eşya aldık, hatta ben 3 board götürmüştüm. Tam hatırlamıyorum ama 9-10 saat kadar sürüyor İstanbul'dan.
    Board: CAPiTA Black Snowboard of Death 159 / BATALEON Evil Twin 155
    Baglama: UNION Force / UNION Contact_______Bot: DEELUXE ID Fitchl

inanın ben yurtdışından ziyade antalya saklıkente gitmeyi çok isterdim... burada bu şekilde detaylı olarak paylaşabilecek biri varmı? ayla hanım siz gitmedinizmi?

Ben ailem ve arkadaşlarımda kar olmasa bile gidip dinlenmek için Erciyese gitmiştik. Oraya ulaştığımızda 2. bölgede kayabileceğimizi söylediler bizde şansımızı biraz zorlayıp birde Zümrüt kayak evi'nin sahibi Burhanı biraz kışkırtıp üst liftleri çalıştırtık. Tekrar teşekkürler Burhan.
    Herneyse arada bazı açıklıklara olmasına rağmen güzelde kaydık hatta gogo da film haline getirmiş. Ama 3. gün diğer arkadaşlarla kaydık sanırım yine bir 15 kişi filan vardı. Her şekilde eğlendik allah yakın zamanda hep beraber kayma imkanı verir inşallah.
    Board : Burton Clash <br />Bağlama : Burton FreeStyle<br />Bot : Head<br />M.köy/Istanbul<br />GALATASARAY<br /><br />Z.Ö 1976 A Rh(+)

İyi olmadığını duyduk, gitmedim hiç.

Yazılanlar gerçekten faydalı olmuş. Ben kendi adıma burayı sık sık ziyaret edeceğim. Yazanların eline ve diline sağlık... Okuyanların da :D
    Blizzard IQon 7100<br />Dalbello A50<br /><br />Yusufhan Yazır 1966 0 Rh(+) Kocaeli<br /><br />Sular yükselince balıklar karıncaları yer<br />Sular çekilince de karıncalar balıkları<br />Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir<br />Çünkü kimin kimi yiyeceğine suyun akışı karar verir...

Giden arkadaşlar arasında Isparta-Davraz hakkında bilgi verebilecek olan varsa benim için faydalı olacak. Hiç gitmedim ama uzun pistleri olduğunu duydum. Pistler bakımlı mı? Mekanikler hızlı mı? Konaklama tesisleri yeterli mi ? Kendi duygu ve düşünceleri ile beraber aktarırsa sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

Alıntı ozcancak Nickli Üyeden Alıntı
    BANSKO

buda bizim hikayemiz ... 05 aralik da metro turizmle bansko ya harekete gecmeye calistik biraz gec de olsa gectik basladik yolculuga ilk dikkatimi ceken sofor abimizin onune gelen herseye kufretmesi idi 18 ini
    gecmemis bidi bidi konusan (bulgarca) bi kiz ortalikda dolasip pasaport %^+%/Y+% die bagiriniodu verdik
    pasaportlari felam gidios neyse yolda bi yerde durduk 15 dakka dendi 30 dakka da kalktik sinira geldik tam 4 saat sinirda bekledik tuvalet ihtiyaci olanlarin tuvalete gidicek yeri yok neyse turk tarafini gectik
    tuvalete kavustuk orda bizim cengaver sofor amca sinirdisi edilmis bi ablayi aldi otobuse bi yandan
    kufrederek sora nedendir bilinmez otobusu aradilar vs derken gectik siniri (bılakıs soforun 200 doalr rusvet verdıgını agzından duydum bı takım kufurler ederek soluodu ) yolda servıs elemanı hanım kızımız bılımum yerde duran otobusten bı takım paketlerı yolda bekleyen amcalara dagıttı ... tam 12 saatte sofyaya vardik
    orda hemen bansko otobusu bulabilecegimizi sandik ama nafile kadin bize bilet satmak icin rusvet istio yoksa satmio oha olduk neyse orda bi turk bize biraz yardimci oldu malum ingilizce bbilen bi kisi bile bulmak imkansiz gibi bise 1 saatlik arastirmanin sonucunda otobus hayal dedik araba kiralama sirketi aramaya basladik bi tane bulduk bi vito kiralayip bansko ya yola ciktik sofya dan bansko ya 140 euro eger geri donmek istersek 120 euro dediklerinde kaziklandigimizi anladik.... 18 saat sonunda bansko ya ulastik daga giderken orda burda kar goremedigimiz icin icimiz icimizi yedi ama bansko ya ulastigimizda yuzumuz guldu ..o gun kaymayi dusunmemize ragmen dinlenerek gecirmek zorunda kaldik ve hemen donus icin ucak biletlerini hallettik

!!!. Otel : Berbatti ... univeristeler bayrami oldugu icin 3 yildizli oldugunu iddaa eden ama bence tek
    yildizi bile alamicak bi otelde kalmak zorunda kaldik bulgarlarin eglence annayisi sabaha kadar oda da icki
    icip bagirmakmis onu annadik neyse az uyku ile ertesi gun kaymaya ciktik bi anda herseyi unuttuk gozlerin alti cokmus bi sekilde allah ne verdiyse kaydik ...ama su dandik bayram bitene kadar uyyamadik sikayet edioruz resepsion bize e bayram yapcak bise yok gibi sacma sapan seyler soluo.... esim sabah 7 de nasi buldu ise jetix de bi turkce cizgi film buldu ... son ses actik tam adamlarin sesi kesilmis uyumaya
    baslamislardi .... kapimiz caldi sikayet etmisler bizi iste o anda ben koptum nerdeyse bulgar katili
    oluoduk herif sorry sorry dierek kacti odasina uni tatili bittikten sonra bizim icin hayat basladi
    uykumu alip yukari ciktigimda benden mutlusu yoktu ...
    dagda ki pistlerin sadece % 10 u acikti ama o bile yeterince eglenceli idi kar makineleri surekli calisiodu
    ve pist agaclarin arasinda doga cok guzel... kayanlarin % 80 i turk du sanirim cesitli gruplar vardi ..
    skipass ler gunluk 45 leva gondolla 30 dakka tepeye cikiosunuz normalde o 30 dakikalik yolu kayarak
    inebiliosunuz ama oralarda simdilik kar yoktu sanirim 2 haftaya o da hallolur.pistlerin tamami acildiginda
    benim ugrak yerlerimden olur.. pist isletmesi berbat ...herkes sizden biseler tirtiklamaya
    calisiyor.yaninizda euro ile gitti iseniz 2 leva eden 1 euro 1.6 levaya kadar dusebilio...bi arkadasimiz
    dizini vurunca kayamadi asagi kar motorsikleti 500 metre tasimak icin once 150 leva istedi araya turkce
    bulgarca bilen biri girince bedavaya goturdu.bi kave icmek isterseniz 4 den once biyere atmaniz lazim
    tesislerde kendinizi yoksa disari atilirsiniz .Insanlar cok kaba gercekten inanamadim.

bu kadar seyden sonra bansko ya tekrar gıdermıyım. EVET giderım cunku artık egıtımımı aldım neler yapmam gerektıgını bılıyorum.kısaca özetliyim

Ulaşım : kesınlıkle erken alınmıs bır uçak bıletı sofyadan banskoya aktarma taxi en fazla 60 euro ...
    otel: kempinski veya 4 yıldızlı shato villa roka vs ...
    yemekler: gondola yakın yerler deıl sehır merkezı tercih edilmeli
    genel : kesınlıkle tr den leva alınıp gıdılmelı aksı taktırde totalde % 20 lık bır kayıp soz konusu olabılır
    ve ondan sonra doga ıle ıc ıce pıstlerde keyıfle kayılabılır ..... her halıyle bı kartalkayadan bı uludağdan
    cok daha ucuza gelecektır.gıtmeyı dusunenler olursa orda edındıgım taxı noları yardımcı olabılecek her konuda detay verebılırıım.
    walla yasadıklarınıza cok uzuldum ama hakkaten kotu bi zamanlama olmus sizin için o tarihte benimde kuzenim banskodaydı unifest için oda sofyada okuo ve o tarihte hakkaten orası tam bi curcunaydı cunku neler yaptıklarını bildigim için bulgarlar için dediğiniz gibi hayat icmekten ve dans etmekten ibaret oldugu için
    ayrıca otel olayına gelince bulgaristanda hakkaten otel işletmeciliği eksikliği var nereye giderseniz gidin 4 yıldız diyora siz onu 2-3 yıldız olarak algılayın :D türkiyeyle asla karsılastırma yapmayın yani okonuda ayrıca özellikle oturmadıkları sey ise acık büfe olayıdır en lüks otelinden en vasatına kadar adamlar işi bilmiyolar.
    ben yeni geldim banskodan ki yıllardıda yaklasık bi 11 senedir bulgaristana giderim ve hep borovets te kaymısımdır ama banskonun isletmesi bence daha iidi borvets e göre bence siz tam acılmamıs sezona denk geldiginiz belkide sans tan dolayı böle talihsiz olaylar yasamıssınızdır ama ben cok memnun kaldım.
    ayrıca taksi lere gelince orda pahalı taksi bide ucuz taksi var :Dcok komik bence ama evt dikkat etmek gerekiyor.özellikle ilk defa gidiyorsanız ve turistseniz hakkaten zor olabiliyor ingilizce bilseniz bile cogu bulgar ingilizce bilmez onun yerine türkce konusun daha cok anlarlar:D

Bu Konudaki Etiketler