snowforecast ne saçmalıyor?
Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: snowforecast ne saçmalıyor?

Standart snowforecast ne saçmalıyor?

Arkadaşlar bu snow-forecast kar kalınlıklarını bariz yanlış veriyor. Palandöken ve Sarıkamış'ın zirvesinde bile şuanda 1 cm bile kar yok gözüküyor. Mesela bakıyorum X tepesine bir gün heavy snow ve 15 cm kar gösteriyor, hava hep eksilerde ama ertesi gün kar yok gözüküyor. Sırf meraktan Rusya'daki, Norveç'teki merkezlere bakıyorum oralarda bile ya kar yok ya da 3-5 cm.
    Bir de historical snow hizmeti var sözde bu sitenin ama o da çalışmıyor. Örneğin 2008 şubat ayında kartalkaya'ya bakıyorum ve 1 cm kar kalınlığı gösteriyor. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bir yandan da aklım almıyor bu kadar bariz bir yanlışlığı koca snow-forecast nasıl görüp gidermez.. Bu özelliğin çalışmadığına eminsek gidip başka kaynaklardan araştıralım kar durumunu.
    live to snowboard, snowboard to live :p<br />Erman - Ankara

Standart Ynt: snowforecast ne saçmalıyor?

Tek ihtimal kalıyor, orada snow (cm) olarak gözüken kısım o gün içerisinde düşen kar miktarı. Ama bu da çok saçma ve gereksiz bir bilgi. Önemli olan o anda yerde kaç cm kar olduğudur değil mi?
    live to snowboard, snowboard to live :p<br />Erman - Ankara

ARkadaşlar şuan bolu merkezden bakıldığında bile kartalkayanın önündeki dağların tepeleri bem beyaz. Ki bu tepeler kartalkayadan daha alçak nasıl iş bende anlamadım snowforecasta bak bide hiç kar yağışı göstermiyor .Bugün bariz kar yağdı oralara
    Cüneyt - Bolu -1976 - A Rh +<br />Rossignol X fight 2<br />Rossignol Axıum 110 TPI²<br />Rossignol Axıum X

Alıntı ermanakbay Nickli Üyeden Alıntı
    Tek ihtimal kalıyor, orada snow (cm) olarak gözüken kısım o gün içerisinde düşen kar miktarı. Ama bu da çok saçma ve gereksiz bir bilgi. Önemli olan o anda yerde kaç cm kar olduğudur değil mi?
    +1 , cm olarak gösterıyo o gun yagacak olan yagıs mıktarı , fakat istediginiz şeyı yapsa bıle pek bısey farketmıcek , bulundugu tahmınler gıbı söyledıgı kar kalınlıklarıda saçma olucak ;D o yuzdenhıc gerek yok..
    Mustafa KILIÇ<br />A RH (+)<br />Tarabya/İstanbuL<br /><br />bunca varLıgın rahatLıgında neden Musdy! karamsar.? Ne biLim ben Life goes on...

Selam,
    Snowforecant sadece o gün içerisinde yağması muhtemel kar miktarlarını belirtiyor. Mevcut durum tarafımdan yazılmaktadır.

arkadaslar snowforecast den daha ıyı bır sıte bılen varmı bı dedıgı bı dedegını tutmuyo

Tahmin tutarlılığı 1, 2 ve 3. Günler için %80-85, 4 ve 5. günler için %60-70 civarındadır. ( meteor gov tr den alıntı )

hava tahminlerini bu cümle açıklıyor sanırım

snow forecast ticari amaçlı bir site 9 günlük "tahmin" yapıyorlar adı üstünde yapacak bişi yok bilinen en iyi site
    KEMAL<br /><br />KADIKÖYDEN ÇIKIŞ OLMAZ

arkadaslar snowforecest in tahminleri ne bence pek guvenmeyin, cunku gecen sene cok takip ettim, ozelliklede subat ayinda bursada inanilmaz kar yagmistiya, haftasonu icin snowforecast e baktim hava gunesli gozukuyodu ki persembe gunu bakmistim, ama bursa uludag cumartesi ve pazar gunu son 10 yilin en cok yagisini gordu ve bizde mahsur kalmistik, artik snowforecast benim icin, fala inanma falsiz da kalma gibi bisey...

DMİ de SnowForecast'te birşey bilmiyor.. Hikaye bu işler.. Ne göreceksek gözümüzle görecez..!
    Yavuz Selim’in Sırtında Çıkan Sivilceydi. Sonra Çiban Oldu. Sonra Şiri Pençe Oldu. Ondan Doğanda Süleyman Oldu. Bir Sivilce Hiçbir Şeydir Ama, Ardından Geleni Bilirsen..!

"havayı koklayan adam"dan şaşmican =)

Sayfa 1/2 12 SonSon