Timo Snowboard Okulu - Dorukkaya//Kartalkaya
Sayfa 1/6 123 ... SonSon
60 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Timo Snowboard Okulu - Dorukkaya//Kartalkaya

Standart Türkiye'nin ilk snowboard okulu

Kar, snowboard tutkunları için heyecan demek. Sörf meraklılarının kışın boş durmamak için icat ettikleri bu sporda denge çok önemli. İki ayağınız kar tahtasına bağlanıyor ve yan durarak düz gitmeye çalışıyorsunuz. Dorukkaya Otel'deki Timo Dorukkaya Snowboard Okulu, yeni başlayanlardan usta snowboard'culara altı farklı seviyede kurs imkanı sunuyor.

Şehrin gürültüsünden ve kirliliğinden uzaklaşıp başını dinlemek, hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenler veya kış sporlarına ilgi duyanlar için Kartalkaya, iyi bir adres. 1990'da kurulan Bolu'daki Dorukkaya Kayak ve Dağ Sporları Merkezi, 900 yatak kapasiteli. İstanbul ve Ankara gibi iki önemli noktaya yakın olma avantajına sahip. Ayrıca kar kondisyonu denilen kristalize toz kar kalitesiyle tercih edilen bir mekan. Farklı uzunluk ve zorluk derecelerinde 9 ski-lift, 11 kayak pisti, kayak ve yeni hizmete giren snowboard okuluyla da uluslararası standartlarda. Merkezde yurtdışı ve yurtiçi lisanslı snowboard öğretmenleri, kiralama, bakım ve tamirat teknisyeleri ve enformasyon sorumlusu hizmet sunuyor. Eğitim ve sporun yanı sıra eğlence seçenekleri de mevcut. Dorukkaya'da geçtiğimiz yıllardaki etkinlikler devam ederken ek olarak her hafta sonu partiler, cumartesi geceleri müzikli ve ışıklı özel atlayışlar düzenleniyor. Avustralya'da eğitim alan Timuçin Doğan, oradaki adıyla Timo, Türkiye'nin ilk snowboard okulunun direktörü. Doğan'a göre vücut ağırlığının eşit olarak dağılması gereken snowboard'u en iyi anlatan kelimeler özgürlük ve adrenalin. "Tahtanın üstünde rahat olmanız gerek. Ve tabii keyif almadan olmaz. Bu sporun herkes yapabilir. Şişmanı zayıfı, sporcu olan olmayan. Üç yaşında yapan da var, 60 yaşında yapan da. Öğrendikten sonra dağdaki bütün noktalara ulaşabilirsiniz. Çünkü geniş tahta rahat ilerleme imkanı veriyor." Snowboard'da kar tahtasına ayaklar bağlanıyor. Vücut, tahtaya paralel dururken baş, gidilen yöne çevriliyor. Bu sporun meraklıları, pozisyonu kısaca "yengeç duruşu" diye tanımlıyor.

Öğrenci güvenliği

Türkiye'nin ilk snowboard okulundaki ekipmanlar freestyle (serbest stil) özelliğe sahip. 40 adet board ve soft bağlama, 25-47 numaralar arasında soft ayakkabılar ve kasklar var. Bakım ünitesinde çelik ayarı yapma, keskinleştirme ve genel onarımlar ücretli olarak yapılıyor. Bağlama ayarı, vida, tornavida ve yedek parça hizmetleri ücretsiz olarak veriliyor. Öğretmenler APSI ( Avustralian Professional Snowboard Instructors), CASI ( Canadian Association of Snowboard Instructors) ve Türkiye'de kurulan FSI (French Snowboard Instructors) gibi uluslararası alanda tanınan sertifikalı, eğitimli profesyonel görevliler. Ana prensip öğrenci güvenliği gözetmek. Timuçin Doğan'la birlikte sürekli olarak dört öğretmen görev yapıyor. Ders rezervasyonları enformasyon ofisinden yürütülüyor. Öğretmenlerin öğrencilerle buluşma noktaları var. Malzemelerin doğruluğu konusunda da destek veriliyor. Haftanın ilk günü, öğretmenler tarafından senkronize snowboard rampa atlayışları ve gece snowboard'u gösterileri düzenleniyor. Akşamları okul tarafından ücretsiz olarak eğitim seminerleri ve video gösterileri organize ediliyor. Ayrıca tüm otel müşterilerine snowboard ısınma ve gevşeme egzersizleri ücretsiz olarak sabah saatlerinde gösteriliyor. Ayrıca 11.00-12.00 ve 14.00-15.00 saatleri arasında arasında çocuklara yönelik kurs var. Grup derslerinin yanı sıra özel veya paket programlar da mevcut. Üniversite gruplarına örneğin ayrı paketler sunuluyor. Özellikle snowboard seviyesi ileri düzeyde olanlara hitap eden Freestyle programı var. Pazar günü başlayıp cuma günü bitecek olan beş günlük çalışmalar mart ayının son haftasında gerçekleştirilecek. (0374 234 50 26-10 Hat-www.dorukkaya.com.tr-www.snowboardschooltr.com)

Özel parkur

Dorukkaya Kayak ve Dağ Sporları Merkezi'ndeki Snowpark'ta bu sezonki yenilik Türkiye'de ilk Half Pipe parkuru. Bir borunun yarısından kesildiğinde oluşan açıdan yola çıkılarak yapılıyor. Böylece her rampada 90 derecelik bir sıçrayış yapıp tekrar parkura düşmenizi sağlıyor. Snowboardcuların ilgisini çeken Half Pipe, Dorukkaya'da bulunan Snowpark'ın en heyecan verici parkuru. Uzunluğu 100, genişliği 25 metre. Çeşitli özelliklerdeki atlama rampalarıyla teknik bir yapıya sahip. Snowboard için tercih edilen Snowpark, okul tarafından bir boarder cross parkuru tarzında düzenleniyor. İçinde farklı zorluk derecelerinde rampalar, rail, table top, fun box, half pipe ve quarter pipe bulunuyor.
    // Başak KESER

Standart Ynt: Türkiye'nin ilk snowboard okulu

bu tesislerden yararlanabilmek için illa okulami gitmek lazim ??? ;D :D :
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

Standart Timo Snowboard Okulu - Dorukkaya//Kartalkaya

Timo Snowboard Okulu -

Doruk Otel - Kartalkaya - Bolu
    Tel:0(532) 487 9256, - Fax:0(374) 234 5026
    www.snowboardschooltr.com - info@snowboardschooltr.com

Türkiye'nin ikinci büyük kayak ve snowboard merkezi olan Kartalkaya Dorukkaya Otelde faaliyette bulunan bir snowboard okuludur.

Hakkında

Okulun faaliyet süresi 15 Aralık - 15 Nisan tarihleri arasındadır. Snowboard dersleri, kiralama servisi, bakım ünitesi ve sürekli bilgi alabileceğiniz bir info ofisi mevcuttur.
    *Okulda, okul direktörüyle birlikte sürekli olarak dört öğretmen görev yapmaktadır.
    *Ders rezervasyonları, info ofisten yapılabilir.
    *Malzeme doğruluğu konusunda yardım verilir.
    *Okulun öğretmen ve öğrencilerine ders esnasında liftlerde öncelik tanınır.
    *Grup dersleri yoğunlukta olmak üzere, özel dersler ve paket ders programları mevcuttur.
    *Üniversite gruplarına özel paketler sunulur.
    *Tüm otel müşterilerine snowboard ısınma ve gevşeme egzersizleri üretsiz olarak sabah saatlerinde gösterilir.

Öğretmenler

Öğretmen üyeleri APSI ( Avustralian Professional Snowboard Instructors) CASI ( Canadian Association of Snowboard Instructors) ve ülkemizde kurulan FSI ( French Snowboard Instructors) uluslar arası tanınan sertifikalı, eğitimli profesyonel görevlilerdir.

Eğitim Programı

Almış olduğumuz kurslar, çalışmış olduğumuz kayak ve snowboard okulları doğrultusunda eğitim programımız;
    APSI (Australian Professional Snowboard Instructors),
    CASI (Canadian Association of Snowboard Instructors),
    FSI (French Snowboard Instructors) ki ülkemizde 98-99 kış sezonunda açılmıştır,
    kurs esaslarına dayanmaktadır.

*Her düzeyde öğrenciye eğitim verilebilir.

1.GRUP: Daha önce hiç snowboard yapmamışlar için . Snowboar'la tanışma, denge egzersizleri, yürüyüş teknikleri, düz kayma, "J" dönüşü, dış kenar derepaj yaparak vadiden iniş ve lift kullanma.

2.GRUP: Dış kenar derepoz yaparak vadiden inebilen ve lift kullanabilenlerin, iç kenarıda öğrenerek bunu birbirine bağlama çalışmaları ve asit dönüşe geçiş.

3.GRUP: Basit dönüşün kuvvetlendirilmesi, yeni pist kullanma yeteneği, kontrolün arttırılması ve pist üzerinde 360 derecelik dönüşlerin yapılması.

4.GRUP: İleri düzeyde dönüş, performans dönüşü, board hakimiyetinin daha fazla arttırılarak yapılan küçük slalom ve büyük slalom dönüşleriyle beraber, Freestyle egzersizlerine geçiş.

5.GRUP: Freestyle üzerinde yoğunlaşma,Flat teknik, rampa atlayışları, feyki kayma, noseroll egzersizleri, performans dönüşünü carve dönüşe çevirerek, yüksek hızlarda ritmik, dinamik ve seri carve dönüş tekniği.

6.GRUP: Programımızın en üst seviyesidir. Daha çok freestyle üzerinde, yüksek rampa atlayışları, halfpipe çalışmaları, ritim değiştirme ve sıçrayarak performans carve dönüş teknikleri.

Board Kiralama

*Board kiralama servisi, okulun bir ünitesidir. Otelin alt katında bulunan kayak odasının yanında ayrı bir departman olarak servis verir.

*Malzemeler Freestyle prensiptedir.

*Malzemelerin tamamı eğitime uygun en son teknoloji ve emniyettedir.

*40 adet freestyle board ve bağlama

*33 - 47 numaralar arası soft ayakkabılarımız mevcuttur.

*Bakım servisi "Workshop" ücretli olarak Wax, Ütü Wax, Pitex Doldurma, Çelik ayarı yapma, Keskinleştirme ve Genel Onarımlar olarak hizmet vermektedir.

*Ücretsiz olarak, Bağlama Ayarı, Vida, Tornavida, Yedek Parça servisleri vardır.

Snowboard Fun Park

Mevcut bulunan pistler Oberj önündeki Nazlı Lifti ve Narin Lifti arasında kalan, genelde bolkarlı, daha çok snowboard yapanlar için tercih edilen bölgede uygulanacaktır.

Fun Park, okul tarafından sürekli tanzim edilip düzenlenecek ve bir BoarderCross parkuru tarzında hazırlanacaktır. Park içerisinde zorluk dereceleri değişen muhtelif rampalar ve rail-table top-quarter pipe bulunacaktır.

Şu aşamada, proje halinde olan halfpipe, yağacak kar oranına göre uygulamaya girecektir.

Bölgenin doğal yapısına baktığımız zaman, natürel bir snowpark olduğunu görürüz ki bu da snowboard okulumuz için ayrı bir tercih konusudur...

Standart Ynt: Timo Snowboard Okulu - Dorukkaya//Kartalkaya

5 ve 6. grup iyiymiş kendı adıma ama fıyatı nedir bunun ve ne kadar suruyo bu kurların tamamlanması , keşke biraz daha detaya inseymişş :-\
    Mustafa KILIÇ<br />A RH (+)<br />Tarabya/İstanbuL<br /><br />bunca varLıgın rahatLıgında neden Musdy! karamsar.? Ne biLim ben Life goes on...

Alıntı Musdy! Nickli Üyeden Alıntı
    5 ve 6. grup iyiymiş kendı adıma ama fıyatı nedir bunun ve ne kadar suruyo bu kurların tamamlanması , keşke biraz daha detaya inseymişş :-\
    aynen 5 le 6 guzel bu okuldan sonra lisans alabiliyormuyuz pekie

detaylar we calısan bi link lutfen..
    candas poroy<br />27.04.1983<br />(0)Rh+&nbsp; &nbsp; killer loop + burton

http://www.kayakturkiye.com/tanitim....ID=99&MenuID=3

lınk bu en azından burdan alınmış , ama hemencık kopyaladım daha ıcerıgıne bakmadm buyrun ;D
    Mustafa KILIÇ<br />A RH (+)<br />Tarabya/İstanbuL<br /><br />bunca varLıgın rahatLıgında neden Musdy! karamsar.? Ne biLim ben Life goes on...

lisans la ilgili bir sey demiyor burda

maalesef fiyat ve serfitika hakkında bi bilgi yok , ucretide saati 70-80 ytl imiş ortalama , 1 saatte 5. ve 6. grupla ılgılı ne kadar verımlı olabılırler ondada korkularım war , en ıyısı kendın geliştireceksin , kı zaten bu okul önce video fln ızletıyomuş ögrencıye sonra haraktleri gösterıyomuş, videolara baka baka denicez başka care yok , onun dısında zaten orda bilen birine nası yapıyosun dıye sorarsak yardım edicegini düşünüyorum ,en azından anlatır böle böle dıye , siz olsaydınız eminim ederdiniz onlarda cok farklı bısey yapmaz ;D o yuzden gereksiz die düşünüyorum ;D hadi kolay gelsn alayınıza

Ben snowboardu bu okulda öğreniyorum. Geçen sezon 3. Grubu bitirirken kolumu kırdım ;D ;D o yüzden yarım kaldı. Bu sezon devam edicem ;D ;D

Sayfa 1/6 123 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler