kayak seçimi
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kayak seçimi

Standart kayak seçimi

merhaba arkadaşlar kayak alımı hakkında sizin fikirlerinizi almak istedim.

rossignol ZENITH1 ve rossignol PMC3000 kayaklarını karşılaştırabilir misiniz?

daha önce kullandığım kayaklar elan4.0 ve elan S8. bu kayaklarla karşılaştırıldığında sizce rossignol ne seviyededir??

bi de ayakkabı olarak rossignol EXALT6 ayakkabısı hakkında bi fikriniz varsa benmle paylaşırsanız sevinirim.

Standart Ynt: kayak seçimi

Herkese selam,
    Bugünlerde kayak takımı almak istiyorum da, bütçeme uygun seçenekler arasında rossignol PMC 3000 ve zenith1 var.Yalnız zenith 1 , 2008 model olduğundan 170 cm boy kalmış. Benim boyum 177, kilomda 78, 3 senedir kayak yapıyorum, bu yüzden hangisini almam konusunda kararsız kaldım.PCM 3000 in farklı bir boyunumu alsam yoksa zenith 1 olurmu?Yardımcı olursanız memnun olurum.

Alıntı gokhan Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba arkadaşlar kayak alımı hakkında sizin fikirlerinizi almak istedim.

rossignol ZENITH1 ve rossignol PMC3000 kayaklarını karşılaştırabilir misiniz?

daha önce kullandığım kayaklar elan4.0 ve elan S8. bu kayaklarla karşılaştırıldığında sizce rossignol ne seviyededir??

bi de ayakkabı olarak rossignol EXALT6 ayakkabısı hakkında bi fikriniz varsa benmle paylaşırsanız sevinirim.
    z1 pmc ye göre üst sınıf bir kayaktır
    exalt 6 z1 e uygundur iş görür

z1 elan 4 ve s8 e göre iyidir.

Alıntı iyikler Nickli Üyeden Alıntı
    Herkese selam,
    Bugünlerde kayak takımı almak istiyorum da, bütçeme uygun seçenekler arasında rossignol PMC 3000 ve zenith1 var.Yalnız zenith 1 , 2008 model olduğundan 170 cm boy kalmış. Benim boyum 177, kilomda 78, 3 senedir kayak yapıyorum, bu yüzden hangisini almam konusunda kararsız kaldım.PCM 3000 in farklı bir boyunumu alsam yoksa zenith 1 olurmu?Yardımcı olursanız memnun olurum.
    z1 170 cm sana gelir pmc ye hiç bakma

Rossi merhaba,
    Okuduklarıma göre yalnız boyu uzun gibi geldi dönüşlerde falan sıkıntı olmaz mı?Kayak bilgim orta bile sayılmaz . Kafam karıştı. ???

Rossi merhaba,
    Okuduklarıma göre yalnız boyu uzun gibi geldi dönüşlerde falan sıkıntı olmaz mı?Kayak bilgim orta bile sayılmaz . Kafam karıştı. ???
    kayak almayı düşündüğüne göre bu işi ciddi düşünüyosun
    evet başta zorlanırsın ama daha teknik kayarsın

cevapların için teşekkür ederim.bir değişiklik olmaz ise senin dediğin gibi yaparım.ama yinede uzunluk için acaba diyorum. :P

Herkese selam,
    Merhaba,

Söylenenlere ve bazı sitelerde yazılanlara göre klasik kayak boyları kişilerin boylarından 10 cm daha kısa olmalıymış. Yeni teknoloji kayaklarda ise (zenith 1 de buna dahil) kayakların boylarının 10cm den daha kısa olabileceği söyleniyor...

Ben 2 ay önce spx'den bir takım zenith3 aldım, kayakların boyu benim boyuma göre 13-14 cm daha kısa.
    Ellerinde benim boyumda olan kayaklarda vardı hemde her 2 boydanda ellerinde fazlasıyla vardı buna rağmen kısa olanı tercih etmemi söylediler.

Tercihin zenith1 olmalı, bence boyuda gayet uygun. Belki dönüşlerde ilk zamanlar biraz zorluk çekebilirsin...
    Batuhan Sarsılmaz / Arh(-)<br />İstanbul<br />Kayak: ZENITH Z3 OVERSIZE Anthracite<br />Bağlama: AXIUM 100 TPI²<br />Bot: EXALT X 8

Cevaplar için teşekkür ederim,çok yardımcı oldunuz, zaten radius pmc 3000 için:17 , zenith 1 için:16 diyor, anladığım kadarıyla zenith 1 in dönüş çapı daha dar.bu da kısa zamanda alışmamı sağlar diye düşünüyorum.

Bu kayaklar başlangıç seviyesi kayakları, hangisi daha iyidir birşey diyemem ama bu boy ve kiloya hem de orta seviye bile değilim diyorsanız 165 cm den uzun kayak almamalısınız. Döndürmekte çok zorlanırsınız.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon