İyi bir Snowboard Kayak Merkezi Nasıl Olmalı ? - Sayfa 2
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: İyi bir Snowboard Kayak Merkezi Nasıl Olmalı ?

Standart Ynt: İyi bir Snowboard Kayak Merkezi Nasıl Olmalı ?

bence cok uygun fiyatlara guzel oteller var ama onemli olan yunusda dedigi gibi pist ve kar
    kan grubu :0 Rh+ <br />uqur@¬p cengel<br />BURSA/ipekcilik<br />snowboard

karsız kayak merkezi ne işe yarar arkadaşlar öncekar ve pist telesiyej işte onlardan sonra hizmet kali,tesi arkadaşalr
    BARIŞ SAVAŞLA KAZANILIR IRKÇI DEĞİL TÜRK'ÜM Yunus SEZİK AB RH + 08/08/1988

slovenya bovec kanin kar kalınlığı 880 cm yanlış okumadınız)8 metre 80 cm bugün itibariyle kar isteyenlere duyurulur

Harika bir liste olmuş. Ben de birkaç ekleme yapayım.

- Pist sınırları ve uyarıları olmalı.

- Lift inişleri ile pist başlangıçlarının arası, board'culara uygun olmalı. Bir boardcu liftten indiği zaman her pistin başlangıcına rahatça, board'unu ayağından çıkarmadan, hoplayıp zıplamasına gerek kalmadan ulaşabilmeli.

- Aynı dileğim, pist inişleri ile lift başlangıçları için de geçerli. Board'cu pist bitişinden, istediği lift başlangıcına rahatça geçebilmeli.
    Nidecker Target 1.53<br />Drake Fifty

bedava olmalı bence
    gokhan kaan Erkan A rh(+) 1982 inş.muh.
    almaty kazakhistan -
    Rossignol Contrast , oxygen , nidecker

Siyah - Beyaz , Ölüm - Yaşam

http://www.parkcitymountain.com/winter/index.html

böyle bi yer yapsınlar, canımı yesinler...
    İstanbul<br />0 rh +

Standart Cevap: İyi bir Snowboard Kayak Merkezi Nasıl Olmalı ?

İsim:  New Bitmap Image.jpg
Görüntüleme: 363
Büyüklük:  133.9 KB (Kilobyte)

yukarıdaki gibi 2500 mt den yüksek olmalı, yerleşim yerlerine çok uzak olmamalı (Tahran'a 120 km mesafede), sezon kısa olmamalı (yukarıdaki merkez kasım-mayıs arası açık normal şartlarda. yani 7 ay), eğer yabancı bir ülkede ise vize gerekmemeli )
    Let'ski!

Ülkemizde kış turizm sezonu çok kısa ve belli ki hiç bir zaman dünyada örneklerini bildiğimiz kayak ve snowboard merkezleri gibi tesislere sahip olmayacağız ... yılda 3 ay çalışan bir tesisin kendi yatırımını amorti etmesi mantığın kabul etmeyeceği kadar uzun sürer ... biz yanlış çoğrafyada doğmuş kar tutkunları elimizdekilerle yetinmek zorundayız kabul ama en azından tesislerimiz dünyadaki benzerlerinin yanında çok zavallı kalan yatırımları için reklamlar yapar ve iddialarda bulunurken biraz daha gerçekçi ve dürüst olabilirler ... 4 dakikada zirveye çıkaran bir chair liftimiz var, milyonlarca dolara kar makineleri yaptırdık derken kastedilen bu makinelerin performansları doğrultusunda çalıştırılacağı değilse biraz alçaktan atmaya gayret etmeliler

Uludağ - Maden pistindeki dörtlü chairlift ilk açıldığı yıl o kadar hızlı çalıştırılıyordu ki yukarı çıkarken kendi hızımızın rüzgarından saçlarımız savrulurdu ve gerçekten beyan ettikleri gibi 6 dakikada zirve yapardık ... sonraki yıllarda hiç bir zaman bu zamanı yakalayamadık tabi ... daha sonra Kuşaklıkaya ve Dorukkaya mekaniklerini de kullandım ve bir kez bile beyan ettikleri zamanda yukarı çıktığımı hatırlamıyorum ... şimdi Tutyeli mekaniği de yenilendi ama ben henüz kullanmadım o konudaki yorumları kullanan arkadaşlara bırakıyorum ... Sarıkamış mekanik sistemlerini eleştirmiyorum zira belirli bir iddiaları veya bu konuda yaptıkları bir reklam yok ...

Geçen birkaç yıl Palandöken ve bu yıl da Dorukkaya kar makineleri olduğu reklamını yapıyorlar ... hatta kar garantili bir tura bile kayıt yaptırdık bu hafta ... ama evde kös kös oturuyoruz neden biliyor musunuz ?.. Meğerse garantiyi kar makinelerine güvendikleri için değil snowforecast e güvendikleri için vermişler ... elektrik tasarrufu için lifti yavaş çalıştıran zihniyet kar makinelerini nasıl çalıştırsın ... ama ülkemizde elektrik o kadar pahalı ki, kızamıyorum da adamlara

Bence iyi bir kayak ve snowboard merkezi gelecek misafirini kandırmamalı hele ki, gelecek olanlar bizim gibi bu spora tutku ile bağlı ise ...
    0 RH + ( İstanbul )

''Some people bind their snowboards to their feet, while others bind them to their souls.''

elektrik pahali suphesiz ancak turizm alani tahsisi alirken belli kalemlerde de tesvik aliyorlar... birisi elektrik bedelinden indirim... elbette tum tahsisleri incelemedim... dolayisiyla kar makinesine sahip olan tesislerde kesinlikle indirim var diyemem... ancak ekseriyetle oluyor... tabi bu kar odakli isletmelerin pek sallayacagi bir konu degi maalesef...

Standart Cevap: Ynt: İyi bir Snowboard Kayak Merkezi Nasıl Olmalı ?

karlı olmalı, başka bişey istemiyooooooommmmmmmm

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Bu Konudaki Etiketler