Bulgaristan Kayak Merkezi Pist ve Organizasyonları
Sayfa 1/21 12311 ... SonSon
202 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bulgaristan Kayak Merkezi Pist ve Organizasyonları

Standart Bulgaristan Kayak Merkezi Pist ve Organizasyonları

merhaba arkadaslar
    ben is geregi yıllardır Bulgaristanın Sofya sehrınde yasıyorum ve Butun Bulgaristanın kayak merkezlerinde kaydım... Bansko...Borovest...Pamporovo en guzel kayak merkezleridir.... Bulgaristan kayak merkezlerinin tum bilgilerini www.bulgariaski.com sitesinde bulabilirsiniz.. butun merkezlerin gunluk kar durumunu acık olan pistleri gunluk resimleri gorebılırsınız...hepınıze bol karlı kayaklar ve snow boardlar
    kayak ... Rossignol Z11   baglamalar... Axial 2 140 Tİ  Ayakkabılar ... Elite Exp 3

Standart Ynt: Bulgaristan Kayak Merkezi Pist ve Organizasyonları

Istanbul'dan Bulgaristan'a araba ile Snowboard yapmaya gitmek için geçilecek aşamaları anlatabilecek birisi var mı ?
    Gümrük geçişi , süreler , vize , yolda yaşanabilecek sorunlar , kayak merkezinde yaşanabilecekler vs
    Teşekkürler

merhaba snowstorm...
    bildigim kadarıyla Bulgaristanda kayak konusunda sıze yardımcı olmaya calısayım... Yenı yılla beraber Bulgarıstan avrupa bırlıgının uyesı bir ulkesi olacak ve vize almak dahada zorlasacak... benım yıllardır oturum belgem oldugıu icin vize prosudurunu ve vize fiyatını bılmıyorum ama diger ulkelerden pek farkı yok ..İstanbulda ve Ankarada Elcilikleri var. eger Bulgaristana ılk defa gıdeceksenız bence hıc munferıt gıtmeyım... turla gidersenız cok rahat edersınız... cunku bulgarıstan ıcınde yolculuk yaparken yol kenarındakı eksık bılgıler ve bazı yol levhalarının Bulgar alfabesıyle yazılı olması buyuk zorluklar yaratiyor...ist kapıkule arası 280 km cıvarı ve otoban cok rahat bır yolculuk.. Sınırda Tr tarafında kisi bası 70 Ytl konut fonu parası oduyorsunuz arabanızın uluslar arası green arac sigortası olması lazım sınırda yogunluga gore 30 dk ila 3 saat arası bekleyebılırsın.. sınır gecıldıkten sonra eger Pamporovo (ПАМПОРОВО)ya gıdeceksen Plovdiv (ПЛОВДИВ)e kadar otoban olmasada cok guzel bır yolla 150 km gidiyorsun daha sonrada 85 km cıvarı Pamporovo dag yolu var yolda dıkkatlı olmanı tavsıye ederım virajlı ve bozuk zemın var... eger Bansko (БАНСКО)veya borovets(БОРОВЕТС) e gideceksenız plovdivden sonra guzel bır otobanla yaklasık 130 km Sofyaya (СОФИА) ulasıyorsunuz . Sofyadan Borovets 70 km... Bansko 150 km ve yollar cok guzel.. kayak merkezlerine ulastıktan sonra hıc bır sorunla karsılasacagınızı zannetmıyorum.. oteller genelde yarım pansıyon veya oda kahvaltı oluyor... pistler icin gunluk 50 Leva (45 Ytl) civar ucret odenıyor kombine ski pass da alabilirsiniz merkezlerdeki pistler gercekten cok guzel ve cok uzunlar cok buyuk keyif alacagınıza emınm.. dedigim gibi eger ilk defa gidecekseniz bir tur sirketiyle gitmenizi tavsiye ederim...butun merkezlerde gunduz gonlunuzce kayabilir geceleride sabahlara kadar muhtesem eglence bulabilirsiniz... bol karlı guzel kayaklar ve snowboardlar
    kayak ... Rossignol Z11   baglamalar... Axial 2 140 Tİ  Ayakkabılar ... Elite Exp 3

Ben de bildiklerimi yazıyım: Kapıkule'de bayram yılbaşı arifesi 30 dk.bekleme bence imkansız 3 saati bile bence geçer, malum bir TR'den çıkış oluyor bir de GR'ye giriş o da bir zaman...Turing'den yurtdışı dolaşım belgesi almanız gerek (seyrantepe'de) bir de kaskonuza ilave prim vermeniz gerek ki bunların fiyatları da geçen nisan'da galiba 600-700 YTL tutuyordu, 70 YTL çıkış ve benzin parası, değmez gerçekten de tur daha enteresan. Sofyalı arkadaşın dediği gibi yol levhaları zor. Bulgaristan konsolosluğu da ulus'ta musevi mezarlığının yanında ana caddededir, fena halde sıra vardır.

arkadaslar bu kış bi bulgaristan organizasyonu yapılamazmı ? gecen senede baya bi metedilen bulgaristana bu kıs gitmek istiyorumeğer öle bi organızasyon olursa sizlerle birlikde gitmek isterim.konu ile ilgilenen arkadaslar olursa bulgaristan hakkında bilgi sahibi olan üyelerimiz var onlardan bilgi alalım
    http://img133.imageshack.us/img133/4789/nhat1ay5.gif
    Atomic Axum bord
    Atomic Black Russian bağlama
    Atomic Kush boot
    Palandöken/ERZURUM
    2011 UNIVERSIADE ERZURUM

ilk önce pasaport çıkartacan bi ton para. vize ala can onada para.
    tek başına gideceksen istanbul dan her gün otobüsler kalkıyor. ortalama 50 ytl tek yön. bansko ya gidecekseniz kayak merkezinde bizim türkiyedeki gibi oteller yok. oteller bansko şehir merkezinde. şehir merkezinden gondol ile çıkıyorsunuz kayak merkezine. 5 yıldızlı pahalı oteller de var. ucuz apart ve pansiyonlarda var. hatta adamın evi var. baı odalarını kiralıyorlar. oda kiralamak ta ucuz oluyor.
    tek skipass ile bütün liftleri kullana biliyorsunuz. geçen sezon sanırım günlük 70 lv yani 35 euro du...
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

bazı güzellikleri yasamak için mecburen biraz fedekarlık yapmak gerekiyor.erzurumdan zaten bi kaç arkadas gitmeyi düşünüyoruz hani olurda kar tutkusu olrakda bi organizasyon olursa ona katılmak daha bi eğlenceli olur die düşünüyorum..gerçi daha bu tür organizasyonlar için vakit erken sanırım sabırsızlanmaya başladım ondan olsa gerek..
    http://img133.imageshack.us/img133/4789/nhat1ay5.gif
    Atomic Axum bord
    Atomic Black Russian bağlama
    Atomic Kush boot
    Palandöken/ERZURUM
    2011 UNIVERSIADE ERZURUM

Erzurum Beyi Baki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

paki sitenin bu sene öyle bi organizasyonu olmiicakmı.

size tavsiyem kaliteli bi tur şirketi ile gitmeniz. yoksa orda kazıklama ihtimaliniz var. ne de olsa bulgarca bilmiyorsunuz. e ordakilerin de hepsi ingilizce bilmedikleri için.
    kartutkusu bi tur şirketi ile anlaşır da burdan topluca gidilse ii olur. ben de rehber gibi çalışmış olurum
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Geçen sezon konuşuluyordu zaten. Bu sezon için bir Bansko turu olasılığı yüksek.
    Head True Black 157 Board<br />Head P4 Bindings<br />Burton Boxer Boots<br />Selçuk Duran 1978&nbsp;&nbsp; A rh(+)&nbsp; Feneryolu

Sayfa 1/21 12311 ... SonSon