Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Sonuçlar: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Katılımcı sayısı
281. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kiralamak

32 11.39%
  • Satın Almak

249 88.61%
Sayfa 1/44 12311 ... SonSon
440 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Standart Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Geçen sene kiralık kayak kullandım fakat kiralık oldugu için ayar , uzunluk vs. gibi kimi rahatsızlıklar yaşadım.

Bu senede board yapmaya karar verdim.

İzlediğim eğitim videoları ile il bu işi yapabilecegime kanaat getirerek

ilk deneyimimi  kendime ait  , ayarları yapılmış ve bana uygun bir board ile yapmaya karar verdim.

2 hafta içinde sezon açılınca  kararımın  doğruluğunu göreceğime inanıyorum

Standart Ynt: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Selam;

Takımını kaça ve nerden aldın? Bende almayı düşünüyorum. Tavsiye edeceğin bir marka var mı?

Zoey sana kesinlikle katılıyorum fakat Board markasında herkesin zevkine göre değişebilir

10Board 6 Taksitle 1500 YTL ye SportPoint den aldım , pek hesaplı oldugnu soyleyemem ama uzun yıllar kullanabilecegim bir board aldıgımı dusunuyorum

geçen sene bende kirlık kullandım ekonomik olduğu için ama oğluma satın aldık o daha yolun başında ve bizden daha iyi olacak ( bu arada 8 yaşında ve annesi ve benden iyi yapıyo bu işi

bence ilk etapta bir kaç kere kiralamakda fayda var, bu sayede belli bir seviyeye gelip malzemeleri tanıyıp size ve stilinize uygun kayağı seçmek daha kolay olacaktır..
    Rossignol Z3 bot:Rossignol expert
    www.kartepekayakevi.com Fatih Fescioğlu

bende iki sefer kiraladım ama üçüncüde kendim alet edevatımla uçmak istiyorum :P
    sadece snowboard...

arkadaşlar satın almak veya kiralamak konusunda iki önemli unsur var,
    öncelikle maliyet, yılda kaç kere kaydığınızı hesaplayın, ortalama 800-1000 ytl lik malzeme alıp senede 3-4 kere kaymaya gidilecekse, satın almak çok pahalı bir seçenek. ayrıca satın aldığını ekipmanı taşımak, korumak evde koyacak yer bulmak.
    ben 1 kere kiraladım ve kayak yapmaya tutuldum, hemen ertesi gün gidip kendime full malzeme aldım, sonra kayaklarımı taşıyabilmek için arabama kayak taşıyıcı aldım, şimdi sadece bakımlarına verdiğim para kiralama ile aynı yere geliyor nerdeyse.

sağlık açısından düşünülürse mutlaka satın alınmalı derim, kendi malzemem olduğu için güveniyorum ve tertemiz ben kullanıyorum. istediğim botu, kayağı bulamazmıyım derdim yok. ancak ben önemli bir hata yaptım, kaymayı öğrenmeden, stilim oluşmadan, kayak satın almak konusunda bilgim olmadan, hatta rengine bile karar vermeden gidip aldım. bence mutlaka yeni başlayan biri en az 1 sezon kiralamalı, sonra ne alacağından emin olduğunda gidip almalı. çok büyük şans ki aldığım kayaklarımdan memnunum sadece daha iyi bir desen alabilir mişim diye düşünüyorum, ama acemilikten botları yarım beden büyük almışım topuklarımda ciddi ağrıya neden oluyor, bununla alakalı olarak da yardımcı olacak arkadaşlardan yardım bekliyorum. ne yapabilirim? du bakalım bu soruyu forumda uygun bir yere sorayım.
    herkese sevgiler
    kayak / baglama /bot /baton = FISCHER

Merhaba Khaledome,

Kayak ayakkabısı sorunuz için;

Yarım numara büyüklük çok önemli değil aslında topukta ağrı yapmamamalı, belki ayakkabı ayağınızın anatomisine uygun değil.
    Tabanlık deneyebilirsiniz.
    Aldığınız yere götürmelisiniz yine de en uygun çözümü onlar bulacaktır, bazı dükkanlarda işten bayağı iyi anlayan elemanlar var. Rossignol'se örneğin Akmerkez Sport Point'e gidin.

ben bi 5 6 sene kadar kiraladim. kesinlikle diyebilirimki bu isi surekli yapacaksaniz en azindan botlarinizi alin. yoksa islak botlarla ayaklariniz donarak dolasirsiniz pistlerde. 2 sene once kadar yanlislikla kayak takimi almis bulundum : yanlislikla kayak takimimi alinir diyeceksiniz anlatayim. somestr da kalabalik bi arkadas gurubu olarak uludag a cikacaktik. ben de peder beyden fazla para koparabilmek icin kayak kira masrafina kendimden bi %200 kadar zam yaptim ;D ne oldugunu anlamadan babam gaza geldi o kadar para verceime gider alirim dedi. bursa da heykel de platini var bu islerle ilgilenen. annemde sahibiyle arkadasti falan. aradi kapamayin magzayi biz gelioz dedi. oylece kayaklari almis olduk. atomic c serisi kayaklar. ama c 5 mi c7 mi ole bisey tam hatirlamiyorum. acikcasi forumda herkes kullandigi ekipmanin butun ozelliklerini biliyor. utanmadim degil kendimden bu yuzden. kayaklar hiz konusunda tatmin edici ama donuslerde yavas kaliyo biraz. millet aylarca arastirir bu tarz seyleri ben bi gecede halladiyorum ya. gerci yapmazdim ben boyle sey ama karambole geldi iste. bir de biri bana su carving kayak olayini anlatabilirmi. 10 senedir kayiyorum herkafadan farkli ses cikio bu carving konusunda. birde kayakta baglamalarin onemini??

[glow=red,2,300]Bence de once bir iki sefer kiralayip satin alirken daha iyi karar verebilirsiniz board boyuna, esnekligine, malzemesine ve genisligine dikkat edin derim ben, hatta magazada ustune cikip botlari giyin ve parmaklarinizin tasip tasmadigina topugunuzun nereye geldigine iyice bakin derim ben pisman olmak istemezsiniz sanirim..
    Belki burton board olmak zorunda diil rossignol'un de cok iyi boardlari var desenleri de guzel ama baglamalarinizi kesinlikle burton alin bence cunku gercekten en iyi ve en saglami onlar. Kolay acilmali, ugrastirmamali ve dayanikli olmali..

Sayfa 1/44 12311 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler