Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ? - Sayfa 13

Sonuçlar: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Katılımcı sayısı
281. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kiralamak

32 11.39%
  • Satın Almak

249 88.61%
Sayfa 13/44 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon
440 sonuçtan 121 ile 130 arası

Konu: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Standart Ynt: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

ben 2 hafta önce başladım ve burton deuce ile P11 bağlama aldım...uyumlu mu sence...uyumlu değil dersen sevinirim...belki de o yüzden diğerleri gibi kayamıyorumdur... :P :P
    ...bUrtOn dEUcE, P11, S. whItE

sözkonusu vatansa gerisi teferruattır...

Alıntı kardan adam Nickli Üyeden Alıntı
    ben 2 hafta önce başladım ve burton deuce ile P11 bağlama aldım...uyumlu mu sence...uyumlu değil dersen sevinirim...belki de o yüzden diğerleri gibi kayamıyorumdur... :P :P
    ;D

Uyum konusunda uyumlu ne yalan söliyim, ama bence deuce için biraz fazla alengirli bi bağlama almışsın yine de bağlama çok güzel güle güle kullan, board da seni bir hayli götürür 8)

herkes gibi kaymak için ise bol bol düşmen gerekecek ;D ;D
    Batu Ketenci - 08.05.1977 - 0 Rh (+)<br />Bursa<br /><br />Board&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Operator 158<br />Bağlama&nbsp; :&nbsp; Burton Mission<br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Moto

yılbaşında uludağ'daydım ve 2. günde cennet'ten hiç düşmeden kayabiliyordum...cennet diye boşuna dememişler... ;D ;D

ama hala eksik bişeyler vardı...mesela aşağı doğru düz değil hep çapraz kayıyordum ve bu alışkanlık yaptı...sürekli yan duruyorum ve düz aşağı bir türlü slalom yaparak inemiyorum....inmeye başlıyorum hızlanınca hemen bağlamayı sağa yaptıysam sağa, sola yaptıysam sola kırarak fren yapıyor ve duruyorum...ve bu aşağı kadar böyle devam ediyor...ve de hiç keyifli olmuyor....bir sağ bir sol yapıp sadece hız keserek kaymayı becermek için önce vücudumu öne atabilmeliyim...spor salonunda şu bel çevirme aletine bineceğim belki işe yarar...

onu öğrenirsem olay bitecek diye düşünüyorum...

yılbaşında uludağ'daydım ve 2. günde cennet'ten hiç düşmeden kayabiliyordum...cennet diye boşuna dememişler... ;D ;D

ama hala eksik bişeyler vardı...mesela aşağı doğru düz değil hep çapraz kayıyordum ve bu alışkanlık yaptı...sürekli yan duruyorum ve düz aşağı bir türlü slalom yaparak inemiyorum....inmeye başlıyorum hızlanınca hemen bağlamayı sağa yaptıysam sağa, sola yaptıysam sola kırarak fren yapıyor ve duruyorum...ve bu aşağı kadar böyle devam ediyor...ve de hiç keyifli olmuyor....bir sağ bir sol yapıp sadece hız keserek kaymayı becermek için önce vücudumu öne atabilmeliyim...spor salonunda şu bel çevirme aletine bineceğim belki işe yarar...

onu öğrenirsem olay bitecek diye düşünüyorum...
    Walla boardda ben de akıl verecek kadar iyi değilim, ama istediğin gibi toupk ve burun basarak slalom yapabilmek için senkronize dönüş yapman gerekiyor. Bunun için sayarak dönüşler yapabilirsin, bir iki üç sağ, bir iki üç sol, bir iki üç sol... gibi ben bunu deniyorum bi video da gördüm hoşuma gitti, fena olmuyo, bir de cennetten ziyade uzun ve düz pistlerde bunu dene derim, cennet az eğimli ama dönüp durur, ve çok kalabalık olur, maden bu denemeler için uygun beden terbiyesi ve kuşaklıkaya da uygun ama oralar biraz daha dik :P
    Batu Ketenci - 08.05.1977 - 0 Rh (+)<br />Bursa<br /><br />Board&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Operator 158<br />Bağlama&nbsp; :&nbsp; Burton Mission<br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; :&nbsp; Burton Moto

aslında topuk basa basa hız keserek inebiliyorum ama pist bitiyor hep sağa gitmekten... ;D ;D

tam tersi hep burun yapa yapa da iniyorum...

fakat bir burun bir topuk yapamıyorum...ya yüzüm vadiye dönük oluyor ya da dağa...yani çok hız kesiyorum....

çok hızlandığım zaman ise burun ile durmak gittikçe daha da zorlaşıyor...hep topuk ile duruyorum...

uygun bir zamanda iyi kayan birilerini bulup 4-5 gün daha deneyeceğim...bir de bolkar gibisi yokmuş...sert zeminde koruma bile bu kadar ağrıtıyorsa korumasız ne olur düşen bilir...

aslında topuk basa basa hız keserek inebiliyorum ama pist bitiyor hep sağa gitmekten... ;D ;D

tam tersi hep burun yapa yapa da iniyorum...

fakat bir burun bir topuk yapamıyorum...ya yüzüm vadiye dönük oluyor ya da dağa...yani çok hız kesiyorum....

çok hızlandığım zaman ise burun ile durmak gittikçe daha da zorlaşıyor...hep topuk ile duruyorum...

uygun bir zamanda iyi kayan birilerini bulup 4-5 gün daha deneyeceğim...bir de bolkar gibisi yokmuş...sert zeminde koruma bile bu kadar ağrıtıyorsa korumasız ne olur düşen bilir...
    sen al boardu kuşaklıkayaya çık , baya geniş ama dik bi yer. dediğim gibi sayarak dönüşleri denemeden (ben yanlış anlamışım senin durumunu) sen burun basarken topuk basmaya geçişi yani linking turns dedikleri dönüşlerde geçişleri çalış. Düşe kalka öğrenirsin orda, pist geniş olduğu için kendini en rahat hissettiğin zaman yaparsın dönüşleri, dönüşleri birbirine bağlamada sorunun kalmayınca da sayarak dönüş denersin, bölelikle hızlı ve peşpeşe dönüşler yapabilirsin.

bakalım artık turda neresi varsa oraya gideceğiz...araba ile gitmek istemiyorum...board bilen biri olmadan da gitmek istemiyorum...çoğunluğa uyması durumunda günübirlik de gitmek istemiyorum...o yüzden yarından itibaren haftasonu programı için kulislere başlayacağım...

Alıntı yk007 Nickli Üyeden Alıntı
    kiralamak daha mantıklı her sene yeni bir model cıkıyor cıkmasa bile malzemelerin her yıl bakımları korunması ve taşınması var bu yıl bord 35 ve 45 tl kayak 25 tl zaten malzeme bakımı 40 ytl sezonda 2 sefer yapılsa 80 tl en iyisi kiralamak [/b] [/i]
    valla ben katılmıyorum buna kiraladıınız boardlar belki son model olabilir acak genelde üst kalitedeki boardlar olmuyor bunun yanında kartutkusu saolsun boardumuzun bakımını sportpointte bedavaya yaptırdık=)))

bn malzemenin maddi duruum uygunsa alınması gerektiini dusunenlerdenin hem hijyen acısından daha iyi hem de senede 1 2 gun kaymıyorsanız kıra parasını cıkartıyor bunun yanında ınsanın kendı boardu olduunu bılmesı guzel bısı

yaz aylarında bazen cıkartıyorum boardumu bakıorm, opup koklayıp yerıne kaldırıyorum=)

Neden satın almak;Kendi kilonuza göre kendi ayağınızın şeklini alabilecek daha hijyenik bir ayakkabı.Kiralamaya karşı değilim ama satın almayı daha mantıklı buluyorum en azından bir kere para veriyorsun.malzemeyi görerek alıyorsun.malzeme bulabilirmiyim korkusu yok.emanet malın kuyruğu ince olur korkusu yok.Biliyorsunuzki kiralık boardun başına birşey gelirse parası kiralayandan tahsil edilir.Buda insanlara kayarken psikolojik baskı yapar.Aldığınız bir boardu kendi stilinize göre kendinize yetmediği zaman değiştirirsiniz bu 1 sene de olabilir 5 senede olabilir.Kiralamak üzere verdiğiniz parayı satın alacağınız bir board ile çok kolay kapatabilirsiniz bence.

Best Regards
    best_regards :D

kesinlikle satın almanın en iyisi olduğunu düşünüyorum en başında tabi ki insanın kendi boardu olması farklı bi duygu adeta motive ediyor insanı... ayrıca hijyen de gerçekten önemli bir konu bilmem kaç kere giyilmiş bir ayakkabıyla kaymak hoş bir duygu deil. zaten verilen paraya değecek kalitede boardlar olmuyor malesef kiralama dükkanlarında, insanı kaymaktan soğutabilir bile...
    deliberately dt

Sayfa 13/44 İlkİlk ... 3111213141523 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler