Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ? - Sayfa 41

Sonuçlar: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Katılımcı sayısı
281. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kiralamak

32 11.39%
  • Satın Almak

249 88.61%
Sayfa 41/44 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon
440 sonuçtan 401 ile 410 arası

Konu: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Standart Cevap: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

ben 2 yıl kiraladım,.2.yıl bot aldım.buyaz indirimden orta seviye için rossignol alias aldım.ve de iyi yapmışım.geçen hafta kayaklarımı almadan çıktığım bir merkezden kayak kiraladım hatta elaman kendi kayağını verdi.ve sonuç kayakları almakla öyle iyi yapmışımki:çünkü vaksı yoktu galiba hiç gitmiyordu,kontrolü zordu,kayağı tanıyamadım bir türlü.şimdi kendi ekipmanı daha bir seviyor ve güveniyorum.

Alıntı atahazar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olayın ekonomik boyutuna bakarım. Eğer bir sezonda 10 günden fazla kayıyorsanız ve havayolu kullanmıyorsanız kesinlikle satın alın derim. Ancak yok ben bir sezonda 4-5 gün kayarım, Uludağ da kartepe de kayarım diyorsanız eğer ekonomik şartlarınız iyi değilse hiç zorlamayın kiralama yöntemine gidin derim.
    Sonuçta bir bağlama board setine ikinci el dahi olsa en kötü 600 lira vereceksiniz. Bu paraya uludağ da 20-30 civarı kiralama yaparsınız.Bu da takriben 5-6 yıllık board kiranız demektir. İçimizde boardını 6 yıldan fazla kullanan kaç kişi vardır?
    Son olarak Kişisel sağlık ve temizlik nedeniyle kayarken kullanacağınız bot, eldiven, kıyafet gibi malzemeleri mutlaka satın alın.
    Bu yıl kayak takımı alacaktık ama senin dediğin sebebten dolayı gereksiz buldum yılda 4-5 kere kayak yapma imkanım olduğundan belki yanlızca kayak botunu almak benim açımdan mantıklı olacak sonuçta dediğin gibi kaç yıl kullanacaksın aynı kayağı ama onun haricinde diğer malzemeler kesinlikle kişiye özel olmalı ..
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

kiralanan kayak ve boardların durumu ortada. elbiseler derseniz bazıları yıkanmıyor bile. elbise, giysi yoluyla bulaşan hepatit gibi çok tehlikeli hastalıklar var. elbiseleri, botu, eldiveni yani cilde temas eden herşeyin kendinizin olması daha iyi. kiralama konusunda ise baktığımızda diyelim 20tlden kiralayıp sezonda 10 kez gitsek 3 yılda 600, 5 kez gitsek 6 yılda 600tl yapar. ancak 600tlye alacağınız kendi boardunuz ile kayak evlerinde verilen altı vakssız kenarı aşınmış çeliği paslanmış flexi kayma stilinize uymayan boardlar ve bağlamalar ile aynı zevki almazsınız. maddi açıdan bakıldığında evet kiralama daha mantıklı keyif ve alacağın zevk-konfor açısından bakıldığında almak daha mantıklı. yani tercih meselesi
    Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,
    yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.
    Bu yüzden halatlarını söküp at.
    Güvende olduğun limandan ayrıl.
    Yelkenlerini rüzgarla doldur.
    Araştır. Hayal et. Keşfet.

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kiralanan kayak ve boardların durumu ortada. elbiseler derseniz bazıları yıkanmıyor bile. elbise, giysi yoluyla bulaşan hepatit gibi çok tehlikeli hastalıklar var. elbiseleri, botu, eldiveni yani cilde temas eden herşeyin kendinizin olması daha iyi. kiralama konusunda ise baktığımızda diyelim 20tlden kiralayıp sezonda 10 kez gitsek 3 yılda 600, 5 kez gitsek 6 yılda 600tl yapar. ancak 600tlye alacağınız kendi boardunuz ile kayak evlerinde verilen altı vakssız kenarı aşınmış çeliği paslanmış flexi kayma stilinize uymayan boardlar ve bağlamalar ile aynı zevki almazsınız. maddi açıdan bakıldığında evet kiralama daha mantıklı keyif ve alacağın zevk-konfor açısından bakıldığında almak daha mantıklı. yani tercih meselesi
    Dediklerinin hepsine katılıyorum ama işte mesela ben bu yıl 3 kere kayabildim ondan önce 4 kere yani daha senin 1 yılda 10 kere kaysanız dediğin sayıya bile ulaşamadım o yüzden kayak kiralamak bana daha mantıklı geliyor ama bot almayı düşünüyorum kesinlikle zaten eldiven , kıyafetler , gözlük , atkı , bere zaten var olayda bana gereksiz gelen yanlız kayak oldu burada o yüzden benim için kiralamak daha mantıklı ama sizler gibi sezonda 10-15 kere çıksam bende alırdım full set ..
    S. Pelin Turgut Akandan
    04/01/1978
    AB Rh(+)
    Lefkoşa-KIPRISS

Alıntı pellinn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediklerinin hepsine katılıyorum ama işte mesela ben bu yıl 3 kere kayabildim ondan önce 4 kere yani daha senin 1 yılda 10 kere kaysanız dediğin sayıya bile ulaşamadım o yüzden kayak kiralamak bana daha mantıklı geliyor ama bot almayı düşünüyorum kesinlikle zaten eldiven , kıyafetler , gözlük , atkı , bere zaten var olayda bana gereksiz gelen yanlız kayak oldu burada o yüzden benim için kiralamak daha mantıklı ama sizler gibi sezonda 10-15 kere çıksam bende alırdım full set ..
    aynen işte yani kişiden kişiye göre durum değişiyor. bir sezonda 10a yakın veya fazla kayılıyorsa 3-4 yıl kiralama ücreti yerine kendi malzemenle kaymak daha mantıklı gibi ama yok o kadar gitmiyorum 10 yıl kiralasam alacağım malzemenin fiyatı anca oluyor dersen almak hiç mantıklı gelmiyor

Kanaatimce,

Kiralamak;

+ Çizilse-kırılsa için yanmaz,
    + Malzemeyi hor kullanmanın verdiği cesaretle aklına geleni yapabilirsin,
    + Bakım derdin olmaz,
    + Sezonda kaymaya ayrılacak zaman sınırlıysa maddi olarak daha hesaplı olur,

- Kiralanan ekipmanın kalitesi hor kullanımdan dolayı düşük olabilir,
    - Her defasında farklı karakteristiğe sahip ekipman kullanmak özellikle yeni başlayanlar için adaptasyon surunu yaratabilir,
    - Hijyen (ayak sağlığı -ki en önemli nokta-)

Satın almak;

+ Kolay alışırsın, zor vazgeçersin,
    + Kayış tarzını belirleyerek alınacak ekipmanlar kısa zamanda çok yol katedilmesini sağlar,
    + Sahiplik duygusu motivasyon sağlar,
    + Odanın en güzel yerine göz önüne koyar gözün takıldıkça mutlu olursun,

- Yeni başlayanlar için yanlış set kullanmak harcanan paranın ve zamanın israfı demektir,
    - Kayağının/bordunun altından gelen taş sesleri iç yağlarını eritir, ciğerinin çizildiğini farkedersin x2

şu an aklıma gelenler bunlar...
    SkateBanana candır...

Alıntı metetan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanaatimce,

Kiralamak;

+ Çizilse-kırılsa için yanmaz,
    + Malzemeyi hor kullanmanın verdiği cesaretle aklına geleni yapabilirsin,
    + Bakım derdin olmaz,
    + Sezonda kaymaya ayrılacak zaman sınırlıysa maddi olarak daha hesaplı olur,

- Kiralanan ekipmanın kalitesi hor kullanımdan dolayı düşük olabilir,
    - Her defasında farklı karakteristiğe sahip ekipman kullanmak özellikle yeni başlayanlar için adaptasyon surunu yaratabilir,
    - Hijyen (ayak sağlığı -ki en önemli nokta-)

Satın almak;

+ Kolay alışırsın, zor vazgeçersin,
    + Kayış tarzını belirleyerek alınacak ekipmanlar kısa zamanda çok yol katedilmesini sağlar,
    + Sahiplik duygusu motivasyon sağlar,
    + Odanın en güzel yerine göz önüne koyar gözün takıldıkça mutlu olursun,

- Yeni başlayanlar için yanlış set kullanmak harcanan paranın ve zamanın israfı demektir,
    - Kayağının/bordunun altından gelen taş sesleri iç yağlarını eritir, ciğerinin çizildiğini farkedersin x2

şu an aklıma gelenler bunlar...
    dostum bu kadar ince düşünme. ben benim malzemelerin hepsini amerikadan aldım orası öyle olsun burası şöyle olsun rengi şöyle olsun vs vs diyene kadar canım çıktı. şimdi diyorum ki boşverrr gitsin sen şimdi kiralama yaparsın yazın indirimden kayma stiline uygun bir set alırsın seneye güzel güzel kayarsınız. ha altı çizilmeyecek mi? üstü bile çizilecek boşver zevk almaya bak yoksa sinir harbi yaşamaktan zevk alamaz oluyorsun en kötü sticker yapıştırırsın bakıma verirsin vakslarsın falan filan falan filan

Alıntı snowrock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum bu kadar ince düşünme. ben benim malzemelerin hepsini amerikadan aldım orası öyle olsun burası şöyle olsun rengi şöyle olsun vs vs diyene kadar canım çıktı. şimdi diyorum ki boşverrr gitsin sen şimdi kiralama yaparsın yazın indirimden kayma stiline uygun bir set alırsın seneye güzel güzel kayarsınız. ha altı çizilmeyecek mi? üstü bile çizilecek boşver zevk almaya bak yoksa sinir harbi yaşamaktan zevk alamaz oluyorsun en kötü sticker yapıştırırsın bakıma verirsin vakslarsın falan filan falan filan
    Ben hiç kiralamadım, geçen yıl başlarken ikinci el bir Burton Triumph almıştım ama neyin ne olduğu konusunda hiçbir fikrim ve yol gösterebilecek kimse de yoktu. Bu sene kendi stilime ve zevkime göre bir set aldım, bak hatta hemen yanıbaşımda yine gözüm takıldı, mutlu oldum
    SkateBanana candır...

Satın almak ,

Ben günlüğü 2 liradan (yanlış yazmadim iki lira) kayak kiralama şansına sahip olmama rağmen sadece 2 sezon kiraladim sonra kendi kayaklarimi aldim 2 sezon kullandim ve bu sezonda yeni bir kayak aldim. Aradaki farki anlamak için bir gün kendi kayaklarimla ertesi günde kiralik kayaklarla ayni pistte kaydim. Kendi kayaklarimda cok rahat korkmadan kayarken kiralikta aşağı indiğimde şükür duasi okudum ardindan da tövbe ettim. Benim için kiralik kayaklar ancak kendi kayaklarim zarar görmesin diye kullanilabilinir (ağaçlarin arasi , rampalar vs.) eğer pistte (siyah,kırmızı pistler) kayacaksam muhakkak kendi kayaklarim. (Cidden çok korktum...)
    Konu -TK tarafından (23-02-2012 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

şahsen satın almaktan yanayım, bu yıl kaymaya başladım gittiğim ilk gün 2 saatte çözdüm işi zaten akabinde hemen bir skipass doğru tepeye :D şunu söylemek gerekirse uludağda sağlam ve temiz board bulamadım sürekli problem çıkaran bağlamalardan nefret ettim kısacası en iyisi kendi boardunuz ve ekipmanlarınız diye düşünüyorum ben. Size birşey sormak istiyorum yeni sezona full bir takımla girmek istiyorum acaba board ve diğer tüm ekipmanları almak için en iyi zaman ne zamandır?

Sayfa 41/44 İlkİlk ... 313940414243 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler