Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ? - Sayfa 2

Sonuçlar: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Katılımcı sayısı
281. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kiralamak

32 11.39%
  • Satın Almak

249 88.61%
Sayfa 2/44 İlkİlk 123412 ... SonSon
440 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Standart Ynt: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Bence de kendiniz için en iyisinin hangisi olacağını anlayana kadar kiralamak lazım. İnternette büssürü kaynak var boardumuzu nasıl seçeceğimiz hakkında ama bunlar yeterli olmayacaktır bence. Yalnız Boardların kiralarının çok yüksek olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Geçen sene Dorukkaya'da 60 ytl'ydi günlük kirası :'(
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Bence, ciddi olarak kaymaya karar verdikten sonra kendi malzemelerini almak en iyisi. Ama çocuklarımız için ayak numaraları oturana kadar kiralamakla satın almak arasında, ekonomi anlamında iyi düşünmek gerekiyor. Kendi malzemeleriniz olursa:

PROS:-Tertemiz ve kuru olarak kendi ayakkabılarınızı giyersiniz. Kayak odalarında ve kiralanan yerlerde sıra beklemezsiniz. Sona kalan malzemeleri kullanmak zorunda kalmazsınız. Yazın dellenince botlarınızı kayaklarınızı salonda giyip rahatlarsınız :P, istediğiniz zaman , istediğiniz saatte kaymaya başlarsınız, kayak ayakkabılarının iç kaplaması zamanla ayağınızın şeklini alır ve daha rahat olur, forumlarda profilinizin altına malzemelerinizi yazarsınız

CONS:Sıralarda kayaklar, boardlar üstüste itişir kakışırken, pistte taşların, kel kalmış toprakların üstünden geçerken içiniz gider, altları çizilen kayaklarınız sezon sonlarında sıcak vaks yapmanız gerekir (sıcak ve soğuk vaks konusunda bana her şeyi sorabilirsiniz), ayrıca altları kar tutmaya başladığında soğuk vaks uygulamanız gerekir, yani kısacası kayağınızın bakımı size aittir, zamanla daha yeni modeller ve teknolojiler çıkar, 5-10 yıl aralığında bir malzemelerinizi yenilemeniz gerekebilir, arabalarda, otobüslerde malzeme taşımanız gerekir.

Benim aklıma hemen gelenler bunlar.......

Son gözlemlerimden sonraki yorumum ;

Kiraladıktan sonra eğer bu işi yapacağınıza karar verdiyseniz kesinlikle satın alın. Yogun dönemlerde ne board nede kayak bulamama ve boşuna kayak merkezine gitme ihtimaliniz var. Ayağınıza tam uyan bir ayakkabı ve board yada kayak ile kaymak çok daha iyi
    Tek sorun kendi snowboard unuz sıra beklerken millet kayakları ile çizmesin diye her seferinde elinize almak zorunda kalabiliyorsunuz

Kayak ve Snowboard bulalama Örnek : 2 Ocak 2007 Kartepe - Eşim ve arkadaşlarım.

Haklısınız, hele yılda 3-5 gün kaymayacaksanız kesin almak lazım. Kartepe'deki kalabalığın rezalete dönüştüğünü herkez anlatıyor. Günübirlikçi yeri oldu yakınlığı dolayısıyla, ben girmedim hiç ama galiba bir tane yolda bir de dağda kayak odası var. Dağdaki dükkanda sabah 11 itibariyle 600 (altıyüz) !! kayak kiralanmış, insanlar saldırmış resmen dükkan açılınca. Ama Uludağ ve Kartalkaya'da olmaz böyle, hem seçenek çok hem de kapasiteler yüksek, zira alışıklar yıllardır...Kartepe de bir düzen kurar yakında.

Rossignol'se örneğin Akmerkez Sport Point'e gidin.

[/quote]

(merhaba ayla)

konuya geç katıldım ama ayla bu işi biliyor.nem sırtlık almaya 2 gün önce bana poc önerdi ve sadece proshop ta satlıyordu.birsürü yere baktım ama gerçekten en güzelini poc ta beğendim ve hemen aldım.çok ilgilendiler ve kayak bakımıda yapıyorlar.kayakçılara tavsiye
    snowboarder...

BEN KAYAK YAPMAYA YENİ BAŞLADIMM..ama gerçekten çok zevk alıyorumm..önce uludaga gittimm arkasından kartepeye gittim.ben kartepeyi begendim çünki orda daha rahat pistler var tabi ben acemi oldugum için bana iyi olduu..ben artık bu işi yapmaya karar verdim vbe bence kayak malzemelerini satın almak daha iyi olurr....
    hayat çok güzel...

ikinci el almanızı tavsiyeederm boardu.
    o zaman acımazsınız. yok altı çüzülecek yokbu olacak
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

bende öyle yapmayı düşünüyorumm..ama nasıl yapsak iyi bir seti nerden bulcaz bakalım..
    hayat çok güzel...

www.gittigidiyor.com
    www.sahibinden.com
    yada erciyese gel kayak kiralama evlerinden 250 e alırsın aykkabısı board bağlama
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

sagol teşekkür ederimm.gelirsem ilk arıyacagım en olcaksın...
    hayat çok güzel...

Sayfa 2/44 İlkİlk 123412 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler