Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ? - Sayfa 40

Sonuçlar: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Katılımcı sayısı
281. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kiralamak

32 11.39%
  • Satın Almak

249 88.61%
Sayfa 40/44 İlkİlk ... 303839404142 ... SonSon
440 sonuçtan 391 ile 400 arası

Konu: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Standart Cevap: Kiralamak mı yoksa Satın Almak mı ?

Botlar bence kesinlikle satin alinmali, hatta imkan ve maddi durum el veriyorsa kendi ayagina göre bot ici yaptirilmali (kayak icin). Geri kalanlar duruma göre kiralanabilir de. Tabi eger kiraladigin malzeme hani sacma sapan malzeme degilse ...

Rossignol 400 serisi kayaklar nasıldır acaba? Bilen, kayan, gören var mı aramızda?

Alıntı CemKa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al benden de okadar
    Hatta sezon kapanisinda da kiralamak faydali olur arkadaslar
    Sezon başında ve sonunda kayak evi işletiyor olmak istemezdim herhalde. Dakka bir gol bir , malzemeler telef oluyordur :(

Bence de imkanlar neticesinde satın almak en azından botlar ile başlamalı bence... Bir noktadan sonra zaten ekonomik olarak adım adım gerisinin de gelebileceğini düşünüyorum...

Alıntı ers_an Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence de imkanlar neticesinde satın almak en azından botlar ile başlamalı bence... Bir noktadan sonra zaten ekonomik olarak adım adım gerisinin de gelebileceğini düşünüyorum...
    Haklisin, sonucta bot digerlerinden bagimsiz ve saglik acisindan daha iyi

herkesin bir yorumu var elbet ama bence ilk yıl kiralayıp sezon sonuna eğer bu işe devam edicekseniz araştırarak satın almak derim. yeni sezona kesinlikle yeni ve kendinize ait malzemelerle girmek.

İlk aladığım bottu,bu sene goggle ve kask alıcam,seneye de bağlama ve board ile takımı tamamlamayı planlıyorum

Diğer pantolon gibi şeyleri almıştım zaten vakit buldukça

Kendinizin olması gibi bi duygu yok
    Serhat Akdağ
    AB Rh(+)
    26.08.1989
    Sakarya/Adapazarı

Kiralamayı bu işi yapmaya kararlıysanız kesinlikle önermiyorum. Eğer dağa sadece bir kereliğine gidiyorsanız kiralayın fakat bu işi uzun süreli yapmayı planlıyorsanız en azından uygun fiyatlı board setlerini yada temiz ikinci el setleri göz önünde bulundurum derim. 2 hafta önceki seyahatimizde Uludağ'dan board kiraladık ve tam pistte kayarken Cennetkayada board strap i koptu ve butün pisti yürümek zorunda kaldık inanın bu duruma hiç yabancı değilim her sene muhakkak ya yakın bir arkadaşımın yada ekipten birinin başına geliyor .Eski ve uygunsuz kiralık malzemeler bazen ucuz görünse de başınıza çok iş açabilir aman dikkat diyorum.
    Batista Rules!

bence hava durumuna göre hareket edilmeli erciyes gibi bir yere gidiyorsan ve 7-8 ocaktaki gibi bir hava varsa kesinlikle kendi malzemen ile gitmeli kiralama yapılmamalı örnek: kayak günlük 15 tl kiralama idi tek çıkış 15 tl oluverdi hele birde günlük pas aldınsa tamam 55 tl pas+15 tl kayak kirası = 70 tl tek çıkış en pahalı tur oldu bazı arkadaşlara
    ARH+
    19.11.1963 ÇORUM

Ben olayın ekonomik boyutuna bakarım. Eğer bir sezonda 10 günden fazla kayıyorsanız ve havayolu kullanmıyorsanız kesinlikle satın alın derim. Ancak yok ben bir sezonda 4-5 gün kayarım, Uludağ da kartepe de kayarım diyorsanız eğer ekonomik şartlarınız iyi değilse hiç zorlamayın kiralama yöntemine gidin derim.
    Sonuçta bir bağlama board setine ikinci el dahi olsa en kötü 600 lira vereceksiniz. Bu paraya uludağ da 20-30 civarı kiralama yaparsınız.Bu da takriben 5-6 yıllık board kiranız demektir. İçimizde boardını 6 yıldan fazla kullanan kaç kişi vardır?
    Son olarak Kişisel sağlık ve temizlik nedeniyle kayarken kullanacağınız bot, eldiven, kıyafet gibi malzemeleri mutlaka satın alın.
    Ata Hazar 0 RH (-) DÜZCE
    Snowboard’ a başlayan gençler işin içinden çıkamayınca kendilerini hemen bir hastaneye atarlar, doktor inceler ve tek bir cevap vardır; “ Arkadaşlar, artık sizin için tıbbın yapabileceği hiçbir şey yok, sizler ömrünüzün sonuna kadar snowboardçusunuz! “
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

Sayfa 40/44 İlkİlk ... 303839404142 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler