Türkiye kayakla atlama ile tanışıyor..
Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Türkiye kayakla atlama ile tanışıyor..

Standart Türkiye kayakla atlama ile tanışıyor..

Kayakla Atlama Milli Takımı Başantrenörü Vasja Bajc, ''Yeterli destek ve zamanla birlikte Türkiye'de kayakla atlama sporunun futbol kadar popüler olacağını umuyorum'' dedi.
    YorumlarArkadaşına GönderFacebook'ta PaylaşYazdır
    Bajc yaptığı açıklamada, dünyada kayakla atlama sporunun en fazla izlenen sporlar arasında yer aldığını belirtti.

Türkiye'de Kayakla Atlama Milli Takımı'nın yeni kurulduğunu dile getiren Bajc, ''Kayakla atlama Türkiye'de çok eski bir geçmişe sahip değil. Bu nedenle bu sporda iyi bir yere gelmek kolay olmayacak'' diye konuştu.

Milli Takım olarak çalışmalara geçen yaz başladıklarını da kaydeden Bajc, şunları söyledi:
    ''Bu sporu Türkiye'de geliştirmek istiyoruz. Bunun için zamana ihtiyacımız var. Kayakla atlamayı geliştirmek için öncelikle atlama rampalarına ve zaman ihtiyacımız var. Türkiye'de en kısa sürede atlama rampaları yapılmalıdır.''

-''CESUR OLMALILAR...''-
    Yaptıkları seçmelerle milli takıma sporcu seçtiklerini ifade eden Bajc, ''Seçmeler sırasında sporcuların fiziksel yapısına, kayak bilgilerine bakıyoruz. Ancak en önemlisi vücudunda sağlam bir kalbi olması gerekiyor, yani cesur olmalılar'' dedi.

Kayakla atlama sporunun Avrupa'da önemli sporlar arasında yer aldığını kaydeden Bajc, şöyle konuştu:
    ''Kayakla atlama Avrupa'da çok popüler bir spor. Önemli yarışçılar var. Sponsor desteği çok fazla olan bir spor. Dünyada çok popüler. Türkiye'de futbolun önemli olduğunu biliyorum. Yeterli destek ve zamanla birlikte Türkiye'de kayakla atlama sporunun futbol kadar popüler olacağını umuyorum.''

Standart Ynt: Türkiye kayakla atlama ile tanışıyor..

Çok büyük desteğe ve çok fazla zamana ihtiyaç var bence.. Hele futbol kadar popüler olması ülkemizde bence neredeyse imkansız..

Bunların gerçekleşmesini tabii isterim ama bu ülkede basketbol bile 2. sınıf spor olarak görülüyor neredeyse.. Şu an spor denildiğinde akla sadece futbol geliyor (belirli bi kesim için geçerli bu).. Diğer sporların da SPOR olarak muamele görebilmesi için bir kaç nesillik bir süreye ihtiyaç var bence.. Çünkü gençler cidden sadece futbol ve basketbolla sınırlı kalmamaya başlıyor yavaş yavaş.. Kendim de bu kesime dahil olduğum için bunu söyleyebiliyorum rahatlıkla.. İşte o birkaç nesil geçtiği zaman kayak,snowboard,dağcılık...... . vb. bizim spor olarak gördüğümüz ama halkımızın (neredeyse) gereksiz bir şey olarak gördüğü bu spor dalları hak ettiği yeri alabilicek..

Öğneğin F1. Bundan 4 5 sene öncesine kadar halkımızın çok çok büyük bir kısmının adını bile duymadığı bir spor (ki motor sporlarını sadece araba yarışı olarak adlandırıp bu şekilde kısıtlayanlar hala mevcut) ama yapılan reklam ve belirli adımların atılması sayesinde pek çok kişinin dikkatini çekti. Herkes F1'i takip ediyor demiyorum tabi ama en azından kalabalıkta satış yaparım diye yarış günü pist yakınında bir yere giden satıcı bile F1 hakkında çok yüzeysel de olsa bi bilgi sahibidir ve bu ülkemizde spora olan bakış olarak çok büyük bir artıdır. Misal babam F1 Türkiye'ye gelmeden önce F1 le en büyük alakası kanlarlar arasında dolaşırken rastlamaktır. Ama şimdi adam gelip bana kimin nerden hangi takıma transfer olduğunu, hangi kuralın nasıl işlediğini vb. soruyorsa bu alanda belli bi başarı elde edilmiş demektir bence. Ve F1'de yakaladığımız bu başarı niye diğer dallar için de gerçekleşmesin ki.? Gerekli olan sadece destek ve reklam.. Gerisini zaten biz getiririz...

Vay be ne yazmışım he ;D Okuyana helal olsun vallahi ;D
    !?

Question Kayakla Atlama(ski jumping) yapabilir miyiz?

Hepinize merhaba ben bu forumda ilk konumu açıyorumwoww
    Burayı çok sevdim herşeyiyle çok kaliteli

Hepinize şimdiden teşekkürler:001_smile:

Türkiye de ya da başka bi ülkede kayakla atlama sporunu normal katyak gib hobi olarak yapabilir miyiz?

Araştırdım küçük amatör tepeler var mış ama kayak gibi yapılabilirmi?

Busporla ilgili bilgilerimizi paylaşalım.
    Bir de favoriniz kim?
    Beni ki Harri Olli

Standart Cevap: Kayakla Atlama(ski jumping) yapabilir miyiz?

konuyu açacak başka yer bulamadım buraya açtım

Standart Cevap: Kayakla Atlama(ski jumping) yapabilir miyiz?

bildiğim kadarıyla türkiye'de profesyonel anlamda kayakla atlama yapabileceğiniz bir yer yok... şahsi çabalarla yapılan rampacıklardan atlamayı kayakla atlama saymıyorum... yalnız erzurum 2011 için kayakla atlama pisti yapacaklar mı bilgim yok... eğer yaparlarsa ilk orası olur... hali hazırda en yakın kayakla atlama pisti bulgaristan'da... :(

Alıntı Utku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu açacak başka yer bulamadım buraya açtım
    konu kayakla ilgili olunca kayak tutkunları bölümüne taşıdım
    Konu oliver_han tarafından (02-08-2009 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Ankara Beyi kupeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Cevap: Türkiye kayakla atlama ile tanışıyor..

Yıldıztepenin öyle bir planı vardı yanlış hatırlamıyorsam. Heralde önümüzdeki 50 Yıl içinde biter.
    İmzaya ad soyad yazıyoz sonra google amcada herşey ifşaa oluyo.
    Natural Born Skier
    Rossignol Zenith Z3
    PMR 3.38
    Trollcüyüm, Trollcüsün, Trollcü...

Erzurum 2011 Üniversiade'da kayakla atlama olacak, sanırım 2 tane kule yapılacak ve çalışmaları başladı bile...

sonunda ya eurosport tan kayakla atlamayı izledikçe çoğu ülkeden katılan var bir türkiyenin eksikliği var.sonunda artık türkiye ye de gelmiş bu spor çok mutlu oldum inş. kısa vadede bizde bu yarışlarda oluruz.

Arkadaşlar mrb Kayakla atlama pistleri şuan Erzurumda 5'e yakın atlama kuleleri yapılıyor.Bunlar seneye hazır olacak ve dunya sıralamalarına girecek kadar muhteşem kulele inşa ediliyor.Umarım bu spora ilgi büyük olur.

bence ilgi büyük olucak fakat çoğu kişinin kayakla atlamadan haberi yok. iyi bir tanıtım iyi bir izleyici kitlesi getirir.

Sayfa 1/2 12 SonSon