Duruş : Goofy mi Regular mı?
Sayfa 1/7 123 ... SonSon
63 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Duruş : Goofy mi Regular mı?

Standart Duruş : Goofy mi Regular mı?

Snowboarda başlayanlar ilk önce hangi duruşu kullanacaklarına karar vermelidir. daha kolay kayabilmeniz için doğal duruşunuz ya da tercih ettiğiniz duruşu bulmanızda fayda var. snowboard duruşu, kayarken hangi ayağı önde kullanacağınızla ilgilidir.

eğer siz kayarken sol ayağınız önde ve sağ ayağınız arkada durursa, bu duruşa 'regular' denir. board kullanıcıların büyük çoğunluğu bu duruşu kullanır.

sağ ayağınız önde ve sol ayağınız arkada olduğu zaman ise 'goofy' denilen duruşu kullanıyorsunuz demektir.

normalde, snowboardla bir kaç deneme yapmışsanız, hangi pozisyonun sizin doğal duruşunuz olduğunu biliyor olmanız gerekir. kaykay ya da sörf yaptıysanız da bu konu hakkında bir fikriniz vardır.

Eğer bu konu hakkında en ufak bir fikriniz yoksa, kaygan bir zeminde (parke olabilir) çoraplarınızla kayarak doğal duruşunuzu öğrenebilirsiniz. eğer sol ayak önde kayıyorsanız, büyük ihtimalle regular'sınız. öteki türlü kayıyorsanız, goofy olmanız daha büyük olasılık dahilindedir.

Her snowboard kullanıcısının kendine özel bir snowboard duruş ayarı vardır. snowboard ile kayarken bir duruşu diğerine göre daha fazla kullanıcaksınızdır, ama iyi bir snowboard kullanıcısı olmak istiyorsanız, iki duruş stilini de kullanmaya alışmalısınız.
    Once a boarder, always a boarder!

Standart Ynt: Duruş : Goofy mi Regular mı?

goofy mi regular mı olduğunuzu öğrenmeden önce dorukkaya'ya gitmeyin zira merhametsiz kayak hocası timo sizi aniden arkanızdan itip anlıyor. bir de t-bar'a iki boardcu binerken birinin goofy birinin regular olması makbuldür :D
    Wake me up when november ends...<br />Thank you for snowboarding!<br />Beni övmeyi bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz... Mustafa Kemal Atatürk

Sportpoint te board alıyorken , ne oldugunu anlamadan karşımdaki arkadas uzerime dogru birden abandı ve hemen arkamda duran satıcı arkadaşta aynı hareketin devamı olarak beni öne doğru itii , sonra da birbirlerine dönüm sağ ön dediler :P
    Kardeşim insan bi haber verir , tamam bağlamayı seçerken karar verme biraz uzun sürmüş olabilir (1.5 saat kadar ) ama bu beni dövmenizi gerektirmez dimi ama :P

Şaka bi yana bu ve benzeri yaptığım denemeler sonucunda sağ ön yani Goofy oldugumu öğrenmiş oldum.
    Keşke dışarda kar olsada kapının önünde de biraz test yapıp haret gidersem

bir de; topa ayakla vurduğunuzun tersindeki ayağın önde olacağını söylerler. bu durumda ben regular oluyorum. fakat daha önce goofy olarak kaymıştım, çok da rahat etmiştim. hala regular mıyım, goofy miyim onu bilmiyorum

Ben topa sağ ayakla vuruyorum , ama bütün diğer testlerde de sağ ön çıktım ,
    bu ne perhiz bu ne lahana ???
    Bu mantıklardan biri yanlış ama hangisi

valla bilemiyorum

çoraplarla koşun yöntemi de benim için işlemiyor, iki ayağım öndeyken de sorun çekmiyorum. ikisi de rahat geliyor. ???

topada solla vuruyorum boarduda solla kayıyorm
    ve dıkakt ettıgm kdr ilk ogrenenler regular oluo genlde
    ama ıkısını bırdn kamk onmlı

bu sadece baslangic icin, ileride her iki yon de kayacaginiz icin fark etmeyecek. ama onemli olan rahat bir baslangic..
    bir diger yontem de; bisiklete binin ya da bindiginizi dusunun, pedal cevirip biraktiginizda - hatta ayaga da kalkilir bu vaziyette - , pedal cevirmeden giderkenki on ayaktir..

bende genelde topa sağ ayağımla vuruyorum. ama sol ayağımlada iyi vuruşlar yapıyorum ;D
    bu demek oluyorki her ikisi ile de kayabilirim.
    sadece snowboard...

bende sağ önde diye başlamıştım inat etmiştim sağ ön diye ama sürekli tersten kayıyordum, sonra sol ön deniim dedim ve daha rahat ettim, zamanla anlıyor zaten herkes kendini)
    Board&nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; ROSSIGNOL TEMPTATION 148<br />Bağlama&nbsp; ROSSIGNOL UNIT PACK<br />Bot&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;&nbsp; VANS MANTRA BLACK/VIOLET<br /><br />Maltepe|İstanbul

Sayfa 1/7 123 ... SonSon