[Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartepe Kayak Merkezi - Sayfa 3
Sayfa 3/243 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
2430 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: [Kar Durumu-Kar Kalınlığı] Kartepe Kayak Merkezi

Standart Ynt: Kartepe'de Konaklama

geçen sene lastikleri kar lastiği olarak değiştirmiştik. ama tabi artık ne kadar incelmiştir ona bakmam lazım. teşekkür ederim bu bilgi iyi oldu.
    sadece snowboard...

Araba Toyota Corolla
    benim arabanın en büyük dez avantajı alcak olması :(
    Yinede Kartepe kayak evinde çay içtikten sonra 5 dakikada zincirlerimi takıp ,
    tıkır tıkır çıkmayı planlıyorum

Standart Ynt: Kartepe Pist Durumu

ben kar lastikleri ile zincirsiz sorunsuz çıkabiliyorum kartepeye.
    açıkçası pistlerden ve kayakevinden mutlu değiliz, ancak yakınlığı nedeni ile istanbuldan kendi arabamla çok kolay oluyor o yüzden tercih ediyoruz. ayrıca "kartepeli" arkadaşın dükkanını kullanıyoruz kayak kiralamak için, çok başarılı bir hizmet veriyor ve kartepe konusunda çok yardımcı, bence mutlaka uğrayın.
    kayak / baglama /bot /baton = FISCHER

Alıntı SnowStorm Nickli Üyeden Alıntı
    Araba Toyota Corolla
    benim arabanın en büyük dez avantajı alcak olması :(
    Yinede Kartepe kayak evinde çay içtikten sonra 5 dakikada zincirlerimi takıp ,
    tıkır tıkır çıkmayı planlıyorum
    Hahahah snow walla şimdi farkettim epey reklama girmiş hakkaten yazdıkların
    arkadaşlar tabi beklerim çaylar benden sorun değil...
    Bu arada kartepeli ve bu işin içinde olan biri olarak pistler hakkında ve lift ücretleri ve tüm diğer
    detaylarla ilgili size katılıyorum,tabiki yavaş yavaş hepsi düzelecektir fakat istanbula çok yakın bir
    kayak merkezi olduğundan hakikaten kalabalık oluyor tabi bu kalabalıkta bence memnun kalmayan birçok insan olacaktır.Neyse tabi bunlar otel yönetiminin işleri..
    Pistler ve sezon tahminim kar yağarsa tabi en geç Aralık 15 açılır gibi geliyor bana
    yollar çok güzel yapıldı 17 km nin yarısı asfalt ve otele doğru beton fakat özellikle inişte zincir kesinlikle gerekir,yol güzergahı bence gerek eğim olarak ve virajlar açısından uludağdan daha tehlikesiz ve tabi kısa sonuçta 17 km..ama dikkatli ve risk almadan kullanmak lazım tabi.sonuçta kaygan zemin
    kalacak yer derseniz web sitemde oteller bölümünde alternatifler var,fakat illede yukarda kalacam derseniz
    tek alternatif green park resort....Bu arada aralık 10 gibi sezon açılışı yapacağız..isteyen web sitemdeki mail listede kayıt yapabilir pist ve kar durumunu mail list üyelerine mümkün oldukca sezonda bildireceğim.
    Tüm kartutkusu üyelerine selam ve bolkarlı günler dilerim...hoşcakalın...
    Rossignol Z3 bot:Rossignol expert
    www.kartepekayakevi.com Fatih Fescioğlu

evet kartepe de şuan kar var 10-15 gün içinde kayak yapılmaya başlana bilir kaymaya gelmeden önce otele telefon ederseniz ve özellikle geyikalan liftnin çalışıp çalışmadığını sorar iseniz boşuna gelmemiş olursunuz ben sizlere özellikle hafta arasını tavsiye edebilirim sakin oluyor ve çok rahart kayak yapıyorsunuz

Alıntı khaledome Nickli Üyeden Alıntı
    ben kar lastikleri ile zincirsiz sorunsuz çıkabiliyorum kartepeye.
    açıkçası pistlerden ve kayakevinden mutlu değiliz, ancak yakınlığı nedeni ile istanbuldan kendi arabamla çok kolay oluyor o yüzden tercih ediyoruz. ayrıca "kartepeli" arkadaşın dükkanını kullanıyoruz kayak kiralamak için, çok başarılı bir hizmet veriyor ve kartepe konusunda çok yardımcı, bence mutlaka uğrayın.
    valla sağol kardeş göğsüm kabardı, tabi herkezi bekleriz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz...
    bu arada snowun sorusuna cevabım,tur fiyatlarını bilmiyorum ama 3 veya 4 kişi bir araçla geliyorsanız tabiki kendi aracınız daha mantıklı,malzemenizi de alıp çıkabilirsiniz,hatta malzemesi olmayan benden alabilir ;D bu sayede özellikle hafta sonu kalabalık günlerde otelin kayak odası çok yoğun olduğundan eziyet çekmeden kiraladığınız veya kendi malzemenizle,skipass alıp erkenden pistlere akarsınız..geçen sene otelin kayak odasında sabah 9da girip 11 de çıkan çok oldu,tabi biz üstün gayretlerimizle en kalabalık günlerde bile 5-10 dk da çıkarttık müşterilerimizi, bu da kayak ağırlık ayarlarının yapılması ve ayakkabı denenmesi için makul bir süre bence..
    Araçta zincir mutlaka olmalı,mümkün oldukça yakıtınız full olmalı Kartepe yüksek bir dağ değil ama bazen öyle kar yağıyorki,kum gibi anında yollar doluyor..valla eşşek kadar jeeplerin bile yolda kaldığına çok şait oldum...İyisimi siz tedbirinizi alın..

arkadşlar yılbasnda kartepeye 3 gece 4 gun tur fln var mı ben hıc bısı bulamadmmm bıde kartepe nasıl olur acaba yılbasnda

Kartepe'de Kayak Başladı 22 Aralık 2006 - Cuma
    Hava sıcaklığının düşmesi ve yağışla birlikte, Kartepe zirvesine de kar yağmaya başladı. Dün akşam saatleri itibariyle otel bölgesinde kar kalınlığının 25 cm.'ye ulaştığı bildiriliyor. Kartepe Green Park Oteli yetkilileri, bu hafta sonundan itibaren bölgede kayak meraklılarının kayak yapabileceğini, 14 pistin hazır olduğunu açıkladılar. Yağışın bugün de öğlen saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.

kocaeli gazetesinden alıntıdır gene de kesin pist bilgisi için bence oteli aramalı

arkadaşlar şimdi otelle görüştüm pistleri ezip hazırlıyorlarmış..75 cm kar varmış..
    bu hafta olmasa da haftaya kesin açarlar pistleri...
    belki bu pazar bile geyik alanı lifti çalışabilir bence..

arkadaslar ben gecen pazar yani 17 aralıkta kartepedeydim ve tamamen bitikti. her yer toprak vs...hafta içi ne oldu bilgim yok.
    Web: www.snowboardturk.com E-mail: rzv@snowboardturk.com Msn: rzv@snowboardturk.com
    Tel : +90 216 537 15 04 Fax : +90 216 537 15 06 Gsm : +90 535 037 35 37
    Facebook: snowboardturk Twitter: snowboardturk Skype: snowboardturk

Sayfa 3/243 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler